Skocz do zawartości
Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)


Lu_80

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      7
    • Zaszkodziła
      3


Rekomendowane odpowiedzi

W Tej dwace Coccinela , którą bierze Depresja24 to i zdrowy słoń by sie żle poczuł . Brałem to w dawce max ( 2mg ) i byłem tak pobudzony ,że zrezygnowałem z tego leku . Potem jeszcze dochodziła do tego nerwowośc i pożegnałem się z tym noradrenalinowcem. Lek nie nadaje sie do monoterapii , ale jako pewnien dodatek ( w niewielkiej dawce ) do leku podstawowego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rebo przyjmuje w dawce 8mg/dzien[rano i wieczorem po 4mg] i tez czuje duze pobudzenie, ale fizyczne, nie czuje sie w sumie zmeczony. W moim przypadku jest to nieprzyjemne, bo dolega mi apatia - nie mam co zrobic z ta energia. Do tego dochodzi mnostwo ubokow.

No i w sumie zgadzam sie z Kalebx3 - z checia cos bym dodal do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś próbowałem brać to do paroksetyny w małej dawce ale nie wiem jakim cudem lek mnie usypiał i powodował duże zmęczenie, za pierwszym razem w monoterapii działał pobudzająco, z tym że z paro brałem tylko kilka dni bo miałem dość tego stanu, może by przeszło po jakimś czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zatwardzen, w tym aspekcie nie zauwazylam zadnych zmian. Mi lekarz rozpisal, ze mam podwyzszac o 1/2 tabletki czyli o 2 mg co 2 dni az dojde do 8 mg. Ja sobie to zrobiłam wolniej podnosze o 1/2 tabletki co tydzien. Mialam duze nadzieje związane z tym lekiem. Po okolo 7 dniach na jeden dzień chciało mi się sprzątać prac mialam dużo energii a później to wszystko minęło. Drogi lek, droga wizyta i ciezko dostepny i lipa. Jestem coraz bardziej umeczona szukaniem tych lekow, dzialaja jak chca, przeraza mnie to ze do konca zycia bede sie tak meczyc z tymi lekami.

 

-- 28 gru 2014, 20:49 --

 

I bedac na niby super aktywujacym zestawie leze w lozku jak kloda, w swietach w ogole nie pomoglam rodzinie, w takim stanie sylwester w domu. Nie chce juz dluzej zyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tych, co uzywali reboksy. Odczuwaliscie przy nim klopoty z pamiecia i troche z inteligencja?

 

Zazywam to juz prawie drugi miesiac, pamiec mam okropna[raz zdarzylo mi sie zawiesic z kluczem w zamku, bo nie pamietalem w ktora strone sie kreci by otworzyc...], tak samo inteligencja spada coraz bardziej. Zastanawiam sie czy to wina reboksy czy choroba dalej szaleje w glowie i sieje dalsze spustoszenie. Bede wdzieczny za jakies wlasne relacje.

Dla porownania, bralem tez wellbutrin 2 miechy[ktory tez dziala na noradrenaline] - z nim pamiec i ogolem funkcje poznawcze w duzym stopniu sie polepszyly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dotyczy to innego leku niż rebo,ale antydepresant(sertraliny nie chciał mi dr zmienić,mówiłam,ze za bardzo mnie nakreca,a on na to,ze nie powinna sertra pobudzać i koniec,ze brakowało zawsze i brakuje mi motywacji do działania i mam brać sertraline i tyle.Na nic moje argumenty,prośby.Zostala mi wenla z poprzedniego leczenia i zaczęłam ja brać na własną rękę,musiałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, ja na bupropionie siedzialem 2 miechy i te 2 miechy[no oprocz jakiegos tam czasu na rozkrecenie] mi pomagala, ale efekt byl niestety za slaby w stosunku do ceny, to zrezygnowalem.

A po co brac? Bo akurat reboksetyna jest jednym z mozliwych lekow, ktore moga zadzialac na moja apatie[chociaz mam wlasne typy, ktore maja wieksze szanse]. Jak przetrwam 2 miechy, to nie bede musial wracac do tego leku, bo 'zbyt szybko zrezygnowalem'.

 

cytrynka84, wspolczuje. Chociaz u mnie jest to podwojny konowal. Raz wlasnie z ubokami[chcialem mirte, to bal sie ubokow - a przy reboksie mam okropne uboki], drugie - kazdy moj logiczny argument zbija "bo nie". Grr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem się dziwią, że pacjenci często lekarzy zmieniają... U mnie podobnie było co bym nie chciała to nie, bo nie. Swego czasu stosowałam taką metodę: umawialam się do jakiegoś lekarza i mówiłam, że mój obecny jest na urlopie, a ja nie wiedziałam i braknie mi leków. Brałam karty informacyjne ze szpitala na dowód, że choruje... mówiłam, że biorę to i to teraz, że działa nawet dość dobrze ( w tym lek który chce dostać) no i właśnie tak udało mi się "wyłudzić" Wellbutrin. Teraz mam jednak fajnego i bardzo doświadczonego lekarza i nie muszę już tak kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, ja na bupropionie siedzialem 2 miechy i te 2 miechy[no oprocz jakiegos tam czasu na rozkrecenie] mi pomagala, ale efekt byl niestety za slaby w stosunku do ceny, to zrezygnowalem.

co to znaczy ze efekt był za słaby do ceny? przeciez jedno nie ma nic do drugiego, to ze coś jest drogie nie znaczy ze ma lepiej działać od tańszego, przynajmniej jeżeli chodzi o antydepresanty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, to mowilem z wlasnego doswiadczenia i oceny leku - na kogos innego mogl dzialac inaczej.

Przy kompletnej apatii mialem minimalnie lepszy humor, wiecej zartowalem, wiecej rozmawialem z ludzmi, b. dobra pamiec i niezla koncentracja. Jak dla mnie to troche za malo za cene 100zl~ - nie jest refundowany przy okazji. Nie mowie, ze drozsze=lepsze[nawet nie wiem z czego to wywnioskowales, ale mniejsza], ale ze sa lepsi agonisci dopy, a zarazem tansi.

 

Ale moj problem mogl lezec[i wciaz lezy] w tym, ze srataje mi uwalnianie dopy 'zepsuly'[dodatkowo].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×