Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

bmm, ja też muszę iśc do lekarza od psychiki, cokolwiek mi się nie powie ja już sobie wkręcam ;/ ja własnie tak miałam z tym językiem ze miałam opuchnięty też i poszłam do dentystki i ona mówi ze mam od żebów te odciski i unęła kamień nazębny i zeszła mi ta opuchlizna chyba, anemii nie mam, moze też nie mam tej ryboflawiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelt to nie był zawrót głowy tylko chwilowy brak lub utrata ((nie wiem jak to nazwać) równowagi. I nogi mi się zrobiły jak z waty. tylko że ja się ostro wystraszyłam i te nogi mogły być tez od tego. Już sama nie wiem co mam o tym myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22 nie pogniewaj się :* ale z Twoich opisów wynikało, że Twoj język jest potężny, napuchnięty i biały, wyobrażałam sobie coś zupełnie innego:)))

a tu normalny język, jakieś krwiaczki od zębów i lekko żółtawy, może masz lekki refluks i to wszystko.

 

bmm, dziś przerabiam ból i zawroty głowy:(( aż rzuciło mnie w bok jak szłam w domu:( Przerażenie. No nie wiem, dawno tak nie miałam, zobaczymy, czy bedzie jutro itp

ostre zawroty i uczucie słabości w nogach miałam kilka lat temu, byłam pewna, ze to stwardnienie.

oj co ja wtedy przezyłam...chodziłąm po ścianach i miałam wieczny "helikopter" jak leżałam.

bmm stawy tez bolały - kolana i nadgarstki, dość długo

teraz bolą biodrowe i czasem to co w/w juz nie wiem co myslec...

 

Aurelitka, pewnie nie doczytałam - jesteś może już umówiona do psychiatry jak obiecałaś? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22 ja też inaczej wyobrażałam sobie Twój język. Wygląda całkowicie normalnie, a szczerze to ja w tej chwili mam więcej białego nalotu. U Ciebie nalotu nie widzę, jedynie żółtawe zabarwienie i ślady prawdopodobnie po przygryzieniu. Wczoraj sporo pisałam o jazdach z językiem poczytaj sobie.

Chwaliłam się, że mnie już tyłek nie piecze ale oczywiście wzięłam powiększające lusterko i dzięki akrobacjom dokładnie w miare możliwości sobie tam obejrzałam. Mam takie dwa takie malutkie pęknięcia podobne do zajadów na ustach i pewnie od tego te były te wszystkie moje cierpienia. W tej chwili nie boli, pewnie się goi.

Ale wiadomo, że jak jedno przechodzi natychmiast musi być coś w zamian. Sytuacja gdy nic nie boli jest dla nas zazwyczaj nie do przyjęcia :D Ja od dwóch dni ciągle napinam mięśnie odbytu i sprawdzam czy coś czuje czy nic. Nie mogę uwierzyć, że przeszło. Dzisiaj rano wstałam, schyliłam się do pralki i poczułam dziwny ból w dole brzucha po prawej stronie ( obok kości biodrowej ). Zakaszlałam i zabolało mocniej. Od razu pomyślałam o wyrostku i zamiast zrobić śniadanie zaczęłam czytać w necie o wyrostku. Przestraszyłam się, zaczęłam mieć dreszcze i musiałam połozyć się do łóżka. Od razu miałam atak lęku, leżałam tak zaryczana z 1,5 godziny i się trzęsłam. Co chwile mierzyłam temp. już widziałam się w szpital na stole operacyjnym. Jak poleżałam i się wyryczałam to chyba przeszło ale boje się teraz specjalnie poruszać, że znowu zacznie. O wyjściu z domu nie ma w ogóle mowy. Taka piękna pogoda a ja kisze dziecko w domu bo się boje wyjść. Miałam dzisiaj zaplanowane kupić małemu buty ale jak pomysle, że mnie znów zacznie boleć daleko od domu i coś mi się stanie albo nie będę w stanie na piechotę wrócić - a co wtedy z dzieckiem. MASAKRA. NERWICA ZNÓW WYGRAŁA !!! A już było tak dobrze :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, własnie nie jestem, a muszę mieć skierowanie jeśli chciałabym chodzić na nfz?

u mnie dziś i wczoraj jest przekonanie, że mam już wszędzie rozsianego raka, ze skoro wysłała mnie do dermatologa na usunięcie pieprzyka to pewnie to czerniak i mam przerzuty na węzły chłonne, bo te na szyi są maleńkie owszem i jeszcze sobie je jakos wytłuamczę, ale cały czas macam prawą pachę i tam na pewno coś mam i to pewnie ogromny węzeł jest muszę przycisnąć dwom palcami i czuje jak mi się omyka, i mam wrazęnie że to jest podłużne, po lewej tego nie mam, idę za tydzien na kontrole to powiem to lekarce, chociaż ona mnie tam macała i nic nie wyczuła, także pocieszcie mnie bo już sama nie wiem co robić :why:

 

-- 25 mar 2015, 15:34 --

 

i nic o dziwo nie czytałam o czerniakach w internecie ale jestem przekonana że to od niego mam przerzut na węzeł pod pachą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22 jak widzisz postawiłyśmy prawidłową diagnozę :D Słuchaj się nas - będzie dobrze ZOBACZYSZ, tylko musisz koniecznie wrócić na psychoterapię KONIECZNIE

Aurelitka skoro nam nie wierzysz i sama nie jesteś już w stanie nad tym zapanować to MUSISZ:

1. iść na usg tych węzłów ( stracisz min. 100 zł i pewnie lekarz Cię wyśmieje, tak jak mnie ) ale może wreszcie Ci ulży

2. psychoterapia, psychoterapia, psychoterapia ... COŚ musisz zacząć ze Sobą robić bo się zadręczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22 jak widzisz postawiłyśmy prawidłową diagnozę :D Słuchaj się nas - będzie dobrze ZOBACZYSZ, tylko musisz koniecznie wrócić na psychoterapię KONIECZNIE

Aurelitka skoro nam nie wierzysz i sama nie jesteś już w stanie nad tym zapanować to MUSISZ:

1. iść na usg tych węzłów ( stracisz min. 100 zł i pewnie lekarz Cię wyśmieje, tak jak mnie ) ale może wreszcie Ci ulży

2. psychoterapia, psychoterapia, psychoterapia ... COŚ musisz zacząć ze Sobą robić bo się zadręczysz

 

Jutro idę do mojej psychiatry, ona też prowadzi terapię, chodzę do niej 4 rok już prywatnie, tylko, że kiedyś chodziłam co tydzień i dzięki temu wyszłam z anoreksji, a teraz chodzę o wiele rzadziej. zastanawiam się nad powrotem na regularną terapię.

 

druga sprawa- wiem, że nie mogę jeść jaj i brokułów, moje jelita dzisiaj po prostu.... masakra. zakorkowało mnie, wzdęcie, no dramat!!!!

 

no i mam nadzieję,że zacznę tę pracę nową niedługo. stres będzie, ale trudno.

 

z moim pokojem też problemy, w sensie z miejscem, w którym mieszkam. jak się wali to to wszystko.

 

mam ochotę te jelita sobie powykręcać z tego bólu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymądrzam się tutaj ale WIEM JAK TO JEST. Sama też miewam jazdy. Nie zapomnę jak np. podczas kąpieli nagle zaczęło mi się wydawać, że mam z jednej strony grubszy brzuch niż z drugiej, albo jak miesiącami bolały mnie łydki, bałam się zakrzepu i ciągle oglądałam te nogi i zadręczałam męża i syna pytaniami, czy któraś noga jest grubsza. Wg. jedna była ...

Słuchajcie my w tym lęku mamy jakby zaburzone postrzeganie, widzimy coś czego nie ma. Nie potrafie tego wytłumaczyć ale tak jest. Nasz mózg nas oszukuje. Cała nerwica to oszustwo naszego mózgu. Czujemy, widzimy coś czego nie ma. Jesteśmy ciągle w poczuciu zagrożenia, którego nie ma. To jak iluzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pralinka1, ja miałem fazę, że moja lewa noga chudnie mi w oczach :} Teraz kiedy akurat nie mam zajoba noga oczywiście jest taka sama jak prawa :]

 

-- 25 mar 2015, 18:05 --

 

311a85692c54.jpg

fbbebb7754a8.jpg

Może się ktoś do tego odnieść? Będę żył ??

 

-- 25 mar 2015, 18:07 --

 

trochę duże się dodało ale dacie rade :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelt, wyniki masz bardzo ładne... Masz jakąś alergie? Bo eozynocyty są malutko podwyższone... Ale mogą być takie tez po różnych lekach ... Przy pasozytach są większe wskaźniki...

Ale chyba cholesterol masz zbytbwysoki? Może zakup florę pro activ albo benecol margaryne dobrze zbija zły cholesterol..

 

-- 25 mar 2015, 18:36 --

 

Płytki krwi tez masz delikatnie poniżej normy. Może powinieneś jeść więcej składników zawierających wit b12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki moim zdaniem super, :)

pralinka1, problem w tym, że ja się panicznie boje badań i w ogóle wizyt u lekarza, jest to dla mnie okropny stres, bo jestem przekonana, że wyniki wyjdą złe, albo lekarz powie, że tragedia , póki co do dermatologa idę dopiero na 30 kwietnia ;/, a na kontrolę za tydzień i chyba powiem jej o tym czymś pod pachą, sama oceni co to jest, niby mnie tam macała i nic nie wyczuła, a naprawdę mnie dobrze zbadała

 

-- 25 mar 2015, 17:42 --

 

i Wiecie co tak mnie to wkurza, bo byłam zadowolona tylko jeden dzień po badaniu, potem znowu macanki, najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja nie wierzę już żadnym lekarzom, koleżanka mnie namówiła, żeby własnie iśc do profesjolanej lekarki, i byłam, jest to internista i specjalista chorób wewnetrznych a ja dalej wiem lepiej ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelt, ja np. mam cholesterol 255, w tym dobrego 130, a złego aż 180! (norma max. 135) -> ale tak często jest w chorobach autoimmunologicznych, przede wszystkim w Hashimoto.

jem ogromne ilości oleju kokosowego, masło klarowane, awokado, oliwę, jaja (ale już z powodu jazdy jelit odstawiam, pewnie nietolerancja), jadam też wołowinę czasem, jadłam wątróbkę nieraz.

 

cholesterol jest potrzebny. i to nie tłuszcze podnoszą go, a węglowodany.

Teraz następuje wielki przełom w dietetyce i podejściu do zdrowia :)

 

polecam Wam dwie stronki:

http://www.tlustezycie.pl/

i

http://www.ajwendieta.pl/blog/

 

i to Pawelt przeczytaj sobie i wylicz

http://www.tlustezycie.pl/2012/07/cholesterol-dobry-zy.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, :*

 

-- 25 mar 2015, 19:29 --

 

Mili89, cholesterol będzie wysoki bo walczę o odzyskanie wagi (75 kilo musi być) więc jem tłusto :》. A z tymi płytkami to moja była pani doktor (emerytura) powiedziała że nic sie nie da z tym zrobić :( A może się da tylko głupoty gadała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agni82, nie mam pojęcia, jak wyszukałam sobie na szyi węzły, to zaczęłam się wszędzie macać i wymacałam pod pachami, lekarz mnie tam macał nic nie zauważył, ale idę jutro to pokaże mu o co mi chodzi, a bolała Cię? i jaki miała kształt? jaką ją czułas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aurelitka bolalo strasznie, taka jakby polokragla byla. Teraz jeszcze sobie przypomnialam, ze mialam podobne zdarzenie, gdy poszlam na depilacje woskiem pod pachami. I jeden wlosek jak odrastal, nie mogl sie przebic. I tez byla taka gula. W koncu ponaciskalam I przebil sie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×