Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...)


Kachur

Rekomendowane odpowiedzi

poczekaj misiu ja tez przez kilkanaście lat takich snów nie miałam, one pojawiły sie dość niedawno kiedy moje samopoczucie gwałtownie spadło i zaczęłam terapie u fachmana od głowy :)

 

No i zgadzam się z pstryk te koszmary to wizualizacja leków. Koszmary które mi się snią to sa bardzo realne sprawy których się boję, martwię i które w przeszłości silnie zatrzęsły moim poczuciem pewności siebie i bezpieczeństwa.

Sen ukazuje to co się wydarzyło, tylko w zakrzywionym zwierciadle, gdzie klucz do rozwiązania zagadki jest w naszej podświadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no nie martw się bo to oznacza jakiś przełom, jakieś przebudzenie.. coś się dzieje coś się zmienia, nareszcie twoja psychika woła "elo!" zamiast trwać sobie w słodkim stanie hibernacji :smile:

 

..bo najpierw wszystko trzeba zburzyć by móc zbudować wszystko od nowa na mocniejszych fundamentach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak ktoś z was się nie wyśpi i idze do pracy śpiący, lub do szkoły to odczuwa lęk?

U mnie wygląda to tak , że jak jestem niewyspany to boje się, że zaraz się przewrócę, że dostane halucynacji i rodzi to panikę.. to okropne uczucie. Poza tym ostatnio jak zasypiam to strasznie mi się miesza obraz rzeczywistości z jawą senną. To pewnie normalne ale ja jestem "przewrażliwiony". Czasem wybudza mnie ze snu jakiś koszmar powodując lęk :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlos, oj ja też tak mam jak jestem niewyspana to chodzę jak naćpana a lęki krążą jak ch...a Nienawidzę takich sytuacji bo wtedy cały dzień do duszy i w pracy nie wychodzi tak jak powinno i faktycznie tu rodzi się obawa czy aby zaraz nie upadnę albo zemdleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U psychologa byłem dopier 1 raz. Kobieta mnie strasznie rozczarowała bo podobno jest psycholgiem , który zajmuje się dziećmi. Kiedy jednak opowiedziałem jej o swoim problemie strasznie się zdziwiłem na temat jej znajomości działań środków psychoaktywnych na psychikę i zaburzeń psychicznych. Ona chce przeprowadzić jakiś test psychologiczny , który pomoże jej określić mnie i mój problem. Jak pomóc , co robić itp :)

 

ot. Dziś byłem w pracy, bałem się rano ,że przez niewyspanie coś mi się stanie ale jak już dostałem kilka zamówień na kuchni to nawet nie miałem czasu pomyśleć o czymś takim jak zasłabnięcie czy nerwica. haha :P ! Jutro też idę na 7:00 buu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście takich 'objawów' nie mam...

 

Wiesz.. każdy ma inne. Moje są dosyć osobliwe ( przynajmniej tak mi się wydaje ). Ciesze się jednak , że nie boje się że umre lub że stanie się coś moim bliskim. Ciesze się także że nie czuje się obserwowany itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak snów oznacza bardzo ubogie życie, brak emocji a często występuje u chorych psychicznie. Ciężka choroba psychiczna może objawiać się brakiem snów. Ja na początku nerwicy też nie śniłem, moje życie było puste, nie wiedziałem co się ze mną dzieje, jak mi się nic nie śni jestem przerażony, a tak to raz koszmarek raz horrorek jakiś i jeszcze coś dla urozmaicenia. Życie staje się ciekawsze, nawet to poza jawą ;) także nie przejmuj się, że nic Ci się śnią koszmary, ciesz się z tego, kiedy śnić przestaniesz, zobaczysz jak będzie ci tego brakować. Ja nie śniłem kilka miesięcy - to okropne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie nie pomyślałam tak o tym..

Tylko widzisz o ile kiedyś miałam fikcyjne horrorki tak teraz one coraz częsciej przybierają realne kształty.. np. widze przemoc fizyczną, śnia mi sie osoby które kiedyś znałam lubiłam i teraz widzę je w strasznych sytuacjach, np. maltretowania.

Wczoraj sniło mi się że jest stan wojenny i mnie i moja rodzinę szukali gestapo żeby zrobic na mydło lub do komory gazowej wsadzić.

Nie rozumiem czemu te sny sie zmieniły, niby to nic, ale jednak.. jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można to zaliczyć do "koszmarów nocnych", ale często bardzo, kiedy kłade się już spać i jestem mega śpiący, to w głowie ilustrują mi się obrazy, dopadają mnie niekontrolowane myśli, jak i czasem usłyszę nawet coś.. Czasem budze się w nocy i nie mogę zasnąć a jestem tak śpiący że aż chore rzeczy chodzą mi po głowie:( w nocy wtedy rozglądam sie po pokoju szukając czy czegoś nie widzę.

Rano też tak czasem jest , potrafie niby się obudzić jestem przytomny ale w gruncie rzeczy śpie i nawet nie wiem o czym myślę a jestem zamyślony jak nie wiem co..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×