Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

martini123, dzieki Ci bardzo, :* na serio tego nie widać, nawet jak ściskam to tez cięzko wyczuć dopiero jak naprawde wsadze tam łapę to czuję, :P ja teraz byłam u naprawde dobrego lekarza, wymacała mnie tez na karku i na obojczykach i nic, więc myśle że by tego nie przeoczyła, dam sobie spokój, ale to trudne dla nas :D

bardzo Ci dziękuje, fajnie że tu jestem i mogę podpytac anie czytać w internecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurelitka, nie ma sprawy, wiem jak ja sie czułam jak miałam wiksy z węzłami. Nikt mnie już nie chciał słuchać a ja byłam przekonana o moim nadchodzącym zgonie. Ale w końcu postanowiłam uwierzyć lekarzom i nie sprawdzam w ogóle tych węzłów. Mam powiększone w pachwinach, bardzo długo, hematolog mi powiedziała, że tam bardzo często są powiększone zwłaszcza u kobiet, wieć w razie gdyby Ci sie powiększyły tam to nie zwracaj a nie uwagi :) Ostatnio wspominałam, że w maju mija rok od mojej wyimaginowanej białaczki. Nie ma szans, że masz powiększone te węzły, na pewno lekarz by ich nie przeoczył. Dobrze,że nie czytasz w necie, nie rób tego za żadne skarby ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martini123, już przestałam bo też leżałam w grobie przez ostatni tydzień :P moze jak darłam te pachy to trochę je podrażniłam, te pachy to już mnie tak bolały że nie dałam rady ich dotykać ;/ , ale taki nasz urok :P muszę je zostawić, akurat pachiwny to dam sobie spokój, mecze te pachy :P mam kontrole za dwa tyg zobaczymy co powie, ja po prostu byłam przekonana, że nie mogę ich wyczuć zadne skary więc jak zaczęłam czuć pod pachą to kaplica dla mnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurelitka juz daj odpocząć tej szyji i pachom :) ja juz pisalam co o tym myślę... Kiedyś miałam wielka gule pod pacha widać ja było normalnie i juz miałam histerię a okazało się ze zapalenie mieszków włosowych miałam po depilacji ...

Masz normalne węzły i nie macaj juz tych mięśni i innych wnętrzności;)

Mnie nie tyle martwi spływająca wydzielina vo takie pykanoe w nosie jakby się cos odblokowywalo (ma się tak jak się duzo dmucha a ja bez dmuchania tak mam co jakiś czas )boje się ze tam się wytwarza jakieś ciśnienie od guza albo ropy i ze cos mi się stanie masakra:(

Przed chwila tez dowiedziałam się ze mój dobry sąsiad zmarł...chorował długo już było lepiej a dziś niestety zmarł:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, kurcze nie wiem co to za pykanie, pierwsze słyszę, nigdy tak nie miałam, więc niestety nie pomogę z tym ;/

a ja wróciłam do Warszawy z domu i cholera mnie bierze, jak ja nie cierpię tutaj wracać, od razu mam okropny humor, jeszcze jestem sama w mieszkaniu, zaraz zaglądam do języka, i macam węzły i już umieram, mam wszystkie objawy wszystkiego , miałam zajechać i mnieć spokój, nie przejmować się a ja co? znów to samo, nienawidzę tej Warszawy ;/, w domu rodzinnym odzyskuje spokój i wierzę że będzie lepiej, przyjeżdżam tutaj i maskara, język jakis tragiczny mam na nim jakby czerwieńsze niż sam język plamy, węzły wydają się wielkie nawet te pod pachami już dobrze czuje, jeszcze mnie coś swędzi głowa i wszystko i pewnie mam chłoniaka :why::evil:

 

-- 22 mar 2015, 21:27 --

 

ide wezme tabletki na uspokojenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, nie dopisałam wcześniej, wraz ze ściekaniem tego wszystkiego z nosa przez gardło też mi pykało w nosie a nawet w gardle. w gardle to w ogóle mam takie stany, że mi się wydaje że non stop mam taką wydzelinę. nie da się jej wydmuchać przez nos. jeśli chodzi o ciśnienie w glowie, to czasem czuje normalnie jak mi się tam w głowie wszystko podnosi, jest to moment i przechodzi ale jest.

 

Aurelitka, aż mnie zdenerwowałaś teraz, zostaw te węzły. jak ja miałam jazdę na na węzły to tak: swędziała mnie cała skóra na całym ciele, miałam ochotę sie zadrapać, wydawało mi się, że jestem przeziębiona, bolała mnie lewa strona brzucha - czytaj śledziona, miałam infekcje uszu i odbytu (wyczytałam wcześniej, że to częste przy białaczce). miałam siniaki. i żyję i badania okej. a węzły bolały, pachy, obojczyki pod i nad. CZYLI MIAŁAM KSIĄŻKOWE OBJAWY BIAŁACZKI ALBO CHŁOANIAKA. jeżeli lekarz Ci nie wykrył powiększonych węzłow to znaczy, że nie są powiększone. hematolog powiedziala mi, powtórzę, że jeżeli dzieje sie coś niedobrego w organizmie to nie da się nie zauważyć węzłów chłonnych. a jeżeli jest chłoniak to węzły są wielkości małej pięści albo wielkiej śliwy. tłumaczyła i to szczegółowo bo jej powiedziałam czego sie obawiam, więc odpuść!!!!!!!!!

 

-- 22 mar 2015, 21:36 --

 

Aurelitka, niech Ci lekarz zapisze chociaż hydroksyzynę tylko nie czytaj ulotki, mi mega pomogła a to nie psychotrop, jeśli sie ich boisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurelitka język bardzo łatwo podraznic owocami kwaśnym i gazowanym piciem. Wtedy może się wydawać czerwienszy bo podrazniane są te komórki smakowe w języku... Pomijając to zw dużo rzeczy farbuje;) ja zawsze po kwaśnych owocach mam takie jakby plamki... Nie przejmuj się. Nie masz żadnych znajomych z którymi możesz się gdzieś wybrać albo obejrzeć film w domu?zajmij się czymś czy to porządki czy spotkanie z kimś. Weź ciepła kąpiel . lekarz dwa razy powiedział Ci ze nic się Noe dzieje z Twoimi węzłami. A jak myślisz kto ma większe doświadczenie w chorobach?lekarz czy Ty? Zaufaj lekarzowi:*

A co do tego pykania w nosie to sama mam to pierwszy raz i to takie uczucie dotykania jak w uszach się ma czasem... To ja mam takie cos w nosie i nie wiem czemu :( juz mam schiza ze to jakiś guz ciśnienie tworzy w głowie :((( nie wiem czy od przeziębienia bo nigdy tak nie miałam ... Nie mam kataru a czuje jak ścieka mi po gardle:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martini123, dzięki, mam zjazd humoru przez to ze tu wróciłam, kurcze jestem taka zła na siebie, masz rację jeśli lekarz stwierdził, że nie są powiekszone to nie są, po chu... ja się tam macam, kurde już mam dość tego, dwa tygodnie temu się nie macałam to nagle jak zaczełam to czuję węzły

brałam już hydroksyzynę, ale mnie uzalezniła więc się od niej odcięłam

czemu ja nie umiem uwierzyć lekarzowi tylko sama sobie diagnozę stawiam, psycholog konieczny :(

 

-- 22 mar 2015, 21:49 --

 

Mili89, ja mam na języku to na bokach i jest tak jakby szorstkie, tzn bardziej szorstkie niż reszta języka, dodam ze własnie mam takie dwa miejsca na języku, gdzie uciskają mi go zęby i to w tych miejscach oprócz tego odcisku zrobiło się takie jakby czerwieńsze :(

niby mam znajomych, jutro idę na uczelnię może postaram się zapomnieć

czasami się już zastanawiam, że kiedyś jak się nie macałam to nie miałam problemu z węzłami i byłam zdrowa, teraz zaczęłam i nagle węzły, :(

 

-- 22 mar 2015, 21:51 --

 

Mili89, ja też kataru brak , a ścieka mi po gardle, możesz mieć lekkie ciśnienie tam bo nos próbuje się oczyścić przy zatokach często coś takiego jest, ale teraz np czujesz jak Ci to pyka? jesli nawet nie duchasz nosa ni nic z nim nie robisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, Ty nie miałaś ja miałam, mój chłopak ma non stop - u niego okazało się, że to alergia, a teraz fruwa masa alergenów.

 

Aurelitka, wiadomo, jedno miejsce działa odprężająco, inne doprowadza do szału, jak ja jade o laboratorium to z miejsca masakrycznie swędzą mnie uszy i gardło, jak jestem w domu to nic sie nie dzieje. JA nawet nie wiem czy mnie uzależniła, w weekend ie biorę, w ciągu tygodnia biorę po jednej tabletce. bardzo mi pomogła, może nawet placebo na pocżatku :) jeśli chodzi o język to jak ja najadłam się jeżyn to przez dwa dni mnie cały szczypał i był czerwony więc to zależy co zjesz.

 

A CO DO SZORSTKOŚCI - NA JĘZYKU SĄ RÓŻNE KUBKI SMAKOWE, KAŻDY MA INNĄ POWIERZCHNIE I WYGLĄD, JEDNE SĄ BARDZIEJ CHROPOWATE INNE MNIE, WIEC TO ŻE POWIERZCHNIA SIĘ RÓŻNI JEST NATURALNE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martini123, ja po niej od razu spałam, normalnie minut i śpię, nie dałabym rady jej brać w dzień bo bym usnęła :P

pod lewą pachą jest mniej wyczuwalny a po prawą bardziej, zabijcie mnie, nie moge się macać :P

 

-- 22 mar 2015, 21:55 --

 

martini123, ja od razu widzę wystawiając jezyk że to miejsce na boku języka ale przy brzegu jest czerwieńsze, własnie w tym miejscu gdzie mam krzywy ząb i on mi zachodzi na język, jeszcze tydzień temu tego nie miałam, wykończę się normalnie :?

 

-- 22 mar 2015, 21:57 --

 

po lewej stronie języka gdzie ma równe zęby nic nie ma, a po prawej teraz nawet jak dotykam placem to jest to szorstkie

 

-- 22 mar 2015, 21:59 --

 

moze czyms podrażniłam, szczoteczka albo czymś, w ogóle musicie wiedzieć ze to od raka języka moja schiza się wzięła, więc jezyk u mnie to podstawa, ciagle go dotykam wystawiam i macam, wiec mogło mi się w końcu coś zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej Wszystkim !

 

 

Przychodzę do Was z rakiem jelita :shock: A wszystko przez moją mamę... Ostatnio śpię wybitnie dużo, nawet i po 12-13h i mam iść zrobić morfologie czy moje żelazo znowu nie poszło w dół no i nie byłoby w tym nic takiego gdyby nie dodała, że jak będzie niskie idę na kolonoskopie i nie ma zmiłuj ! No i się zaczęło...................... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurelitka, mogłaś podrażnić sobie przez ząb, też nie raz miałam rany na języku przez zęby albo na policzkach od wewnątrz, to normalne u mnie. mnie hydroksy nie usypia, tzn jeśli biore na noc to po prostu lepiej mi sie śpi nie wychodze siku w nocy :P jak brałam od rana to cały dzien normalnie funkcjonowałam a zazwyczaj jestem jakieś 12h na nogach zanim wrócę do domu, więc mi mega podpasowała :) każdy jest inny, ale prosze nie macaj, sama pisałas, że byłas u bardzo dobrego lekarza, on wie co robi!

 

jak go ciągle macasz to jest tymbardziej podrazniony

 

-- 22 mar 2015, 22:04 --

 

olga_xxx, a jakie masz niby objawy raka jelita? jeśłi o same żelazo i hb chodzi to ja miałam 5,4 hb a byłam zupełnie zdrowa. też miałam tego podejrzenie, tak jak i czegoś z żołądkiem, ale miałam gastro i badanie na krew utajoną wyszło okej, brałam żelazo pół roku i jest wszystko w normie. dodam, że objayw raka jelita miałam wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martini123, ja to mam stale odciski zębów na języku, i od tak błahego czegoś moja hipochondria się zaczęła :( a teraz własnie w tym miejscu jest czerwiensze, a na policzku też mam takie od wewnatrz od zębów, zalezy jak śpię :P

specjalnie poszłam do dobrego lekarza w Wawie na SGGW bo tam studiuje, żeby w końcu mi się te schizy skończyły, bo u mnie w mieście to podejrzewam, ze nawet nie wiedzą gdzie są węzły ;p, ale kurcze chyba czeka mnie psycholog żeby mi to wszytsko wyjaśnił

 

-- 22 mar 2015, 22:06 --

 

olga_xxx, może zwyczajnie jesteś przemęczona, i pogoda ostatnio ciagle się zmienia, na pewno żaden rak jelita, kiedy ostatnio robiłas krew? i jak wyniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martini123 tylko niskie żelazo, hemoglobinę miałam wysoką ostatnio, ALE moja babcia i mama chorują na raka jelita i stąd to wszystko ;/ Lekarze twierdzą, że jestem za młoda i nie ma potrzeby robić kolonoskopii, tylko zaczynam sobie wkręcać, u mojej mamy rak jelita też długo nie dawał o sobie znać, a przez kilka dobrych lat nim wykryto raka miała właśnie niskie żelazo :(

Nie jem praktycznie w ogóle mięsa i ogólnie nie odżywiam się za dobrze, dlatego lekarz machnął ręką na to moje żelazo...a jeśli odziedziczyłam ten gen i rak się we mnie powoli rozwija, może faktycznie powinnam iśc zrobic kolonoskopie dla świętego spokoju eh :(

 

Aurelitka ostatnie badania miałam robione ok pół roku temu i miałam niskie żelazo, niską ferrytyne a hemoglobinę dobrą, dostałam lek na podniesienie żelaza i się unormowało jak później sprawdzałam, ale chyba znowu pójdę i zrobię czy żelazo nie spadło ;/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olga_xxx, moja bardzo dobra kumpela tez ma taką sytuację, rak jelita w rodzinie, i lekarz powiedział jej, że jest za młoda, ale powinna się badać, i chce zrobić kolonoskopie. wiesz, rak jelita jest uleczalny, jeśli zrobisz kolonkę i nic tam nie wyjdzie bedziesz miała spokój. z drugiej strony ja miałąm mega słabe żelazo, a też nie jadłam mięsa, w ogóle mało jadłam, a niskie żelazo i hb miałam odkąd pamiętam, więc to że bedzie niskie nie znaczy, że masz raka. ale na Twoim miejscu zrobiłabym to badanie, tylko dlatego, żeby mieć spokój i się nie zadręczać. nastawienie ma znaczącą rolę w zdrowiu.

 

przytoczę pewien przykład, mojej przyjaciółki dziadek zmarł - przyczyna - brak chęci do życia.

 

więc lepiej zrób to badanie i miej spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martini123, tylko tydzień temu jeszcze tego nie miałam :( no kurna już mam dość tego jęzora, od niego wszystko się zaczęło, wmawiałam sobie jego raka a teraz moze naprawde go mam, bo oczywiście dla hipochondryka wszystko zawsze się układa jak puzzle, wyczytałam gdzieś ze rak języka po 8 miesiącach daje przerzuty do krwi i kości, a ja go katuje od lipca więc by się zgadzały te węzły :why: wiem że to nienormalne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olga_xxx, jeśli bardzo Cię te męczy zrób to badanie dla świętego spokoju :)

 

-- 22 mar 2015, 22:21 --

 

martini123, a może ja cały czas sobie gruczoł macam ? to jest myśl :105:

 

-- 22 mar 2015, 22:21 --

 

o tym nie pomyślałam, że tam jest jeszcze gruczoł, a ostatnio piekły mnie pachy po depilacji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martini123 ty pytalas o blyski w oczach? Miałam . Dokładnie tak jak ty to pisałaś. Parę razy mi się tak zrobiło.

A mnie cały czas bolą stawy u rąk. Głównie nadgarstki hak nie jeden to drugi czasami nie wiem co to jest. Opuchnięte nie są . To mnie pociesza.

Pralinka co tam u ciebie??? Odezwij się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurelitka, zaraz przez Ciebie zaczne czytac w necie o raku jezyka a to sie zle dla mnie skonczy. I co z tego, ze tego wczesniej nie mialas. przeciez rozne dolegliwosci nie wystepuja non stop. to tak jakby powiedziec, wczesniej nie bolala mnie glowa, teraz boli, wiec mam guza mozgu, albo wczeniej nie mialam goraczki teraz mam wiec to pewnie ostatnie stadium jakiegos raka. no prosze, jak cos sie podrazni to w danej chwili, wiadomo, ze nie bylo podraznione wczesniej, nic nie jest podraznione od urodzenia. mi ra zleci krew z policzkow od wewnatrz, potem sa ze dwa miesiace przerwy a potem znowu leci. to jest normalne, zalezne od wielu czynnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bmm, tak ja pisalam o tych blyskach, bardzo mnie zmartwily, bo do tego boli glowa.

 

Aurelitka, no teraz to padłam, jeżeli Cie piekly pachy od depilacji to jakbyś miała powiekszone wezly to nie byloby w tym nic dziwnego, a ze nie masz to znaczy ze Twoj organizm jest silny i nie musze sie wezly powiekszac by zwalczyc podraznienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×