Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Kalebx3 ale poszukaj na zagraniczych forach, też nie ma tego za wiele.

 

-- 15 wrz 2014, 17:23 --

 

mio85 fluo charakteryzuje dość słaby SRI i antagonizm 5-HT2c (przez antagonizm 5-HT2c następuje zwiększenie dopaminy i noradrenaliny w korze czołowej). Sertralinę DRI i działanie na receptory sigma, do tego to mocniejszy od fluo SRI (drugi najmocniejszy, po paroksetynie).

 

Stawiam na dopaminę, ale czy DRI zadziała jak antagonizm 5-HT2c tego nie wiadomo. Jak nie to SSRI+mirta/miansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko, a jakie jest twoje zdanie. Czy myslisz, ze jak komus nie pomogl typowy silny SSRI, dzialajacy tylko na serotonine, to powinien od razu szukac innej grupy lekow, czy mimo wszystko szukac wsrod innych SSRI o innych mechanizmach dzialania? Bo jak dla mnie albo komus serotonina pomaga albo nie, bo czy mechnizmy dzialania na receptory serotoninowe poszczegolnych lekow az tak sie od siebie roznia? Znasz forumowe przypadki osob u ktorych jeden SSRI okazal sie nietrafiony, a inny zadzialal (oprocz fluoksetyny ze wzgledu na jej specyficznosc)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomógł Ci esci ale pomogła Ci fluoksetyna. Escitalopram to silniejszy od fluo SRI ale nie ma antagonizmu 5-HT2c. Pomogło Ci albo połączenie SRI+antagonizm 5-HT2c - wtedy mógłby zadziałać dowolny SSRI+mirta/miansa (często stosowane połączenie), lub lek będący typowo antagonistą 5-HT2c jak agomelatyna, ew. mirtazapina.

 

SSRI się jednak różnią od siebie i fluoksetyna nie jest takim samym SSRI jak escitalopram. Właśnie przez antagonizm 5-HT2c a on robi sporą różnicę, uwierz mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Lekarz ostatnio przepisał mi Coaxil na nerwicę lękową w dawce 12,5mg x 3. Czy wie ktoś może co ile godzin należy brać tabletkę w ciągu dnia? Nie wstaję codziennie o tej samej godzinie i nie wiem czy nieregularne dawkowanie nie zepsuje działania leku. Byłbym bardzo wdzięczny za radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pozno, ale trzeba sie rozliczyc z tym lekiem, tak by nie zostawiac zludzen. Na silna depresje ten lek mi nie pomogl i moge tylko podpisac sie pod opiniami, ze jest to lek subtelny na lagodna forme depresji. Nie jest to cukierek - dziala, ale powoduje jeszcze wieksze zamulenie, niechec do dzialania. JA czulem sie na nim tak jak bym przycpany jakims niedobrym narkotykiem. Jak ktos potrzebuje energii to mysle, ze w mechanizmie jego dzialania, ktorego nawet producenci nie moga okreslic nie mozna znalezc nic co wskazywaloby na takowy potencjal. Lekarz przedluzyl mi depresje o 30 dni. W kwestii libido chyba neutralny, na pewno go nie podnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwny objaw zamulenie po tianeptynie, raczej jest pozbawiony takiego działania i jeszcze nie widziałem zeby ktos wczesniej pisal ze był po nim zamulony, u mnie jako jeden z niewielu jak nie jedyny nie daje uciążliwych skutków początkowych właśnie w postaci zamulenia jak po SSRI, problemem jest jego późniejsze działanie, zdarza sie ze potrafi wprowadzic w taki stan psychiczny ze nazwanie go lekiem subtelnym mija sie z prawdą troche, sporo osób go odstawia bo nie potrafi znieść tego samopoczucia, jakby był taki subtelny to by nie powodował takich reakcji samopoczucia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwny objaw zamulenie po tianeptynie, raczej jest pozbawiony takiego działania i jeszcze nie widziałem zeby ktos wczesniej pisal ze był po nim zamulony, u mnie jako jeden z niewielu jak nie jedyny nie daje uciążliwych skutków początkowych właśnie w postaci zamulenia jak po SSRI, problemem jest jego późniejsze działanie, zdarza sie ze potrafi wprowadzic w taki stan psychiczny ze nazwanie go lekiem subtelnym mija sie z prawdą troche, sporo osób go odstawia bo nie potrafi znieść tego samopoczucia, jakby był taki subtelny to by nie powodował takich reakcji samopoczucia

 

Jakie samopoczucie po tianeptynie masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, moklobemid.

 

Wątpię by tianeptyna tu coś zdziałała, jednak przejrzyj sobie wątek, są ciekawe wypowiedzi, co poniektóre.

 

-- 28 paź 2014, 00:40 --

 

Z tego co wiem o Tobie, to też bym się nie pchał w SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Tianeptynę .

Najczęściej bardzo pomoże ( oby kolo roku , dwóch ,,,potem zaczyna szkodzic i nie warto brać dalej ).Mówie to z własnych i usłyszanych doświadczeń z Tym akurat dośc ciekawym , a na pewno innym od Innych francuskim lekeim antydepresyjnym Tianeptyna

 

-- 28 paź 2014, 01:13 --

 

Czyli nic a nic nie pomoże? To co jeszcze mogę spróbować oprócz SSRI i zamulaczy?

Iść do Teatru i rozebrać się do rosołu .Potem wymalować się farbkami i czekać az drudzy debile odwiozą do przytułka lub aresztu .

Bierz smiało Coaxil , w dawce na początku 2X 1 tabl .Jak nigdy go wczesniej nie brałes to może pięknie zaskocZyć optymistycznymui , pełnymi wiary i nadziei Wiatrami , Falami mózgowymi ;)

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoanalepsja_SS, Nie wiem czy moklobemid lipa, jak nie sprawdzisz to się nie przekonasz, moklo ma wskazania w fobii społecznej, brałem ten lek i wyczułem pewne zmniejszenie lęku społecznego, jednak mi ten lek nie służył z innych powodów. Wiesz każdy organizm jest inny i opieranie się na zasłyszanych opiniach, nie zawsze dobre jest.

Chyba Dark zielony, sobie bardzo chwalił moklobemid swego czasu i brał go dość długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś kto na tym leku odczuwa poprawę?

 

No wlasnie - garstka osob. Zycze ci powodzenia, ale jak zmagasz sie z czyms silnym, to tianeptynka za duzo nie wskórasz, sam próbowałem i byłem po niej strasznie przymulony. Nie wspominajac o tym , ze to cos trzeba lykac trzy razy dzienne co jest smieszne w dzisiejszych czasach, kiedy mamy leki o przedluzonym uwalnianiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znów wracam do tego leku przez złą tolerancje SSRI, jak nie będzie dobrego efektu prawdopodobnie dołoże do niej małą dawke sertraliny która nie bedzie dawać objawów ubocznych, przy mojej złej tolerancji domyślam się ze 12,5 mg to będzie maks sertry, na 25 już były spore skutki uboczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×