Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      15
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też biorę ten lek od miesiąca. Przez pierwszy tydzień wydawało się że to w końcu jest to, po 1,5 roku kombinowania z różnymi preparatami ten lek zaczął mi pomagać, nastrój się wyrównał, znowu mogłam normalnie funkcjonować. Niestety nie ma róży bez kolców, od dwóch tygodni zaczęłam się strasznie pocić wręcz leje się ze mnie ciurkiem! Pocą mi się pachy, plecy, cała twarz i szyja, klatka piersiowa, stopy. Pocę się cały czas nie ważne czy coś robię czy nie płyną ze mnie krople potu, zakładam świeżą koszulkę a za 10 minut mam ogromne plamy plamy pod pachami, całe plecy mokre, plamę od szyi do piersi, mokre stopy, pot występuje mi na czoło, przebieram się i kąpię kilka razy dziennie! Teraz już sama nie wiem co mam robić, z jednej strony lek pomaga (czego nie mogę powiedzieć o większości neuroleptyków) z drugiej strony to pocenie uniemożliwia mi praktycznie normalne funkcjonowanie nawet teraz w zimę a nawet nie chcę myśleć jak może to wyglądać na wiosnę lub w lato, sama już nie wiem co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek ma bardzo ciekawy skutek uboczny:

Patologiczne uzależnienie od hazardu

U pacjentów przyjmujących arypiprazol, po wprowadzeniu do obrotu, zgłaszano przypadki

patologicznego uzależnienia od hazardu, niezależnie od tego, czy ci pacjenci w przeszłości uprawiali

hazard. Pacjenci, którzy w przeszłości byli uzależnieni od hazardu mogą być narażeni na większe

ryzyko tego działania i należy ich szczególnie monitorować

 

Dlaczego można uzależnić się od hazardu, biorąc ten lek? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kombinacji arypiprazolu i olanzapiny udało mi się przetrwać prawie rok w pracy, co w ciągu ostatnich kilku lat stanowiło chyba najdłuższą remisję z taką aktywnością. Wcześniej ciągle coś mi nie wychodziło. Niestety ostatnio znowu coś się popsuło, nasiliły się objawy (negatywne) i nie jestem w stanie pracować. Lekarz twierdzi, że to zaostrzenie choroby, a nie wina leków. Teraz zamiast olanzapiny biorę kwetiapinę, ale i tak grozi mi szpital albo powrót do pracy, w której sobie nie radzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pół roku brałam olanzapine. Lek mi pomógł w objawach psychotycznych. Miałam przez całe lato omamy słuchowe i wzrokowe. Objawy minęły, na początku zażywałam dawkę 20 mg potem przez 2 miesiące 15 mg następny miesiąc 10 potem 7,5. Lek mnie zamulał ,spałam po 12/14 godzin i itak czułam się niewyspana. Przytyłam na tym leku 7 kg i nie czuję się z tym dobrze. Teraz lekarka ze względu na skutki uboczne ( tycie) zmieniła mi lek na Aryzaler . Dziś wziełam lek po raz pierwszy, miałam niespokojne nogi i mam stany depresyjne. Nie wiem co mam zrobić, czuję się jak między młotem a kowadłem . Mam nadzieję, że będzie lepiej i miną te wszystkie stany. Jak się czujecie na tym leku powiedzcie mi coś więcej, Mam nadzieję że nie tyje się na nim bo już tego nie wytrzymam.

 

-- 22 sty 2016, 22:58 --

 

Przez pół roku brałam olanzapine. Lek mi pomógł w objawach psychotycznych. Miałam przez całe lato omamy słuchowe i wzrokowe. Objawy minęły, na początku zażywałam dawkę 20 mg potem przez 2 miesiące 15 mg następny miesiąc 10 potem 7,5. Lek mnie zamulał ,spałam po 12/14 godzin i itak czułam się niewyspana. Przytyłam na tym leku 7 kg i nie czuję się z tym dobrze. Teraz lekarka ze względu na skutki uboczne ( tycie) zmieniła mi lek na Aryzaler . Dziś wziełam lek po raz pierwszy, miałam niespokojne nogi i mam stany depresyjne. Nie wiem co mam zrobić, czuję się jak między młotem a kowadłem . Mam nadzieję, że będzie lepiej i miną te wszystkie stany. Jak się czujecie na tym leku powiedzcie mi coś więcej, Mam nadzieję że nie tyje się na nim bo już tego ni

 

-- 22 sty 2016, 22:59 --

 

Przez pół roku brałam olanzapine. Lek mi pomógł w objawach psychotycznych. Miałam przez całe lato omamy słuchowe i wzrokowe. Objawy minęły, na początku zażywałam dawkę 20 mg potem przez 2 miesiące 15 mg następny miesiąc 10 potem 7,5. Lek mnie zamulał ,spałam po 12/14 godzin i itak czułam się niewyspana. Przytyłam na tym leku 7 kg i nie czuję się z tym dobrze. Teraz lekarka ze względu na skutki uboczne ( tycie) zmieniła mi lek na Aryzaler . Dziś wziełam lek po raz pierwszy, miałam niespokojne nogi i mam stany depresyjne. Nie wiem co mam zrobić, czuję się jak między młotem a kowadłem . Mam nadzieję, że będzie lepiej i miną te wszystkie stany. Jak się czujecie na tym leku powiedzcie mi coś więcej, Mam nadzieję że nie tyje się na nim bo już tego ni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na olanzapinie przytyłem 8 kg, potem na innych lekach nie było tego problemu, zresztą zgubiłem to wszystko dość łatwo. Teraz na arypiprazolu ważę raczej tyle, ile przy rozpoczęciu leczenia, nie zauważyłem problemu z tyciem, nie było też akatyzji, która wielu osobom dokucza. Przez jakiś czas czułem się całkiem nieźle, niestety cały czas jestem podatny na stres (ale czy leki na coś takiego w ogóle pomagają?) i stąd ostatnio zaczęły się problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u lekarza i przepisano mi Abilify 15 mg na ryczałt (lek kosztował 3,20 zł), na początku (przez kilka dni) zalecono brać pół tabletki a potem całą, a ja się boję skutków ubocznych (np. wymioty, nudności, akatyzja czy coś jeszcze gorszego, jak zwiększenie krzepliwości, udar, niebezpieczne pogorszenie parametrów krwi czy niespodziewana śmierć(!), o której było w ulotce). Nie mówiłem rodzinie o diagnozie schizofrenii i nowym leku. Jeśli lek by nie pomagał (czy przede wszystkim szkodził), to chciałbym oddać go za darmo lekarzowi, aby komuś, komu akurat jest potrzebny, przekazać.

 

-- 04 mar 2016, 16:30 --

 

Jak dotąd wziąłem dwa razy pół tabletki mającej 15 g (czyli połówka miała ok. 7,5 mg) arypiprazolu. Pół tabletki na dobę. Niestety, chyba doświadczam pewnej akatyzji po tym leku :( Nie jest jakaś ogromna, ale to, czego obecnie doświadczam, wygląda mi na to. Czuję taki nieprzyjemny "niepokój", utrudniający siedzenie w miejscu i robienie czegokolwiek konstruktywnego :( Ponoć po jakimś czasie brania leku ten objaw ustępuje, jak gdzieś chyba przeczytałem. Jakby na studiach czy w pracy wystąpił taki objaw, to byłby chyba poważny problem. Teraz "nie mam obowiązków", więc ten dokuczliwy objaw nie przeszkadza aż tak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem 7,5 mg arypiprazolu tylko trzy razy. Dokuczliwa akatyzja złagodniała dopiero ok. 3,5 doby po zażyiu ostatniej dawki. Zacząłem brać ten lek 3.3.2016, skończyłem brać 5.3.2016, dnia 7.3.2016 (kiedy dokuczała mi wyraźna akatyzja po nim) pilnie umówiłem się na wizytę u psychiatry i oddałem Abilify za darmo. Jutro znowu jadę do psychiatry, która przepisała mi ten lek i boję się, że przepisze mi kolejny lek przeciwpsychotyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem je na cieżką depresje.Początkowo miałem stwierdzoną depresje z symtomami psychotycznymi.Od poł roku biore wenlafaksyne 150mg,mirtazapine 30mg i olanzapine 5 mg.Ostatnio psychiatra zmienil mi olanzapine na Aypiprazol 15 mg i dodal pregabaline.Boje się zmieniac leki,a na dodatek doczytałem sie ze skutkiem ubocznym pregabaliny moze byc utrata wzroku.Chciałbym spytac jak inni czuja sie na takim zestawieniu i jakie maja ewentualnie skutki uboczne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×