Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      15
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Mało tu o tym leku. Możecie się podzielić jak wpływa na masę ciała? Tutaj wg. pojedynczych opinii można wywnioskować, że raczej chudnie się na nim, ale na amerykańskich forach w zasadzie prawie każdy narzeka na spore tycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carica Milica dostałam na chad. Ale taki ze zdecydowaną przewagą depresji, pomiędzy mam naprawdę lekkie i krótkie hipo. Chyba ostatnio na wizycie lekko pofrunęłam, a powiedziałam doktorowi, że jestem najzdrowsza na świecie i taką chce być. Nadinterpretacja ze strony lekarza, bo faktycznie taka chcę być, imho byłam tylko na granicy z hipo.

Właśnie nieco się zniżyłam do poziomu ziemi i nie wiem, jak to z tym arypiprazolem będzie, jeśli dodatkowo mnie uśpi. Jutro zaczynam. Dziękuję za ostrzeżenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, czyli muszę się przygotować na jedno i na drugie ;P Mam najmniejszą dawkę, 5mg, więc może nie będzie tak źle. W poniedziałek szykuje mi się dość poważny wyjazd, muszę być na nogach. Także mam nadzieję, że jednak pobudzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech. ;P W zasadzie to nie jest mi do niczego potrzebny, bo czuję się świetnie! Po zastanowieniu mam jednak nadzieję, że nie zadziała w ogóle... :P Chociaż jako neuroleptyczna dziewica boję się, że nawet taka mała dawka coś poczaruje ze mną. Teraz to jestem mega ciekawa, jak zareaguję. Ale czuję, że docelowo ma mnie właśnie uśpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5mg - tik taki, żadnych problemów, 10mg - już czuję lekkie zmęczenie i senność. Oby minęło, moc do życia powoli znika. Poza tym mam nieco większy apetyt do jedzenia. I chyba tyle z moich wrażeń, nie wiem, czy leczy, ale jestem stabilniejsza, więc chyba trochę pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam przez około 1,5msc abilify dwa lata temu(wcześniej topamax), ale zaszłam w ciąże i przerwałam leczenie. Niedawno wróciłam do topamaxu, który zawsze mi pomagał, ale nie dał rady więc jeszcze raz spróbowałam z abilify. Nie wiem co o nim sądzić... Biorę go na chad, na szybką zmianę faz.

Zaczęłam od 15mg i było strasznie, więc wzięłam połówkę i też nie było ok, wzięłam 1/3 tabl i niewiele się zmieniło, więc wróciłam do połówki (przy połówkowaniu polecam specjalną gilotynkę do leków). Z początku ładnie aktywizowało, a nawet troche wpadałam w przymusowy ruch. Teraz jest okropna senność (przy 7,5mg) i moje myśli krażą dookoła depresyjnych stanów. Biorę też Spamilan 10mg - wszystko to biorę na noc. Kombinowałam z lekami na różne sposoby, nie od dziś je biorę i wiem, że nie ważne co powiem lekarzowi on i tak widzi to, co jest w podręczniku. Nie wiem czy wrócić do topamaxu czy dalej się męczyć... mam na pokładzie dwóch małych rozrabiaków i nie mogę sobie pozwolić na leżenie i gapienie się w sufit (bo ta senność nie jest snem).

Jak długo u Was trwało to zmęczenie/senność? Biorę ten lek już ponad miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym spytac jak to jest.. Wiekszosc pisze o akatyzji i ze niemogą usiedziec... A ja odkad go biore (3dni) ciagle spie... Co godzine właściwie... I zastanawiam sie czy nie przestac go brac. Biore rowniez wenlafaksyne ale nie sadze zeby mialo to cos wspolnego.

Jak sądzicie!? Brac dalej? W sumie to wlasnie liczylem na tą akatyzje bo przy mojej depresji to ja czasami nawet z lozka nie wstaje. Moze byc tak ze teraz ten lek uspypia a np po 2 tygodniach sie rozkreci i bedzie na odwrót?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę w imieniu koleżanki, która ma problemy z zarejestrowaniem się na tym portalu, a BARDZO zależy jej na opini o tym leku

"Choruje na nerwice leków od 20 lat. Przyjmowała i przyjmuje leki parogen 30 mg, clonazepam 2mg,hydrotyzynium 50 mg.

Dwa lata temu wskutek pogorszenia został przepisane mi sulpiryd 50 mg. Lek bardzo postawił mnie na nogi, działał a ty depresyjne i aktywizowal. Wystąpiły problemy z prolaktyny, mletotok, zanik miesiączki. Zaczęła się wędrówka po prywatnych ginekologa Ch, badania. Zmniejszyła dawkę sulpirydu do 0,25 mg niestety mletotok jest dalej i zanik okresu. Próby odstawienia leku kończyły się fiaskiem nawrót, zaburzeniami rowniwagi, depresja. Po ostatnim badaniu lekarz ginekolog orzekł że jestem bezpłodna.nie wypisano mi leków na zabicie prolaktyny ponieważ mój lekarz boi się.

Jako zamiennik mam brać na aktywizację i depresję abillify 1 mg. Niestety na ulotce pisze o nagłej śmierci, zawale serca, udarze. Dodam że Abilify nie podnosi prolaktyny. Co robić??? Błagam o radę. Czy ktoś brał abillify jako stabilizator nastroju działający też na depresję? Proszę o odpowiedź zarówno osób przyjmujących sulpiryd jak i abillify."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ulotkach zawsze są wypisane WSZYSTKIE skutki uboczne, które mogą wystąpić. Nawet te o prawdopodobieństwie wystąpienia rzędu 0,000001%. Wszystko po to, aby uniknąć pozwów. Moim zdaniem nie ma się czego bać. Metylofenidat, który jest zapisywany dzieciom, też posiada ten skutek uboczny. Sam go brałem bez większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wkoncu udało mi się zalogować. Nadal biorę sulpiryd lecz w dawce 10 mg. Wysypuje z kapsułki. Mletotok i brak okresu dalej. Lekarz w zamian sulpirydu wypisałem abilify ale objawy uboczne z ulotki są bardzo ciężkie boję się nagłej śmierci lub zawału wylewu.mam wziąść ok. 1 mg abilify, wyrazie złego samopoczucia dzwonić do lekarza. Czy ten lek działa tak jak sulpiryd aktywizuje? Sulpiryd bardzo mi pomógł ale i zaszkodziło. Abillify ponoć nie podnosi prolaktyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie przepisze. Musisz znaleźć tylko lekarza który lubuje się w przepisywaniu neuroleptyków. W woj. łódzkim takich na pęczki, wyrwiesz każdy neurolep na byle jakie zaburzenie, no może oprócz klozapiny, tisercinu czy haloperidolu. Reszta od ręki. Oczywiście mowa o tabletkach, bo w formie iniekcji to marne szanse.

Do tego abilify ma wiele zastosowań, to że jest refundowany tylko na schizofrenie nie ma nic do rzeczy, bo lekiem nie leczy się tylko schizofrenii, także tego typu leki znacznie łatwiej dostać, niż na przykład haloperidol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×