Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

Faraway ja w realu mam właśnie lęki związane z wystąpieniami publicznymi, już sporo o tym pisałam na forum i nie chcę powtarzać. Jednak dziś zauważyłam, że ten sam lęk towarzyszy mi, gdy tu do was piszę. Połączyłam pewne zdarzenia i fakty ze swojego życia i nie mam najmniejszej wątpliwości, że tak u mnie jest! W pewien sposób gdy piszę do was walczę też ze swoim lękiem :-)

 

Nawet to uczucie satysfakcji jakie pojawia się po kliknięciu "wyślij" jest podobne do tego jakie czasem osiągam gdy powiem swoje zdanie w grupie w realu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenka30, tez przejmowałem się kiedyś opinią inny ale okazało się że 99 % opinij tworzylem ja sam w swoje głowie,doszedłem do wniosku że nie mam wpływu na to co kto o mnie pomyśli,ani nie ma na świecie osoby która jest w 100% idealna i pasuje wszystkim,w moim przypadku najlepszym rozwiązaniem było budowanie własnej samooceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybo mi zlecialo popoludnie, wsiadlem w auto walnalem wycieczke 70 km od Warszawy pozniej wrocilelem i okolo 21;30 wszedlem do klubu. O dziwo dobrze sie tam czulem, teraz dopiero co wrocilem do chaty i za chwile wychodze na parking.

 

Jutro zamierzam odwiedzic znajomych tak ze mam nadzieje ze tez predko mi zleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tosia_j Witam serdecznie!

 

Aluś dziękuję że dzielisz się swoim doświadczeniem. Ja mam świadomość tego, że mój lęk przed urojoną opinią tych "innych" jest tylko przeniesieniem lęku przed opinią moich rodziców. Ja wiem, że to jest irracjonalne, mój rozum to obejmuje, tylko ciało pojąć nie może. Rozumiem mechanizm, ale moje ciało jest chyba debilem ;-) Samoocena u mnie rośnie w skutek rozwoju samoświadomości, ale chyba rozgrywa się we mnie wojna, pomiędzy lękiem i narządami wewnętrznymi.:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×