Skocz do zawartości
Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)


Lu_80

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      7
    • Zaszkodziła
      3


Rekomendowane odpowiedzi

coccinella,

tak naprawde to wszystko się zaczęło powoli chrzanić jak odstawiłem paro prawie rok temu

wydarzyło się to ze nie wykorzystałem poprawy samopoczucia i nie zmieniłem tego co było problemem, odstawiłem lek i przez to wszystko wróciło

to jest częsta pułapka na ssri, szczególnie paroksetynie, na tyle zobojętnia ze problem przestaje istnieć i nie ma motywacji zeby coś z nim zrobić

 

-- 22 lut 2015, 14:28 --

 

daleko temu lekowi do optymalnego działania, u mnie najlepsze działanie miala sertralina, ale nie moge jej brać przez złą tolerancje, teoretycznie lepiej od paroksetyny powinna u mnie działać fluoksetyna i wenlafaksyna, ale tej pierwszej nie chce brac przez potencjalną kardiotoksycznosć a fluo to nie wiem czy bym sie doczekal dzialania do nowego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29,

nie wiem czy miales kiedyś napady paniki, jezeli bierzesz lek który je prowokuje z częstotliwością atak lękowy minimum raz dziennie to jest to dość poważny problem

co mi z tego ze potencjalne dzialanie antydepresyjne będzie moze i nawet dobre jak ataki lękowe uniemozliwiają funkcjonowanie

 

-- 22 lut 2015, 14:54 --

 

nawet nikt nie jest w stanie określić czy moje objawy są depresyjne czy lękowe, a diagnoze mam zmienianą kilka razy w roku, bo za kazdym razem jak jestem u lekarza to jest inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc dlatego biore narazie paro bo dominuje silny lęk, jak go nakręce jeszcze czymś pobudzającym na początku to dobrze się to nie skonczy, jak paro upora się z lękiem to wtedy będzie mozna coś pomyśleć o zmianie, ale narazie to nic nie działa, w dodatku tez go nasila, ale ostatnio czegokolwiek bym się nie tknął to strasznie nasila lęk, to jest chyba znak ze to w tej chwili mój glówny problem, bo kiedys startowałem z ssri od standardowych dawek od 1 dnia i nawet nie wiedzialem co to jest benzo bo w ogole nie mialem potrzeby go brać bo zaden lek nie wywoływał mi zadnych napadów lęku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc dlatego biore narazie paro bo dominuje silny lęk, jak go nakręce jeszcze czymś pobudzającym na początku to dobrze się to nie skonczy, jak paro upora się z lękiem to wtedy będzie mozna coś pomyśleć o zmianie, ale narazie to nic nie działa, w dodatku tez go nasila, ale ostatnio czegokolwiek bym się nie tknął to strasznie nasila lęk, to jest chyba znak ze to w tej chwili mój glówny problem, bo kiedys startowałem z ssri od standardowych dawek od 1 dnia i nawet nie wiedzialem co to jest benzo bo w ogole nie mialem potrzeby go brać bo zaden lek nie wywoływał mi zadnych napadów lęku

 

Rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29,

nie wiem czy miales kiedyś napady paniki, jezeli bierzesz lek który je prowokuje z częstotliwością atak lękowy minimum raz dziennie to jest to dość poważny problem

co mi z tego ze potencjalne dzialanie antydepresyjne będzie moze i nawet dobre jak ataki lękowe uniemozliwiają funkcjonowanie

 

-- 22 lut 2015, 14:54 --

 

nawet nikt nie jest w stanie określić czy moje objawy są depresyjne czy lękowe, a diagnoze mam zmienianą kilka razy w roku, bo za kazdym razem jak jestem u lekarza to jest inna

 

pocieszę cię, efekt antydepresyjny równa się 0. do tego przeolbrzymie zmęczenie,masakryczne.

 

CO do lęków czy ataków paniki , to teraz nie zauważyłem może wyrażnych lęków , ale kiedyś jak wkręcała mi się fluo to dostałem ataku paniki , a nigdy czegoś takiego nie miałem. ja cierpie na depresje nie na lęki a mimo to fluo wywołało atak paniki.

 

czekam tylko na szpital bo mam 2gio teraz , ale może się przesunie oby nie , i odstawiam ssri . wellbutrin już mam[postanowiłem że będę łykał solo albo z czymś nasennym typu lerivon,mirta]

 

już dawno bym to rzucił ale mam ważny dla mnie szpital i nie chcę odstawiać ssri przed nim , bo nie wiem co będzie , jaka reakcja po odstawce ssri po 6 latach. dlatego łykam teraz jeszcze to i wracam i schodzę i wjeźdzam z wellbutrinem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 12 lutego na 4mg, od 4 dni z polecenia psychiatry na połówce. Na 4mg zasypiałam na stojąco, byłam też mega wkurwiona ( a generalnie jestem dość spokojna osoba ;)). Na połówce w sumie nie lepiej, senność, męczliwość, rozdrażnienie, wkurwienie. Mam teraz podnieść do 4mg znowu i boję się :( chyba pierwszy lek, gdzie mam takie uboki beznadziejne. Ludzie w pracy pytają czemu jestem ciągle taka zła... samopoczucie też mam wrażenie, że wręcz się obniżyło. Smutno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kiedyś jak wkręcała mi się fluo to dostałem ataku paniki

Dla lekowcow fluo nie jest polecane bo nakreca jeszcze bardziej leki, mialbys tak przez caly czas dzialania fluo.

 

-- 01 mar 2015, 21:43 --

 

ale kiedyś jak wkręcała mi się fluo to dostałem ataku paniki

Dla lekowcow fluo nie jest polecane bo nakreca jeszcze bardziej leki, mialbys tak przez caly czas dzialania fluo.

 

-- 01 mar 2015, 21:43 --

 

ale kiedyś jak wkręcała mi się fluo to dostałem ataku paniki

Dla lekowcow fluo nie jest polecane bo nakreca jeszcze bardziej leki, mialbys tak przez caly czas dzialania fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 12 lutego na 4mg, od 4 dni z polecenia psychiatry na połówce. Na 4mg zasypiałam na stojąco, byłam też mega wkurwiona ( a generalnie jestem dość spokojna osoba ;)). Na połówce w sumie nie lepiej, senność, męczliwość, rozdrażnienie, wkurwienie. Mam teraz podnieść do 4mg znowu i boję się :( chyba pierwszy lek, gdzie mam takie uboki beznadziejne. Ludzie w pracy pytają czemu jestem ciągle taka zła... samopoczucie też mam wrażenie, że wręcz się obniżyło. Smutno...

 

masz nadmiar noradrenaliny,chodzi mi o senność,bo wkurwienie na NA to norma , nie bierz tego leku , on ci nie służy . na co bierzesz ednorax? na jakie objawy? jak na senność i apatie to powinien pomóc a jak nie to sprobuj wellbutrinu .

bo na depresje taka zwykłą bez sennośći i apatii to te leki się nie nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 12 lutego na 4mg, od 4 dni z polecenia psychiatry na połówce. Na 4mg zasypiałam na stojąco, byłam też mega wkurwiona ( a generalnie jestem dość spokojna osoba ;)). Na połówce w sumie nie lepiej, senność, męczliwość, rozdrażnienie, wkurwienie. Mam teraz podnieść do 4mg znowu i boję się :( chyba pierwszy lek, gdzie mam takie uboki beznadziejne. Ludzie w pracy pytają czemu jestem ciągle taka zła... samopoczucie też mam wrażenie, że wręcz się obniżyło. Smutno...

 

masz nadmiar noradrenaliny,chodzi mi o senność,bo wkurwienie na NA to norma , nie bierz tego leku , on ci nie służy . na co bierzesz ednorax? na jakie objawy? jak na senność i apatie to powinien pomóc a jak nie to sprobuj wellbutrinu .

bo na depresje taka zwykłą bez sennośći i apatii to te leki się nie nadają.

 

Moja diagnoza to dystymia i bulimia. I permanentne zmęczenie, senność, brak chęci i motywacji. Reboksetyna miała mnie pobudzić. Działa odwrotnie.

Wellbutrin brałam, nie działał w ogóle. Brałam 300mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 12 lutego na 4mg, od 4 dni z polecenia psychiatry na połówce. Na 4mg zasypiałam na stojąco, byłam też mega wkurwiona ( a generalnie jestem dość spokojna osoba ;)). Na połówce w sumie nie lepiej, senność, męczliwość, rozdrażnienie, wkurwienie. Mam teraz podnieść do 4mg znowu i boję się :( chyba pierwszy lek, gdzie mam takie uboki beznadziejne. Ludzie w pracy pytają czemu jestem ciągle taka zła... samopoczucie też mam wrażenie, że wręcz się obniżyło. Smutno...

 

masz nadmiar noradrenaliny,chodzi mi o senność,bo wkurwienie na NA to norma , nie bierz tego leku , on ci nie służy . na co bierzesz ednorax? na jakie objawy? jak na senność i apatie to powinien pomóc a jak nie to sprobuj wellbutrinu .

bo na depresje taka zwykłą bez sennośći i apatii to te leki się nie nadają.

 

Moja diagnoza to dystymia i bulimia. I permanentne zmęczenie, senność, brak chęci i motywacji. Reboksetyna miała mnie pobudzić. Działa odwrotnie.

Wellbutrin brałam, nie działał w ogóle. Brałam 300mg.

300 to chyba bardzo duzo... mi kiedys psychiatra proponowala wellbutrin, ale w koncu zrezygnowalam, bo drogi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Czy ktoś z was kupował w ostatnim czasie Edronax? Jeśli tak to gdzie. Nie mogę go nigdzie kupić już od miesiąca. Apteki nawet nie chcą go dla mnie zamówić, bo jak mówią nie ma go w hurtowniach. Szukałem za granicą, ale w Niemczech kosztuje 4-5x więcej, a w UK nieco drożej, ale razem z przesyłką wychodzi zamiast 40 zł 80.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×