Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy leczę się kwetiapiną biorę wysokie dawki witamin B6 i C - wyczytałem, że to może niwelować neuroleptykowe zmęczenie, lekko obniżać prolaktynę. Od tygodnia witamin nie biorę i od kilku dni jestem wykończony fizycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie na temat leczenia kwetiapiną, od 4 lat choruję na CHAD od 3 lat jestem na kwetiapinie bywało różnie.. wiadome początki były najgorsze w chwili obecnej od prawie 10 miesięcy uznałam, że będe zażywać połowę dobowej dawki i to tylko na noc jest to 200mg, z różnych przyczyn tak postanowiłam i czuję się znacznie lepiej-chwili obecnej jestem w remisji - ale nie do konca jestem pewna czy dobrze zrobiłam, obawiam się ze moze to źle się skończyć. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Moje drugie pytanie to czy do konca życia będę musiała juz na stałe funkcjonować z ketrelem bądz jakims innym lekiem. Z góry dziękuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak własnie dlatego, czuje się z tym troche źle, ponieważ nie przyznałam się do tego mojemu lekarzowi, który na ostatniej wizycie uznał poprawę i z 400mg zmniejszył mi dawkę do 300mg(100na dzień- 200na noc) i teraz tak sie zastanawiam moze wróce do zaleceń lekarza i będę brać 300mg ale tylko na noc, bo jednak te skutki uboczne w ciągu dnia są uciążliwe. 'Jeśli coś się złego zacznie dziać' -zazwyczaj jest juz za pozno... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xstokrotkax, wszystko zależy od indywidualnego przebiegu choroby. W moim przypadku 300mg jest w sam raz, niweluje rozdrażnienie i pacyfikuje mnie w wystarczającym stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xstokrotkax, zależy na jakie skutki uboczne się skarżysz? Jest kwetiapina o przedłużonym uwalnianiu w postaci Symquel XR 300mg. Wtedy całą dawkę możesz brać na noc. Ale równie dobrze może się okazać, że i 200mg będzie utrzymywać Cię w remisji.

Są pewne sygnały ostrzegawcze na które możesz reagować np zmniejszona potrzeba snu. To fakt, który zawsze możesz obiektywnie stwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xstokrotkax, tak całość na noc. Tak jak elfrid mówi, jest wersja o przedłużonym uwalnianiu, świetna moim zdaniem, ale dla mnie ma jedną wadę - nie usypia mnie. Wróciłem więc do klasycznej kwetiapiny (Ketileptu) i teraz śpię jak dziecko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje skutki uboczne są dość dziwne niepokój lęk i to w dosyć prostych sytułacjiach życiowych nie dawałam rady go powstrzymać, brałam wtedy doraźnie afoban - który mnie tylko jeszcze bardziej otumaniał niż pomagał.. doszłam do takiego momentu że bez afobanu nie wychodziłam poprostu z domu, a i lęk był tak duży nawet z toaletą miałam problem(w pewnym momęcie myślałam ze mam cos nie tak z pęcherzem, jednak częste wizyty w toalecie były na tle nerwowym) A dłuższy pobyt w jakimś miejscu bez możliwości skorzystania z niej przerażał mnie! Dlatego zrezygonowałam z dziennej dawki i było duużo lepiej. A inne skutki uboczne z którymi się juz pogodziłam to przybranie na wadze, problemy z cerą, kiepski stan włosów i zastanawiam się czy ten lek ma wpływ na hormony?

PS. aa i czasami problemy z pamięcią , myśleniem, koncentracją . Czasami mi się wydaję że zamiast mózgu mam papkę hehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xstokrotkax ten lek może mieć wpływ np. na prolaktynę, która zaburza działanie hormonów płciowych. Twoje skutki uboczne są dość przykre, ale są spotykane przy stosowaniu leków tego typu (wiem, że to nie jest żadne pocieszenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety zachciało mi się chorować;) ma wpływ na prolaktynę tz. ?? kurcze czy jest coś co moze w jakims stopniu zachamować skutki uboczne? czytałam na tym forum, że ktoś zażywa witaminę b6 i c , a może jakieś leki osłonowe by coś wskórały? przepraszam za tyle różnych pytań ale poprostu nie znam się na tym i gubię się w tym wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety zachciało mi się chorować;) ma wpływ na prolaktynę tz. ?? kurcze czy jest coś co moze w jakims stopniu zachamować skutki uboczne? czytałam na tym forum, że ktoś zażywa witaminę b6 i c , a może jakieś leki osłonowe by coś wskórały? przepraszam za tyle różnych pytań ale poprostu nie znam się na tym i gubię się w tym wszystkim

 

Dołożenie topiramatu najczęściej powoduje spadek masy ciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to deficyt kalorii w diecie i trochę ruchu ;)

Topiramatu Ci zazdroszczę. Próbowałem, fajnie wycisza, ale skutki uboczne mnie zmiażdżyły - uczucie gorąca, szybki puls na granicy omdlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak chyba tak.. chociaż mój młodszy brat stwierdził ze przesadzam bo od takiej malutkiej tableteczki nie mozna utyć i fakt jest taki że przez pierwsze miesiące potrafiłam nic tylko jeść i spać i leżeć z pilotem w dłoni... więc jakby nie patrzeć to najkrótsza i najszybsza droga do tycia.. a schudłam bo zrezygnowałam z cukru i zaczęłam ćwiczyć, a jak już się ćwiczy to pozniej nawet nie ma się ochoty na jakieś słodkości itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mnie oceniać, czy powinieneś. Ja najchętniej zostałbym na lamotryginie i do tego lit, tyle. Ale muszę brać tą cholerną paroksetynę, bo bez tego wśród ludzi dostaję napadów paniki.

A ile brałeś, 100? Ja na Twoim miejscu bym parę dni łykał 50 a potem wskoczył na 100 (jeżeli tyle brałeś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×