Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      15
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dostałem na swoje jazdy ten lek. Dziwne, że ma być brany rano. 7,5mg na razie i za niecały miesiąc wizyta kontrolna. Może to pomoże na derealizacje.

Wenla w dół.

 

zdawaj codziennie relacje, może lepiej byś zaczął od 3,25mg ?

bo im mniejsza dawka tym lepiej, ten lek stosuje się nawet w dawkach 1-2mg,

są dostępne w USA tabletki po 2mg.

7,5mg to już zaporowa dawka jeśli chodzi o zaburzenia z depresją na czele,

15mg to już dawka przeciwpsychotyczna.

więc na twoim miejscu zacząłbym od 3,25mg bo 7,5mg może nawet mniej pobudzić,

nie jest jasno określone w jakich max dawkach ten lek działa na dopamine presynaptycznie,

a minusem jest jego długi okres półtrwania co samo w sobie może szybko zamulić, szybszy

efekt przeciwpsychotyczny od amisulprydu, więc i szybsza tolerancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ChAD, dlatego będę brać wyższą dawkę.

Mam objawy grypopodobne. Albo to grypa.

 

To niedobrze, myślisz, że to objaw uboczny leku ?

Bo ktoś w tym temacie miał taki objaw, a konkretnie mdłości i wymioty.

Jeśli to kwestia leku to szkoda, by wykluczałoby to zastosowanie doraźne

tak jak jest to w przypadku Amisulprydu i Sulpirydu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 7,5mg i sobie chwalę. Ostatnio kilka dni nie łykałem, bo czułem się dobrze. Już wiem, czemu czułem ;) Dla mnie świetny lek, lepiej działa przeciwdepresyjnie od wszelkich SSRI, których już nie biorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na co szanowny dr sie leczy

 

kurevica depresyjno-lękowa, obsesje, urojenia.

 

-- 15 kwi 2015, 20:29 --

 

Koorwa, nie mogę znieść tej akatyzji. Wziąłem 75mg baklofenu na raz i nic. Jak jeszcze można ją załagodzić? Jakimi lekami? Akinetonu nie mam :(

 

hehe, ja to nie tykam neuroleptyków bez wspomagania się benzo,

jeśli ich nie masz pod ręką toś kompletnie nieodpowiedzialny.

a jeśli nawet one na to nie pomagają to znaczy, że ten

lek to syf i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomagają ale mam poważne tendencje do uzależnień i nie mogę codziennie łykać benzo. 75-100mg na dobę baklofenu pomaga, do tego propranolol i jak jest ciężko to clonazepam, choć lepszy bylby alprazolam. Pójdę do rodzinnego po Akineton, dobry lek i działa na mnie już w niewielkich dawkach. Abilify to syf z powodu akatyzji, ale dzięki niemu żyję jak normalny człowiek i nie bujam się pomiędzy dwoma biegunami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem do lekarza który siedzi w przychodni popołudniami. Okazała się nim gruba baba z wredną mordą. Ubrana gorzej niż lumpy z mojego osiedla. Wydarła na mnie mordę, że każdy może sobie tak przyjść i prosić o coś, jak ja o Akineton, że bez dokumentu od psychiatry niczego mi nie da. 20 minut później poszedłem do przychodni, która jeszcze niedawno była prywatna. 5 minut po zapisie wszedłem do gabinetu. Drzwi otworzył mi miły, życzliwy i serdeczny lekarz. Powiedział "no, bez akinetonu może faktycznie być panu ciężko". Kazał tylko następnym razem przynieść kartkę od psychiatry z lekami jakie biorę i tyle. Wypisał bez problemu receptę na paczkę Akinetonu i to... z refundacją. Szok. Może na 15mg abilify będzie lepiej, to akineton będzie jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w nocy drętwieją mi ręce (nie mam czucia dopóki nie rozruszam jednej drugą), aż się budzę. Lekarka zwiększyła mi dawkę abilify do 30 mg, stąd pytam, czy może to być jakoś powiązane? Z innych uboków mam zawroty głowy przy wstawaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

od poniedziałku zaczęłam brać Aryzalerę, pierwsze dwa dni na dawce 3,5mg - akatyzja i nudności. Następne trzy dni dawka docelowa 7,5 mg - mdłości zniknęły, ale ta je**ana akatyzja pozostała. Wczoraj pojechałam na ostry dyżur na Sobieskiego i lekarz przepisał mi Lorafen doraźnie 1/2 tabletki 1mg. Wszystko spoko, może nie pomaga jakoś bombowo, ale jest lepiej, z tym że ta jedna połówka nie starcza mi na cały dzień. Doktorek powiedział, że jak nie ustąpi do końca przyszłego tygodnia, to pewnie będę musiała odstawić arypiprazol. Słyszałam też od znajomej, że jej przeszło po tygodniu. Nie chcę tego odstawiać, w końcu po czymś dobrze się czuję :/ Przeszła komuś ta akatyzja? Tragedia to jest, można ześwirować 10 razy bardziej niż już się ześwirowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

od poniedziałku zaczęłam brać Aryzalerę, pierwsze dwa dni na dawce 3,5mg - akatyzja i nudności. Następne trzy dni dawka docelowa 7,5 mg - mdłości zniknęły, ale ta je**ana akatyzja pozostała. Wczoraj pojechałam na ostry dyżur na Sobieskiego i lekarz przepisał mi Lorafen doraźnie 1/2 tabletki 1mg. Wszystko spoko, może nie pomaga jakoś bombowo, ale jest lepiej, z tym że ta jedna połówka nie starcza mi na cały dzień. Doktorek powiedział, że jak nie ustąpi do końca przyszłego tygodnia, to pewnie będę musiała odstawić arypiprazol. Słyszałam też od znajomej, że jej przeszło po tygodniu. Nie chcę tego odstawiać, w końcu po czymś dobrze się czuję :/ Przeszła komuś ta akatyzja? Tragedia to jest, można ześwirować 10 razy bardziej niż już się ześwirowało.

 

ciężka sprawa, na początku wspieraj się tym lorafenem, może akineton lub inne wynalazki to trochę złagodzą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×