Skocz do zawartości
Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)


Lu_80

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      7
    • Zaszkodziła
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Weszły nowe przepisy od tego roku, że metylo jest refundowany dla dorosłych?

 

metylo dla dorosłych nie był , nie jest i pewnie nigdy nie będzie refundowany . Chciałbyś mieć ten lek za 3.20 zł ?

Bo juz na 33zł za paczke Cię nie stać ? Policz jeszcze wizyty , jęsli w ogóle znajdziesz lekarza co Ci go przepisze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki typu NRI (jak rebo) zwiększają dopaminę w korze przedczołowej oraz zwiększają ostrzał neuronów w polu brzusznym nakrywki (który projektuje do jądra półleżącego), a więc ten lek poza działaniem noradrenalinowym ma też dopaminowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem ze to lek nie dla mnie, zdecydowanie NA silnie nakreca leki z ktorymi nie mialem juz do czynienia od dluzszego czasu.nie zaktywizowalo tylko nie bylem juz tak mocno senny.po miesiacu brania 8mg skonczylo sie na pobycie w szpitalu z myslami samobojczymi ktorych nie mialem nawet na maksymalnych dawkach ssri, jedynie na fluoksetynie.lekarze nie wiedzieli co to za lek i ze zdumieniem pytali kto mi to przepisal, tylko ordynator podobno mial jednego pacjenta co przyjmowal rebo a ja bylem tym drugim xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś oprócz cytrynki brał to do fluoksetyny?? wiem że bardzo dobrze się komponuję z SSRI ale fluoksetyna jako jedyna wpływa delikatnie na CYP3A4/P450. ale i tak zamierzam dodać to do fluoksetynki.

 

Ktoś się ustosunkuję do tego , czy mogę bezpiecznie szamać rebo do fluo ?:)

 

Reboksetyna jest metabolizowana przez izoenzym

CYP3A4 cytochromu P450 (Fleishaker 2000). SpoúrÛd lekÛw z grupy SSRI jedynie

fluoksetyna, a dok≥adnie jej metabolit norfluoksetyna umiarkowanie hamuje jego

aktywnoúÊ. Moøna zatem sπdziÊ, øe miÍdzy zastosowanymi w badaniu lekami nie

zachodzπ niebezpieczne interakcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresja24h, mam w domku 2 opakowania ednoraxu , a jak myślisz nada się to na anhedonie ??

 

-- 13 lut 2015, 20:05 --

 

Wyciągnął mnie kiedyś mix rebo i fluo z totalnej apatii,gdzie leżałam tylko w łóżku i palcem mi się ruszyć nie chciało.Koncentracja ,pamięć dużo lepsza,a z tym miałam wtedy duuze problemy.Moza ta dopamina odgrywa role poza NA.

 

czemu już nie bierzesz tego mixu ? czy w tej apatii była też utrata zainteresowań,anhedonia ? bo jak tak to znaczy że ten mix fluo + rebo zadziałał by na anhedonie ? a oto mi chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam Rebo, zaczynam brać. Liczę na energię i przypływ motywacji... tak bardzo :cry:

 

bierzesz solo , czy do jakiegoś ssri ?

i jakie dawki masz brać , opisz jak na ciebie działa potem :)

jestem w trakcie odstawiania sertraliny z 200mg i juz mam wlaczyc Rebo. Zaczynam od 4mg dziennie i bede odstawiac sertre calkowicie. Więc docelowa rebo samą będe brać.

Czy ktoś może napisac jak apetyt na rebo? Zmniejszy sie troche? Tez na to licze...

 

-- 15 lut 2015, 20:10 --

 

powinno cos ruszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, i jak tam działa rebo ? niektórzy piszą że po tym leku czują pobudzenie już od wzięcia pierwszej tabletki ale u każdego to inaczej , jak to u ciebie teraz wygląda , aktywizuję pobudza ? czy jeszcze się nie rozkręcił? , czujesz w mózgu noradrenalinę? , albo jakieś skutki uboczne? , opowiadaj koleżanko opowiadaj :)

 

najbardziej jestem ciekaw ,czy zadziała na anhedonie , ale nie wiem czy ty to bierzesz też na anhedonie ,czy tylko na kopa do życia,ciekawi mnie jak się sprawdza w anhedoni w tym że film znowu wzrusza,cieszy , muzykę się miło słucha , chcę się coś robić i wiadomo co zrobić z tą energią , chcę się socjalizować z ludźmi , po prostu żeby były emocje a nie było apati ani anhedonii ,że z pocycji wegetatywnej i totalnej apati stawia na nogi i odblokowują się emocje,zagłuszone przez ssri. Może cytrynka84, się wypowiedz jak to u ciebie było w mixie z fluo??

 

-- 19 lut 2015, 17:06 --

 

cytrynka84, cytrynka a taki okruszek fluo 10 mg do reboksetynki by się nadał , by chociaż trochę tej serotoniny było , bo nie chcę wiecej bo mnie muli ten lek , dałbym chociaż 10 mg albo nawet 5mg :) byle tylko troszkę smyrało po sert?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84,

robisz to co ja kiedyś, widzisz ze zle dzialają ssri ale boisz sie ich odstawiac, 10 mg to nie jest okruszek ,nawet nie wiesz jakbys sie czuł bez ssri a juz zakładasz ze bedzie potrzebna jakaś mniejsza dawka

zamiast wypytywac co jak na kogo dziala sam je odstaw w koncu i bierz ewentualnie co innego, zadna opinia o dzialaniu leku u jednej osoby nie da Ci zadnej gwarancji ze u Ciebie bedzie tak samo dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×