Skocz do zawartości
Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)


Lu_80

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      7
    • Zaszkodziła
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję Reboksetyny gdyby ktoś miał na zbyciu chętnie odkupię, zamienię.Pozdrówki :)

 

-- 25 sie 2014, 16:22 --

 

Był w aptekach na zamówienie,sprowadzali z hurtowni,ale brałam ten lek jakieś 1,5-2 lata temu.Dawka 8mg(2 razy 1 tabl)wg ulotki 8mg to minimum max to 12 mg.Zalezy jednak kto i jak toleruje ten lek,niektórych za bardzo pobudza,powoduje lęki.Dobrze go oceniam pomógł na wieczna senność,i poprawił koncentracje,brałam razem z fluoxetyna.Solo na depresje niewiele zdziała,ale w mixie z innym lekiem wzajemnie uzupełniają swoje działanie.

 

Bierzesz go jeszcze po jakim czasie uboki przeszły? Wziąłem rano 4 mg ten lek normalnie wyrywa z butów :lol: Sporo uboków rownież na początku ciekawe kiedy przejdą jeśli w ogóle wytrzymam na tym leku bo sam sobie go dodałem do ssri :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten lek to enigma. Myslicie, ze noradrenalina jest tak wazna w depresji? Znaczy sie oczywiscie przy lękach i nerwach jej nadmiar moze zabijac, ale przeciez ten lek nie hamuje tylko powoduje wzrost noradrenaliny, wiec jest to ciekawe sa ludzie, ktorym pomogl. Myslicie, ze brak noradrenaliny moze odpowiadac za depresje, za brak poczucia sensu zycia? Fakt sa depresje z zahamowaniem, ja sam mam problemy z aktywacja, jestem ciagle zmeczony, ale czy ja wiem czy sam pobudzacz by cos poprawil? Pytam sie dlatego, ze to co w nim ciekawe, to ze zaczyna dzilac niemal natychmiastowo, wiec nic sie praktycznie nie traci mozna sprobowac. Tylko 2 pytania: Ile kosztuje - jest chyba drogi?

Jak działa na sferę seksualną? Moj lekarz wspominal cos, ze jest neutralny, tu jednak czytam ze sa problemy. Jak nie bylby drogi wzialbym chyba, albo odkupil od kogos nawet.

Chada po ilu dniach poczules dzialanie aktywizujace?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mio85, norepi to ważny neurotransmiter w depresji

choć rebo chyba nie jest taka skuteczna słyszałem że w testach słabo wypadła że koncerny to przepchały niby taka super

coś innego na noradrenalinę może wellbutrin

dla porównania snri wypadają o wiele lepiej niż ssri na depresję

zaburzenia depresyjne wynikają z niedoboru serotoniny i noradrenaliny trochę też dopaminy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mio85, to tak jak z wenlą, też działa na noradrenalinę co na logikę mogło by powodować pogorszenie lęków i nerwowość, a wiem z doświadczenia że wenla tak na mnie nie działała, w dawkach 75-225mg byłem zwyczajnie spokojny, lęk zmniejszony, zwłaszcza społeczny z którym mam największy problem. Ale już taki metylofenidat czy bupropion powodowały u mnie większe napięcie i stresik społeczny, mimo że zwłaszcza po tym pierwszym samopoczucie było całkiem dobre, nastrój i napęd w porządku, a oba działają i na noradrenalinę, i na dopaminę. Zwłaszcza metylo przypomina klasyczne stymulanty jak amfetamina czy inne wynalazki w prochu, legalne tudzież nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mio85, to tak jak z wenlą, też działa na noradrenalinę co na logikę mogło by powodować pogorszenie lęków i nerwowość

zależy od siły dzialania i od wplywu na inne przekaźniki, edronax dziala silniej niz wenla i w praktyce daje inne efekty, a to ze i jedno i drugie dziala na noradrenaline nie znaczy ze dziala tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na polaczenie 8mg/d z amisulprydem setka?

przeszedlem przez wszystkie ssri w nadziei ze ktorys mi pomoze, po neuroleptykach bylem jak zombi a po fluanxolu w malych dawkach dostalem tylko akatyzji.a tylko mnie uposledzilo i wystapil zupelny brac motywacji do niczego i wieczne zmeczenie.

NA z dopamina ktora uwolni ami da rade mnie zaaktywizowac?

nikt mi nie przepisze metylo a z neta czesto trafia sie blef.

 

-- 21 wrz 2014, 11:21 --

 

stabilizatory chyba wszystkie, mianseryna i nic tylko zamula wielka ze podniesc kubka z kawa nie potrafilem

 

-- 21 wrz 2014, 11:25 --

 

 

 

-- 21 wrz 2014, 11:31 --

 

lękow juz zero po paralizujacej terapii sertra ze az trzyma mnie serotonina juz pare dobrych miesiecy i cos czuje bedzie trzymala rok moze dwa.teraz skoro nie mam innych psychicznych problemow przydala by sie kuracja jakims stymulantem, potrzebuje energii bo wstania z rana do pracy mi potrzebna (i zeby przy maszynie nie zasypiac).

rebo podobno oddzialowuje na htp wiec nie bedzie blokowac presynaps d3 i d4 amisulprydu?

bupropionu nie chce brac bo podobno slaby a metylofenidatu nikt mi nie przepisze a nigdzie indziej go nie dostane bo nie widac :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniek123321, mnie osobiście pomogło połączenie rebo 8mg+ fluo 20-40mg,na ciągle zmęczenie,brak sił na jakiekolwiek codzienne czynności,problemy z koncentracja.Ty jednak pytasz o dopamine,tego nie wiem jak jest z ami i rebo,Well. nie brałam,bo jest drogi,a nie nadaje się do monoterapii.O Metylo mogę tylko pomarzyć:( Neuroleptyki odpadają ,bo po nich się tyje,poza tym możliwość dyskinez oto,neuroleptyki nie dla mnie.

Jeśli masz jednak lęki to rebo i fluo odpadaja(choć z tego co piszesz nie masz teraz innych problemów poza brakiem motywacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po fluo najgorsze cierpienia przezywalem wiec odpada, well ponoc slaby a neuroleptykow tyle sie nazarlem ze albo dostalem zespolu pozapiramidalnego dystymii, niewiem do czego to kwalifikowac wiec mi one nie straszne ale takie cyrki wystepowaly tylko przy duzych dawkach przeciwsychotycznych (nie zapomne tego momentu jak czulem sie i wygladalem jak opetany gdy wykrecale mi cale cialo i w szczegolnosci szyje do typu a przy tym byl bol nie dozniesienia)

fluanxol i sulpryd na malych nic nie powodowal, takie mocne rzeczy jak haloperidol czy zwykla perazyna to tak :mrgreen:

 

pytanie brzmi nadal czy nie zablokuja wlasnego dzialania bo edronax ma powinnowactwo do receptorow i serotoninowych i dopaminowych, moze minimalne i nie odczuwalne ale jednak odkryte.

jest jakis znawca w temacie? ;)

w nastepnym tyg zaczynam terapie, zdam relacje po miesiacu/2ch :D

 

PS: Sulpryd dawal dobre efekty na pewien czas, slabo dzialal fizycznie ale aktywizowal do dzialania i poprawial humor. ami ponoc lepszy jest bo na d3 i d4 dziala a prolaktyna mi niestraszna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniek123321, z tego co czytałam to ami w małych dawkach ,a 100 to jest jeszcze niewielka dawka, podnoszą DA.Natomiast nie wiedziałam ze edro działa na dopamine tez i faktycznie mogą te leki znosić sie wzajemnie.Niestety chyba musisz przetestować na sobie te leki.

 

Co do neuroleptyków to masz racje,duże dawki tych starych,mogą powodawac takie objawy,nowe są ich pozbawione raczej.Ketrel raz uratował mi skore,jak odstawialam benzo tylko przybyło mi ładnych parę kg po nim,prolaktyna itp.Nie miałam faktycznie żadnych pozapiramidowych po kwecie.Bez tego leku wtedy nie dalabym rady,nie spalabym w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie piszecie o dawkach jakie bierzecie.

4mg bedzie niewystarcajaca dawka? moze 6mg, to juz oszczedniej odrobine ? :D

mam recke ale mi tez nie widzi sie wydac 110zl za jeden z lekow ktore biore.

 

Biorę reboksetynę od kilku miesięcy i na początku dawka 6mg mi spokojnie wystarczała, a wskoczenie na 8mg powodowało niemożność zaśnięcia, więc zostałem przy 6mg. I jak przeglądam zagraniczne fora internetowe to wielu osobom właśnie wystarczają niższe dawki tego leku i nawet sugerują, że oficjalne dawkowanie jest trochę zawyżone. Ale ja teraz łykam 8mg i jest wszystko ok, ale to dopiero po kilku miesiącach brania 6mg. Rozumiem też, że ten lek drogi, ale według mnie jest wart tej ceny, tylko te opakowania po 20 tabletek trochę wkurzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwasek, bierzesz raz 8mg czy dwa razy 4mg dziennie?

 

8mg na dobę w dwóch dawkach po 4mg. Rano i wieczorem. A co do potliwości to trudno powiedzieć, ale mam wrażenie, że się pocę bardziej niż w ubiegłym roku, ale chyba też w ubiegłym roku było chłodniej. I też czasem mam sucho w ustach, ale to tylko w stresujących sytuacjach i gdy rozmawiam jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniek123321, bralam w 2 dawkach po 4mg.Rano i druga do godz 16 najpozniej, dr tak kazal, bo jak za pozno wezmiesz to mozesz miec problemy z zasnieciem.Uboczne : bole glowy , suchosc w ustach, zaparcia, tak bylo u mnie.Po wenli pocilam sie zdecydowanie bardziej niz po rebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych tabletkach mam ciarki na ciele, dzialanie podobne do pseudoefedryny tylko bez tego wkurzenia ktore przy niej wystepuje.postanowilem brac tylko raz dziennie 4mg, jak sie rozkreci napisze cos wiecej ale wielkich nadziei w rebo nie pokladam bo zapewne bedzie brakowac tej dopaminowej motywacji.rebo mozna zakwalifikowac do stymulantow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa i można w nos XD ...mańku 123456789

 

Rebo ma jeden główny minus jak dla mnie ,to blok reabsorbcji moczu/ czyli pełny pęcherz w moim wypadku skutkował olaniem substancji z dosyć dobrym potencjałem.

 

Za droga jest to bankowo ; no ale to norma jak z Wellem i lepkimi paluchami móżdżków :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna pic do reboksetyny?alkohol nie powinien chyba wchodzic w interakcje z rebo bo nie oddzilywuje na NA, jak sadzicie? Pije i zyje ale jak ma oslabiac dzialanie to troche przystopuje z piwami :pirate:

 

-- 24 paź 2014, 17:34 --

 

planB sprobuj paro w dawce 60-80mg z alko niekoniecznie w malych ilosciach jak lubisz dobre imprezy.euforia i hipomania, tylko czasem agresja sie wlacza od tej dobroci.mozna smialo ten stan porownac do dobrej piguly.taki maly offtop :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuje reboksetyne juz 2 tygodnie 4 dni obecnie w dawce 6 mg i nie wiem co robic bo czuje sie po niej bardzo zle. Przyjmuje rano potem odczuwam silne zniechecenie i zmeczenie, zasypiam na godzine dwie budze sie mniej zmeczona ale z zawrotami glowy. Aktywacja na tym leku rowne zero juz sama fluo lepiej dzialala... mam depresje z zespolami bolowymi na plus ten lek wszystkie wyeliminowal. Nie wiem ile mam czekac z tym lekiem, kiedy bedzie pewne ze lek juz nie zadziala pozytywnie i moge go odstawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuje reboksetyne juz 2 tygodnie 4 dni obecnie w dawce 6 mg i nie wiem co robic bo czuje sie po niej bardzo zle. Przyjmuje rano potem odczuwam silne zniechecenie i zmeczenie, zasypiam na godzine dwie budze sie mniej zmeczona ale z zawrotami glowy. Aktywacja na tym leku rowne zero juz sama fluo lepiej dzialala... mam depresje z zespolami bolowymi na plus ten lek wszystkie wyeliminowal. Nie wiem ile mam czekac z tym lekiem, kiedy bedzie pewne ze lek juz nie zadziala pozytywnie i moge go odstawic

myślałam o reboksetynie jako o kolejny leku dla siebie, ale po przeczytaniu tego co napisałeś zwątpiłam :(

Naprawdę czujesz się zmęczona? Przecież on miał pobudzać, dodawać energii.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×