Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Rezygnuję, strasznie otępiały się czuję na wenli, zresztą jak na każdym ssri. Widać serotonina mi nie służy i nie w tym chyba jest problem. Wracam do wellbutrinu ale 150mg, większa dawka mi nie służy, dopamina i noradrenalina lepiej na mnie wpływają. Czuję się taki otępiały jakbym był ciągle podpity, nic mi się nie chce, koncentracja słaba, motywacja zerowa :/ Na wellbutrinie przez 2 m-ce zrobiłem więcej rzeczy niż na sertralnie przez niemal cały 2014 rok. SSRI to gówno a nie supernowoczesne leki antydepresyjne. Ja wysiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zwiekszylem dzisiaj na 150mg wczesniej bralem 112,5mg ale jakos róznicy nie widzialem, smialbym nawet stwierdzic ze na 75mg bylo lepiej, daje miesiac tej wenli po zwiekszeniu, jezeli nie bedzie chociaz cienia zmiany, schodze na 75mg i bede to odstawial w pizdu, ssri/snri to po prostu porazka jak ta cala psychiatria, a jak slysze depresje da sie wyleczyc tylko musi byc leczona to mnie normalnie szlak trafia, kurwa najlepsze lata zycia przejebalem przez to scierwo jebane, i huj wie ile jeszcze trzeba bedzie sie meczyc :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, odpowiem ci tak biore wenle prawie pól roku i nie jestem zadowolony, próbowalem kilka miesiecy temu zwiekszyc na 150mg to przezywalem horror przez blisko 5 tygodni i gdyby nie benzo to nie wiem co by ze mna bylo, zszedlem na 75mg i próboje jeszcze raz zwiekszyc na 150mg bralem przez ponad 2 tygodnie 112,5mg i dzisiaj wzialem laczna dawke 150mg, dziwi mnie to ze na poczatku brania tej wenli czulem sie lepiej, a potem bylo kiepsko i jakies tam kilka lepszych dni, ale na blisko pól roku brania leku to zdecydowanie za malo, moze rzeczywiscie te leki nie sa dla mnie, powiem ci ze juz mam to w dupie gleboko. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PATRYK29 ja na 112,5 tez praktycznie nie odczułam roznicy. Miałam tez jak Ty trochę pieknych chwil na 75 taki zaskok a potem dupa.

 

Na 150 po 3- 4 tyg gdzieś lepiej. Pewnie nie pamietacie ale u mnie każde pogorszenie na depre zwiastuje lęk taki w klatce brzuchu. Pisałam juz o tym w sierpniu jak miałam pogorszenie. No i dzis znów rano ten lęk a z godziny na godzinę jest mi coraz gorzej, ten depresyjny nastrój sie zbliza. Aż sie boje :( mam nadzieje, ze to przez hormony z okazji dni kobiecych...pozyjemy zobaczymy...ale w sierpniu tez mialam nadzieje ze to chwilowe.

 

gdyby było mnie stać to na pewno chciałabym sprobowac wellbutrin. Myślę, ze ta dopamina i noradrenalina pomoglyby mi lepiej niż wenla. Na wenli mam tylko góra dół góra dół dzis jest tragicznie k.mac

 

-- 29 paź 2014, 01:49 --

 

Ja rozumiem zeby bylo u kogoś tragicznie to musi sie cos złego wydarzyć...a u mnie sie nic takiego nie wydarzyło. Tak bez powodu ! Słonko świeci piekny dzien a mi sie znów pier ...doli we łbie

 

-- 29 paź 2014, 02:01 --

 

No i jeszcze mi sie przypomniało, ze od paru dni mam cos takiego jakby sekundowe zawieszenie w głowie. Nie potrafie tego opisac ale to sie dzieje przy zamykaniu oczu i otwieraniu to trwa takie dziwne uczucie w okolicy czoła. Nie jest to nieprzyjemne ale niepokojące, miał ktoś tak ???

 

rozpisałam sie trochę, mam nadzieje ze dotrwaliscie do końca :):):) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, może lepiej przez dłuższy czas być na stałej dawce, a nie ciągle tak skakać?

 

-- 29 paź 2014, 07:30 --

 

crayzyalexxx, a tak chwaliłaś wenlę... Jeśli nastrój Ci się zmienia, może warto coś dołożyć do wenlafaksyny, np. lamotryginę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crayzyalexxx, mam nadzieje ze u ciebie pogorszenie wynika z tych waszych dni :mrgreen:

wrócielm od lekarza, generalnie mam brac narazie 150mg i zobaczyc czy bedzie róznica, pytalem sie go o to ze jestem w stanie wziasc wenle wieczorem i moge spac, gdzie ludzie biora rano i maja problem z zasnieciem, powiedzial ze ja mam juz uregulowany cykl dobowy dlatego bez problemu spie, moze i troche racji ma, sam nie wiem :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, ja w ogole nie moge spac po wenli tez biore rano i nic, musze leciec na nasennym (chociaz dawka maciupka) inaczej nie zasne. Na mnie działa wenla aktywizujaco tak ze nie moge spac :D Ja juz rzadko mam skutki uboczne tyle dobrego. Ale pewnie zanim sie lek rozkreci to tez trzeba troche odczekac.

 

-- 29 paź 2014, 11:25 --

 

crayzyalexxx, wlasnie to jest wkurzajace ze jest niby fajnie pogoda itd a Ty masz dola,takie te chorobska sa niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELFRID to fakt chwaliłam :) faktycznie te zmiany nastroju są ale nie jest źle. Zapytam lekarke o lamotrygine

 

PATRYK29 nawet nie wiesz jak sie uśmiałam z tekstu, ze Twoj lekarz tez ma w glowie trochę najebane :) o rany jak Ty cos napiszesz to jest smiech ze hej :):):):) uwielbiam Twoje żarty i teksty :)

ja tez mam nadzieje, ze to te dni hehe teraz troche lepiej ale bylo tragicznie. Trzym sie na 150 :) będzie dobrze :)

 

AGUSIAWW no to fajno, ze masz juz rzadko uboki :) to fakt te choróbska są i uprzykrzają życie, bierzemy leki to chociaz tak sobie pomagamy. Ja sie czasem boje, ze będę brala je dłuuuuugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crayzyalexxx, jak najbardziej moze sama minac, nawet najciezsza depresja moze sie cofnac sama z siebie, ale warto brac leki, bo po prostu objawy moga byc tak silne ze nie dalabys rady bez farmakologii, poza tym po co sie meczyc jeszcze bardziej jak sama depresja serwuje nam pieklo za zycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my_name, zgadza sie, ale ta poprawa musi troche potrwac, bo jezeli to bedzie jeden lepszy dzien czy tam 2, a na 3 dzien znowu jest dól to jednak jeszcze nas trzyma, moze sie okazac ze jutro znowu bede sie zle czul :pirate:

mialem juz takie dni ze bardzo dobrze sie czulem a pózniej znowu byla lipa, no ale nic na to nie poradze, tak jak my wszyscy na tym forum,

wiem równiez ze leki czasami moga wyrzadzac krzywde, ja wiem po sobie ze na niektóre leki reagowalem strasznie, co ciekawe jak zwiekszalem wenle kilka miesiecy temu to przechodzilem katorge, a teraz od chyba 3 dni jestem na 150mg i nie odczuwam póki co zadnych uboków, no moze troche napiecie i niepokój ale na prawde minimalnie, wiec moze to przez leki czulem sie kiepsko ostatnio :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×