Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Po ponad dwoch tygodniach dalej to samo,depresja jak cholera,wszystkie mysli i uczucia depresyjne zintensyfikowane,jedyne co to nie ma zamulenia,napadow paniki i nie ma silnego wyczerpania fizycznego,ale samopoczucie paskudne,bierze to ktos poza mna?chyba nie ma wyjscia i trzeba niebawem wracac do ssri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze stymulantami w ciężkiej depresji trzeba być ostrożnym, wiem to po sobie. Pobudzenie w takim stanie, miłe nie jest i może być niebezpieczne.

Chociaż lunatic chyba ciężkiej depresji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś wreszcie u mojej doktorki. Prosiłem o moklobemid, lecz ona zaproponowała chlorprotiksen, a potem escitalopram. Usłyszałem, że moklobemid mają za niedługo wycofywać, z powodu niebezpiecznych interakcji z jedzeniem. Tłumaczyłem jej, że to jest RIMA, nie zwyczajny MAOi, ale nie pomogło, więc postanowiłem poprosić o tianeptynę, którą to lekarka mi przepisała.

Wróciłem do domu i zażyłem tabsa (12,5mg). Już po godzinie zacząłem myśleć o kontaktach z ludźmi bez głupich, irracjonalnych obaw. Wybrałem się do okulisty. Bez problemu wybrałem karteczkę z rejestracji, rozmawiając z ludźmi w kolejce, w gabinecie bez problemu. Wracając, skoczyłem do sklepu, kupiłem 2 bułki, banana i dałem żebrakowi prawie bez żadnych oporów.

Itd.

To raczej nie moja wkręta. Tianeptyna zadziałała subtelnie, ale też mój problem jest subtelny w porównaniu do wielu innych ludzi.

Czy jest sens brać ją w systemie 1-1-1? Tzn. czy dawka nocna cokolwiek może dać prócz zwiększenia tolerancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam całą książkę o moklobemidzie "Moklobemit-atypowy lek z grupy RIMA".Opisane jest wszystko co związane jest przede wszystkim z moklobemidem a także innymi IMAO.Więc jak czegoś nie wiecie o moklo pytajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będzie stałego uczucia tak jak po pierwszej dawce, kiedys mi to tłumaczył lekarz czemu tak sie dzieje, na zasadzie kontrastu jest nagle przeskok samopoczucia z jednego rodzaju na drugi i stąd to uczucie jest wyraźne, potem następuje przyzwyczajenie do tego uczucia i nie jest ono juz tak zauważalne jak na początku mimo ze lek będzie działał identycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego ze działa, skoro to trwa kilka dni

Niektórzy jechali na tym ponad pół roku systemem 1-1-1.

 

bo lekarz był tez psychoterapeutą

Z jakiego nurtu?

 

Drugi dzień tianeptynki, wyprawa z rodzinką do Galerii i jest dobrze. Luz, większa pewność siebie, chęć do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia z jakiego nurtu, byłem na wizycie w sprawie leków, jakieś wtrącenie psychoterapii było tylko dodatkiem do wizyty

 

-- 20 gru 2014, 16:40 --

 

ja biore jakieś 3 tygodnie, w tej chwili minął najgorszy zjazd, prawdopodobnie to początkowe obniżenie serotoniny powoduje taką chwiejność, nasilenie myśli depresyjnych i agresje, z tym ze z tego co pamiętam jak ją kiedyś brałem ten stan był dośc długo po rozpoczęciu leczenia z takim nasileniem ze trzeba było odstawić, bo nie mogłem opanować wewnętrznej złości na wszystko wokół, w tej chwili dzialanie jest neutralne, tzn nie widze jakichs pozytywnych efektów, no ale dwóch lekarzy stwierdzilo ze to bedzie dla mnie za słaby lek wiec tak moze juz zostac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×