Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

normalnie, jestem mniej zmęczony, nie zdycham po wyjściu na miasto, mam więcej energii i generalnie czuję się lepiej

nie wiem, czy jest sens takiego dopytywania, bo u każdego to będzie inaczej wyglądać, są ludzie którzy funkcjonują lepiej właśnie na wysokich dawkach kwetiapiny

mam już trochę lat, trochę przypadłości zdrowotnych, duży staż alkoholowy i to ma na pewno bardzo mocny wpływ na tolerancję efektów tego leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem przecież dołożyć antydepresant, ale przy takim działaniu kwetiapiny to się zwyczajnie nie sprawdzało, nie mogę brać latami leku, który ma tak silne skutki uboczne i przy poziomie cholesterolu i trójglicerydów grożącym udarem, niektórzy takich uboków nie mają, ja mam i było coraz gorzej

 

lamotrygina chroni przed nawrotami w obu stanach, nie nadaje się tylko do pacyfikowania górki (a na ewentualną górkę mam właśnie zapas kwetiapiny + arypiprazol)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaotic, ale wydaje mi się że mniejsze niż po depakinie czy tegretolu. ja np nie ma zwiększonego apetytu na kwetiapinie, może trochę wolniejszy metabolizm.

 

barsinister, trochę nagle się obudziłeś z tymi skutkami ubocznymi (w senie zmęczenia, nie wyników badań), wcześniej twierdziłeś, że na XR to przeszło.

Właśnie - lamotrygina nie chroni przed górkami. Dlatego jeżeli dołożysz antydepresant, niezależnie czy mokloblemid czy mirtazapinę; to lamo może nie wystarczyć. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że mi nawet mała dawka LPD np. paroksetyny dodaje motywacji, energii i niweluje obojętność po kwetiapinie, a jednocześnie nie powoduje tych stanów, kiedy brałem ją solo. Jeżeli sama lamotrygina u Ciebie wystarczy to super, ale jeżeli będziesz dokładał jakiś antydepresant to chyba jednak kwetiapina lepiej wypada w takim połączeniu - przy założeniu, że antydepresanty Cię pobudzają i powodują wahania nastroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syntex, Wiem i przekonałam się tez na sobie. Brałam tez olanazpinę i przytyłam strasznie a teraz nie moge schudnąć. I okropnie mnie to dołuje

 

-- 09 mar 2014, 09:52 --

 

Mam juz dość tych durnych leków mimo, że nie biore ich jeszcze długo. Ale też boję się co będzie jak je odstawię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wytrzasnąłeś XR w dawce 50mg? A poza tym, trochę dziwne brać wersję o przedłużonym uwalnianiu 3 razy dziennie. Po to jest o przedłużonym, by całość brać w jednej dawce, na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wytrzasnąłeś XR w dawce 50mg? A poza tym, trochę dziwne brać wersję o przedłużonym uwalnianiu 3 razy dziennie. Po to jest o przedłużonym, by całość brać w jednej dawce, na noc.

 

Dostałem od lekarki za darmo, w piątek mam zadzwonić jak się czuję po tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buszujacywtrawie, to Zolafren i haloperdol Cię nie uspokajają? Po co aż trzy neuroleptyki? Jaką masz diagnozę? Nie wiem jaki jest sens łączenia olanzapiny i kwetiapiny

 

-- 12 mar 2014, 19:04 --

 

Marian_Paździoch, Tegretol też jest o przedłużonym uwalnianiu a bierze się go dwa razy dziennie. Nie ma przeszkód żeby Symquel XR brać np 2razy dziennie, rano i wieczorem, skoro skutki uboczne, w tym senność, są mniej wyrażone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buszujacywtrawie, nie chce się az tak wtrącać ale czy twój lekarz w ogóle wie czym są enzymy cytochromu ? I dlaczego unika się terapii wieloma lekami naraz chyba ze wczesniej bardzo dokładnie wyliczy się dawki poszczególnych leków ?

 

między każdym lekiem który bierzesz zachodzą interakcje na niemal kazdym enzymie który uczestniczy w ich metabolizmie. Po ludzku mówiąc masz w organizmie conajmniej o połowe wiecej leków niz wynika to z dawek.

 

po krótce

klomipramina jest substratem dla 2C19 2D6, 3A4, 3A5, 3A7, Inhibitorem 2D6

haloperidol substrat dla 1A2, 2C9, 2C19, 2D6, 3A4, 3A5, 3A7 inhibitor 2D6, 3A4

olanzapina substrat 1A2, 2D6 inhibitor 2C9, 2C19, 2D6, 3A4

kwetiapina substrat 2C19, 2D6, 3A4, 3A5, 3A7 inhibitor 2D6

 

nawet nie chce mi się wymieniać poszczególnych interkacji bo jest ich tu od groma. Na oko jakieś trzy poważne i cztery mniejszego kalibru.

 

dodatkowo trzy neuroleptyki jako prewencja czegoś co lekarz nazwał pojedynczym epizodem psychotycznym ale nawet tego nie jest pewny ? Slyszalem rózne historyjki o psychiatrach ale ten ewidentnie niszczy system.

 

w zyciu nie namawiam cie do natychmiastowego odstawienia leków. Po prostu jak będziesz się widział z jakimkolwiek lekarzem, choćby rodzinnym to zapytaj go co o tym sądzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buszujacywtrawie, nie chce się az tak wtrącać ale czy twój lekarz w ogóle wie czym są enzymy cytochromu ? I dlaczego unika się terapii wieloma lekami naraz chyba ze wczesniej bardzo dokładnie wyliczy się dawki poszczególnych leków ?

 

między każdym lekiem który bierzesz zachodzą interakcje na niemal kazdym enzymie który uczestniczy w ich metabolizmie. Po ludzku mówiąc masz w organizmie conajmniej o połowe wiecej leków niz wynika to z dawek.

 

po krótce

klomipramina jest substratem dla 2C19 2D6, 3A4, 3A5, 3A7, Inhibitorem 2D6

haloperidol substrat dla 1A2, 2C9, 2C19, 2D6, 3A4, 3A5, 3A7 inhibitor 2D6, 3A4

olanzapina substrat 1A2, 2D6 inhibitor 2C9, 2C19, 2D6, 3A4

kwetiapina substrat 2C19, 2D6, 3A4, 3A5, 3A7 inhibitor 2D6

 

nawet nie chce mi się wymieniać poszczególnych interkacji bo jest ich tu od groma. Na oko jakieś trzy poważne i cztery mniejszego kalibru.

 

dodatkowo trzy neuroleptyki jako prewencja czegoś co lekarz nazwał pojedynczym epizodem psychotycznym ale nawet tego nie jest pewny ? Slyszalem rózne historyjki o psychiatrach ale ten ewidentnie niszczy system.

 

w zyciu nie namawiam cie do natychmiastowego odstawienia leków. Po prostu jak będziesz się widział z jakimkolwiek lekarzem, choćby rodzinnym to zapytaj go co o tym sądzi.

 

 

Sylvek, dzięki za odpowiedź, właśnie szukam drugiego psychiatry do konsultacji. Też mi się to nie podoba, że biorę naraz aż 3 neuroleptyki, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę w imieniu uzytkownika Marian_Pazdzioch:

 

Marian_Pazdzioch jest w podrozy, kwetiapine brał dzisiaj o 1 w nocy, w domu będzie dopiero jutro w południe. Leki, które ma działają 24h, o przedluzonym uwalnianiu (doba minie tej nocy), jednak nie wziął ich ze sobą. Wszystkie inne leki zażył dzisiaj wieczorem.

 

Pytanie brzmi, czy jesli zażyje ten lek dopiero jutro jak wróci (czyli ze sporym opoznieniem) to czy grozi mu jakas hustawka, (jest bliski remisji) ?

 

Ma ze soba jeszcze klonazepam - kilka tabletek po 2mg jedna. Moze się nimi w razie czego podratować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno być ok, nie bierze ich specjalnie długo więc objawy odstawienne nie powinny wystąpić, klonazepam go wyratuje jakby co

nie ma się co bać, remisja nie jest zagrożona

 

tymczasem zszedłem do 25 mg i dopiero teraz pojawiły się problemy ze snem, mam nadzieję, że przejściowe, żadnych oznak destabilizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Jestem w podróży, myślałem ze podpis troche w pociągu, ale nie wzialem kwety i nic z tego, bede sie meczyc 6h w pociągu bez snu i w tłoku, mimo sporej dawki klona zero sennosci. Dupa zbita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno być ok, nie bierze ich specjalnie długo więc objawy odstawienne nie powinny wystąpić, klonazepam go wyratuje jakby co

nie ma się co bać, remisja nie jest zagrożona

 

tymczasem zszedłem do 25 mg i dopiero teraz pojawiły się problemy ze snem, mam nadzieję, że przejściowe, żadnych oznak destabilizacji

 

Nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca. Zmiany w nastroju pewnie pojawią się dopiero po dwóch, trzech miesiącach od całkowitego odstawienia kwetiapiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×