Skocz do zawartości
Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)


Lu_80

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      7
    • Zaszkodziła
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Na sen dostałam lerivon ,dobrze na mnie działa ,ale zauważyłam ,że w dzień jestem bez energii,więc lekarz dołączył na dzień edronax.

 

Czym się u Was objawiają te zaburzenia adaptacyjne???

Ja nie bardzo kumam o co w tym chodzi.

 

Cały czas mam ten sam "poziom" stresu co miałam ,żadnych traumatycznych przeżyć na koncie...

Może powinnam iść do innego lekarza?

Problemy ze snem i nocne duszności spowodowały ,że udałam się najpierw do kardiologa a potem do psychiatry.

Problemów z sercem nie mam.

 

Ale kurcze mija 9 miesiąc jak łykam lerivon i 3 tygodnie jak biorę edronax i nie wiem jak długo jeszcze potrwa to leczenie?

Leki trochę kosztują ,wizyty u lekarza też .

A może jakaś psychoterapia ,psycholog zamiast leków?

Sama nie wiem... :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, bo nie działała. W końcu po ponad miesiącu brania paro i 1,5mca od odstawieniu fluo wszystko wróciło. Senność, brak sił. Znowu czułem się jak ostatnia bezradna łajza. Zawaliłem dwa koła + w pracy popełniłem błędy. Poprawa tzn. lepsze samopoczucie wieczorem raczej nie było działaniem paro, tylko standardową wieczorną ulgą.

Więc wróciłem do fluo póki co, bo następna wizyta u psychiatry w lutym. Wolę być zestresowany na fluo, niż być na leku, którego w ogóle nie czuje. Ale przez to odstawienie po po 2 latach regularnego brania fluo przekonałem się, że faktycznie ona dużo daje. Przez ten okres, w którym dużo się działo, praktycznie zapomniałem, że można się czuć tak źle, a senność i wyczerpanie może być tak boleśnie odczuwalne.

Mam nadzieję, że stres i napięcie nie wróci. Ale na pewno jak już psychiatra będzie chciała coś zmienić, to na leki aktywizujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bojek787, leczenie z reguły trwa permanentnie, bo po odstawieniu wszystkie objawy wracają. Jak już będziesz miała dobrane leczenie, idź do lekarza na fundusz odejdą koszty wizyt. Poza tym lekarz może wypisać leki na 3 miesiące, więc możesz chodzić raz na kwartał, a nie co miesiąc.

W psychiatrii diagnoza nie jest aż tak ważna. Czy to depresja, nerwica czy zaburzenia adaptacyjne i tak leczy się tak samo tj. l.przeciwdepresyjnymi, więc nie warto zwracać na to większej uwagi. Jeżeli dominują, jak u Ciebie, problemy ze snem, faktycznie mianseryna może być dobrym wyborem, bo działa od razu. Ale niektóre SSRI też mogą być skuteczne, w walce z bezsennością i lękami. Skoro po Lerivonie czułaś się zmulona, ale jednak zadowolona z jego działania, dodanie leku aktywizującego jest ok. Jednak swoją drogą dziwne, że lekarz nie dodał najpierw fluoksetyny (połącznie fluo z mianseryną jest klasyką), która przy okazji jest tańsza od Edronaxu. Może ma z tym ostatnim dobre doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio wypadają Ci po fluo włosy? Czemu przypuszczasz, że akurat po niej? Może po reboksetynie, albo z jakiś innych powodów. Podobno są na to skuteczne preparaty. Jak będziesz zwiększać fluo daj znać, czy masz jakieś uboki, jak na początku brania, czy zwiększenie jest już bezproblemowej. Trzymaj się.

PS A czemu edronaxu nie zwiększysz, on podobno jeszcze bardziej aktywizuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bojek787, trudno się mi odnaleźć w grupie,społeczeństwie,boje się zmian,nowych ludzi,nieznanych sytuacji,trudno się zaadaptować ,przystosować do zmian,do otaczającego nas świata.Trudno to opisać.Traumatycznych przeżyć miałam akurat dość sporo :(

 

To ja mam podobnie,ja mam tak ,że nie lubię tłumów ludzi ,źle się czuję np w autobusie (nie jeżdżę) w supermarkecie gdzie jest kolejka do kasy i innych zatłoczonych miejscach.Ogarnia mnie coś w rodzaju paniki ,robi mi się gorąco ,duszno ,mam wrażenie ,że kręci mi się w głowie ,nie mogę przełknąć śliny i mam gulę w gardle!!Unikam miejsc gdzie jest dużo ludzi.A może to jakaś fobia?

Z poznawaniem nowych ludzi nie mam problemu aczkolwiek lepiej się czuję w gronie dobrze znanych osób.

Nie chodzę do restauracji bo mam fazę jeśli chodzi o jedzenie w miejscach publicznych,nic nie przełknę po prostu ,dopiero jak jestem w domu ,mam spokój to się najadam,wcześniej tego nie miałam tzn jakieś parę lat temu ,bo zauważyłam ,że od paru lat te lęki przed tłumem i jedzeniem przy ludziach się nasiliły do tego stopnia ,że nie jem w miejscach publicznych i unikam wszystkich miejsc ,gdzie jest gwar.

Stosujecie jakieś leki przeciw lękowe?Jakie ?I czy pomagają??Może poproszę o nie lekarza na wizycie w styczniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakas fobia bardziej u Ciebie Bojek niż zaburzenia adaptacyjne.

Na wszelkie lęki najlepsza jest paroxetyna,ewentualnie sertralina,ale paro lepsza.

 

-- 19 gru 2012, 13:16 --

 

Nie wiem co kur... zrobię jak wycofają z obrotu Edronax Dojdą do wniosku,ze nikt prawie tego nie bierze i nie opłaca im się sprowadzac go do PL.Co jeszcze gorsze pewnie,jak nie wycofają nawet to podrożeje tak,ze i tak nie będzie mnie na niego stać. :(:cry:

W ogóle mam mega spadek formy,dawny power nagle całkiem znikl :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka a ja nie mialam mega pałeru ale była tzw miła normalnosc do tydzien wstecz-teraz chodze wkuta mam ochote zrec słodycze ..a i popijam-objaw nerwicy,spojrzenie na siebie anorektyczne (nosze rozmiar spodni 36 a widzę wstrętne wieeelkie uda obrzydliwą grubą dupę i wylewający sie brzuchol) edro wycofują????jezu musze poczytac was wstecz.przed pawiowaniem.

 

-- 21 sty 2013, 18:26 --

 

cytrynka zwiększasz dawkę biox?patrzaj pani mi kazal lekarz wrocic do 20.i bylo gut ale nie jest juz za długo!!.prawie 2 tyg duzej nerwowki i reszty.zwiększam sobie do 40.

a jak:)))

cytrynka dawaj zwiększaj:)zawsze mozna zejsc i to bez problemów.

ja jutro jade z 40.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę . Biorę ten lek i ogólnie to pomógł mi prawie natychmiast co dziwne . W CIĄGU KILKU GODZIN . Niestety działanie leku stopniowo bylo coraz mniej wyrażne aż w końcu depresja wrócila .Podniesienie dawki znów trochę pomogło ale z czasem dobroczynne działanie leku slabło i znów depresja przybrała na sile . Nie wiem czemu nabieram tolerancji na ten lek . SSRI w ogole nie pomagają bez względu na czas ile bym ich zażywał. Czy mial ktoś podobne doświadczenie z lekami że wytwarzała się tolerancja ? Jak sobie z tym poradziliście ? Na mnie lekarz wypróbował już 70 proc lekospisu i tylko tlpd oraz edronax coś skutkowały .Proszę o wskazowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę . Biorę ten lek i ogólnie to pomógł mi prawie natychmiast co dziwne . W CIĄGU KILKU GODZIN . Niestety działanie leku stopniowo bylo coraz mniej wyrażne aż w końcu depresja wrócila .Podniesienie dawki znów trochę pomogło ale z czasem dobroczynne działanie leku slabło i znów depresja przybrała na sile . Nie wiem czemu nabieram tolerancji na ten lek . SSRI w ogole nie pomagają bez względu na czas ile bym ich zażywał. Czy mial ktoś podobne doświadczenie z lekami że wytwarzała się tolerancja ? Jak sobie z tym poradziliście ? Na mnie lekarz wypróbował już 70 proc lekospisu i tylko tlpd oraz edronax coś skutkowały .Proszę o wskazowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś po tym leku zwiększył się apetyt? Od kiedy jestem na Edronaxie wpier.alam jak opętana. Wszystko, co wpadnie mi w ręce, włącznie z rzeczami, których nie lubię. Nie wiem, może to przypadek, ale może ktoś miał tak jak ja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę . Biorę ten lek i ogólnie to pomógł mi prawie natychmiast co dziwne . W CIĄGU KILKU GODZIN . Niestety działanie leku stopniowo bylo coraz mniej wyrażne aż w końcu depresja wrócila .Podniesienie dawki znów trochę pomogło ale z czasem dobroczynne działanie leku slabło i znów depresja przybrała na sile . Nie wiem czemu nabieram tolerancji na ten lek . SSRI w ogole nie pomagają bez względu na czas ile bym ich zażywał. Czy mial ktoś podobne doświadczenie z lekami że wytwarzała się tolerancja ? Jak sobie z tym poradziliście ? Na mnie lekarz wypróbował już 70 proc lekospisu i tylko tlpd oraz edronax coś skutkowały .Proszę o wskazowki.

Ja tak miałem po Velafaxie, może nie po paru godzinach ale dniach, ale potem po długim okresie lek zaczął działać, z ciekawości wiąłem kiedyś jedną tabletkę Edronaxu ale nic się nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja od dzisiaj zaczynam. 1mg na test efektu "pierwszej tabletki" wylądował w żołądku. Mam nadzieję, że będę mieć choć trochę więcej energii :roll: I może jakiś uśmiech wreszcie na twarzy się pojawi... :roll:

 

-- 18 wrz 2013, 22:40 --

 

Po kilku dniach zażywania mogę powiedzieć jedno: pobudza. Dla zamulonych życiem i SSRI polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, poważnie, rebo daje więcej energii niż well? To mnie zaskoczyłeś, brałem z tych dwóch tylko well ale wydawało mi się że działanie rebo jest delikatniejsze, bardziej subtelne. Dobrze wiedzieć. A skoro już o tym, jak byś porównał wellbutrin do fenterminy? Albo może inaczej - jak ma się fentermina do metylofenidatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma może porównanie Reboksetyny do Wellbutrinu? Który lek daje więcej energii?

 

Pytałem o to lekarza, stwierdził ze pod względem dodawania energii lepszy jest Edronax, natomiast Wellbutrin tez dodaje energii ale oprócz tego zwiększa motywacje i chec do działania przez wpływ na dopamine, Edronax-sama energia, z checia i motywacja moze byz roznie, Wellbutrin- troche mniejsza energia, ale za to dodatkowo chęć i motywacja do robienia czegokolwiek, chciałem dodać Wellbutrin do paroksetyny ale kiepsko się to skończyło, za duże chyba interakcje obu tych leków ze sobą, teraz próbuje Edronax do paroksetyny, interakcji teoretycznie zadnych nie ma

 

Co do pojedynczego działąnia brałem obydwa leki i same działają źle, po Edronaxie przypływ energii wręcz gigantyczny, dosłownie wyciąga siłą z łóżka, ale co z tego jak w ogóle nie działa na samopoczucie,a nawet potrafi je pogorszyć, ma sie mase energii ale zle sie czuje i w zaden sposob nie idzie wykorzystac jej. Wellbutrin rzeczywiście energii troche mniej, ale dla mnie było wystarczająco, samopoczucie troche lepsze niz na Edronaxie, ale tez co z tego jak po jakims czasie (chyba ok. 2 miesięcy) wywołał napady lękowe. Tak że na mnie te leki zadziałały na jedno a drugie pogorszyły, obecnie chyba stosuje się je jako dodatki do ssri lub innych, rzadko pojedynczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. A skoro już o tym, jak byś porównał wellbutrin do fenterminy? Albo może inaczej - jak ma się fentermina do metylofenidatu?

Działanie Fenterminy jest bardziej szybkonatychmiastowe . Fnter nie działa antydepresyjnie , wpływa wyraznie na dopaninę( czuc wyrażnie dopaminowe działanie ),ale jej głównym zadaniem jest blokowqanie apetytu z czym radzi sobie bardzo dobrze. Well znowu jesy antydepresantem , długo sie rozkręca , a i efekty antydepresyjne są jakie są ( choc nie u wszystkich ) .

Mi ten lek nie służył ( Well).

Metylo , a fentrermina ? Zdaje mi sie ,że Fenter ma silniejsze działanie na dopaminę ( bardziej amfetaminowe ).Choć ( jak metylo ) do dłuższego leczenia (jeśli w ogóle ) sie nie nadaje. Tyle tylko do odchudzania . Nie wiem jak jest z Fenterminą w dłuśzym okresie brania tego leku ,ale podejrzewam ,że może przynieść więcej szkody niz pożytku .

Inna spraw,że lek trudny do zdobycia i chyba nie stosowany ( zarejestrowany ) w Polsce w pierwszym aptecznym , legalnym obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×