Skocz do zawartości
Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)


Lu_80

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      7
    • Zaszkodziła
      3


Rekomendowane odpowiedzi

benzowiec84, nie mam na tyle dobrej pamieci, by pamietac dokladnie objawy kazdego uzyszkodnika z forum, ale jezeli dobrze pamietam, to mniej wiecej tak jak ja - apatia/anhedonia/PSSD? Jesli tak, to dobry pomysl.

 

Well podbija nastroj, masz wiecej ochoty zartowac. Nie oczekuj cudow, bo nie dziala silnie, ale zauwazalnie. Jednak jezeli chcesz sie leczyc, to przygotuj sie psychicznie na odchudzenie portfela :P

 

z portfelem wiem ale zdrowie najważniejsze . u mnie objawów jest wiele ,apatia,anhedonia,derealizacja,senność,zmęczenie nie mam na nic siły do tego zły nastrój,doły,beznadzieja . i najbardziej mi dokucza że nigdzie nie wychodzę z domu bo nie wiem co miałbym robić na dworzu , nie mam znajomych utraciłem ich z mojej winy [ale to hyba przez to że nic nie sprawiało mi przyjemnośći]

 

SSRI mi na nic nie pomogły tylko pogłębiły adhedonie i siedziałem w domu i w dużej mierze przez nie nic nie robiłem,dlatego nie chcę do nich wracać. więc jak widzisz objawów u mnie jest dużo.

 

dużo rozmyślam martwie się ,zadręczam , nie wychodze nigdzie , nic mi nie sprawia przyjemności , mam też małe lęki i fobie społeczną . Nie lubie jeździć autobusem,stać w kolejkach w sklepie i tak dalej . na SSRI to nadal miałem. jak działały to mi zlikwidowały większość objawów ale potem już tylko był dół apatia zmęczenie i tak dalej i zamknąłem się w domu w 4 ścianach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, wiele z tego co opisujesz jest mi znajome, takze rozumie, ze latwo nie jest.

 

Dobrym pomyslem tez bylby moklobemid, ktory tez ma szanse wyleczyc z anhedonii/apatii, a dodatkowo zalecany jest przy lękach. No i selegilina tez, aczkolwiek chyba nie pomaga przy lękach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, jeśli masz bupropion na stanie to spróbuj go, ale wg. mnie docelowa dawka to 300 mg. Jeśli on Ci nie spasuje to mógłbyś spróbować mirtazapiny. Później ew. ten moklobemid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebo dużo bardziej mnie pobudzała niż Moclo.Well .nie brałam.Moclo delikatnie pobudza bardziej naturalnie,bez efektu wkurw...

Mnie rebo w ogóle nie pobudza, wręcz przeciwnie i do tego jestem wkur*iona ciągle :/ dlatego obawiam się, że moklobemid będzie działał podobnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze pobudzac bo tak jak przy pierwszych dawkach ssri wystepuje hipomania to tutaj jest pobudzenie, potem z kazda tabletka jest coraz gorzej ale po jakims czasie powinno sie wyregulowac dzialanie. ja wykupuje rebo i biore czasem doraznie bo wtedy pobudza no i te ciarki na ciele :smile:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moclo działa też na dopamine,która odpowiada za to,ze to co robimy sprawia nam przyjemność.Wkurw... być nie powinno.Musisz po prostu spróbować Moclo.

Well z tego ,co wiem silniej działa na dopamine.

Well też niespecjalnie na mnie działał. Pobudzenia nie było. A i odstawienie było masakrą, nigdy wiecej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moclo działa też na dopamine,która odpowiada za to,ze to co robimy sprawia nam przyjemność.Wkurw... być nie powinno.Musisz po prostu spróbować Moclo.

Well z tego ,co wiem silniej działa na dopamine.

Well też niespecjalnie na mnie działał. Pobudzenia nie było. A i odstawienie było masakrą, nigdy wiecej :(

 

nie ma być pobudzenia , tylko ma być energia i mieć siłę żeby coś zrobić , i nie być sennym i tak działa na mnie well już w dawce 150. czuję się po prostu normalnie , zdrowy prawie , podnosi nastrój dodatkowo

 

-- 21 mar 2015, 17:46 --

 

coccinella, ja sie dziwie że ty jeszcze na tym ednoraxie siedzisz , wyżej ludzie dobrze pisali jak nie spasował ci well i rebo to pozostaje moklo lub selegnina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może wie gdzie we Wrocławiu można dostać Edronax? W hurtowniach brak a na doz.pl jest już niedostępny.

 

Brak bo złożyłem zamówienie na 4 pudełka rano :D To pewnie przeze mnie hehe, fakt rano były po moim zamówieniu już nie. 4rech i tak nie mieli, muszą ściągnąć z innej apteki. Jaja są z tym też bo nie każda placówka apteki doz należy do tej samej spółki, więc będę musiał jechać spory kawałek miasta pod inny adres i czekać tydzień. Martwię się tylko jak lek okaże się dobry i miałbym zamawiać co miesiąc albo półtora. Przenoszę się z wellbutrinu na edronax.

 

-- 28 kwi 2015, 00:54 --

 

Hej,

 

Udało mi się dorwać dzisiaj 2 opakowania z 4 przepisanych, ciągle walczę żeby dostać ten lek z którejkolwiek aptek. Przepisane na początek 4mg 2 razy dziennie. Postanowiłem jednak spróbować tylko jedna tabletkę 1 raz dziennie. Wziąłem 4mg w południe i mnie wykopało z kapci w pracy. Energii masa, trochę lepszy humor i asertywność, pocenie się, prądy po głowie odechciało mi się spać kompletnie jak to bywa po długim braniu SSRI (ja biore escitalopram 10mg), apetyt się obniżył, fujarka zmalała o połowę :P a to wszystko po 1 tabletce. Jutro chyba spróbuje 2 * 2mg jako że można dzielić te tabletki, bo te 4 mg to trochę za dużo na początek. Lepsza koncentracja i skupienie i w końcu nie czuję się jakbym nie miał sił na nic. Zapowiada się dobrze aż się dziwie że mnie tak sponiewierało po 1 tabletce (zaledwie 1h od zażycia). Wrzucę na luz z mniejszą dawka 2 razy dziennie po 2mg. Tylko kurcze problem to dostać gdziekolwiek. Nie wiem czy dzisiaj usnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się też jakimś cudem udało dostać 2 opakowania ale musieli z innego miasta sprowadzać. Zacząłem tydzień temu 2x2mg dziennie i nie widzę jakichś efektów spektakularnych. Od poniedziałku przechodzę na 2x4mg zobaczymy co będzie. Kopa trochę daje ale nastroju raczej nie poprawia chyba, że na to trzeba poczekać dłużej ale podobno jest to lek, który daje od razu jakiś efekt. Coś do Rebo by się chyba jednak przydało ale SSRI boję się brać ze względu na PSSD. Mam jakąś blokadę, powiedziałem o tym lekarzowi dlatego dał NRI. Idę na wizytę w przyszłym tygodniu i zobaczymy co będzie. Może coś dorzuci. Co do skutków ubocznych to pocę się znacznie więcej, sen jest płytszy ale problemów z zaśnięciem nie mam, po prostu budzę się kilka razy w nocy ale od razu zasypiam, suchość w ustach też jest. To co pisze ponuryżniwiarz odnośnie fujarki to prawda niestety ;) Obawiam się tylko, że jak lekarz przepisze mi na wizycie następne opakowania to nie będę miał gdzie tego kupić. Na doz.pl cały czas brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich edroforumowiczów. Nie wiem, czy wątek o edronaxie jest jeszcze kontynuowany i czy jest sens cokolwiek jeszcze tu pisać. Byłam kilkuletnią edronaxozjadaczķą /dawki: rano i późnym po-

południem po 4mg, potem po 3mg/. Zaźywałam go solo + coś na spanie. Pomagał mi na napęd, pobudzał do życia w mojej depresji, zmniejszal też lęki i fobię społeczną. Ale niestety miałam też b.dokuczliwe somatyczne uboki i po jakichś 4 latach musiałam zrezygnować ì przeszlam na Wellbutrin 150mg.

gaillardia

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomaga coś na fobię społeczną?

 

no nie żartuj, to jest lek pobudzający.

no co z tego, że jest pobudzający, amfetamina też jest pobudzajaca, a działa często świetnie na lęk społeczny, tak przykładowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×