Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Tojaaa, nie ma, że nie wiesz tylko wszystko mowisz, bo to ci pomoże!!! Normalnie zaraz na Ciebie nakrzycze ;).

 

Nie strasz nowej koleżanki, ja np brałam wenle i w żadnym szpitalu nie skończyłam. Zwykle skutki uboczne miałam, zawsze takie same. Fakt każdy organizm jest inny i inaczej może zareagować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki. Na razie minęły drżenia rąk. Wszystko to jest takie pojawia się i znika... Teraz znów mi coś w głowie siedzi i kołuje lekko, ale to tak jak od ośmiu miesięcy, nic nowego, przywykłam. W razie czego wezmę Hydroxyzynę, sprawdzę :) Pocieszyliście mnie :)

Wiem, że leki takie działają po czasie. Ale jest ta obawa we mnie, że w czwartek wracam na uczelnię i po prostu boję się, że złapie mnie jakieś z działań niepożądanych... serce, będę się trząść, albo dostanę jakiegoś lęku i nie będę miała co z sobą zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wenla moze dawac wieksze powiklania sercowo-naczyniowe niz SSRI

 

-- 11 mar 2014, 15:14 --

 

Wiem, że leki takie działają po czasie. Ale jest ta obawa we mnie, że w czwartek wracam na uczelnię i po prostu boję się, że złapie mnie jakieś z działań niepożądanych... serce, będę się trząść, albo dostanę jakiegoś lęku i nie będę miała co z sobą zrobić...

Ale masz ten plus ze jezeli juz cos Cie zlapie to bedziesz wiedziala od czego to jest i dzieki temu bedziesz umiala zareagowac, ja kiedys nie wiedzialem i skonczylo sie tym ze karetka przyjechala do szkoly po czym jedna mila pani prowadzaca zasugerowala mi bycie narkomanem bo objawywedlug niej przypominaly jakby ktos byl na glodzie narkotykowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio wróciłem do wenli, na 3 dni i wylądowałem na pogotowiu z nadciśnieniem i wysokim pulsem. Strata czasu, spędziłem tam chyba 4 godziny, z czego 90% to był kontakt z lekarzem. Dali hydroxyzyne w syropie, zrobili ekg i odesłali do domu. Najlepiej w takich sytuacjach wziąć coś doraźnie i samo przejdzie, ewentualnie nie nakręcać się, bo z igły potrafimy zrobić widły :D Taaaa wiem, jak przychodzi co, do czego to większość ma wylew i zawał w jednym, ale nikogo to jeszcze nie zabiło.

 

Teraz jestem na Depralinie 1 tydzień, no i w sumie to dzisiaj niepokój, rano czułem się jakbym pustakiem dostał no i lekkie nudności. Wszyscy mamy te same objawy :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli Twoja mama ma nadciśnienie, to faktycznie widzę powód pobytu w szpitalu. W innych wypadkach oni odsyłają do domu, bo człowiek zdrowy jak ryba, tylko przechodzi przez skutki uboczne i dodatkowo sam się nakręca. Trzeba przecierpieć te kilka dni. A u mnie przy zwiększeniu dawki Depralinu pojawiło się dodatkowo czasami uczucie duszności, ewentualnie czułem się jakby ktoś na klatce piersiowej mu usiadł.

 

Zresztą ja na wenlach już byłem 1,5 roku, dostałęm cital i wszystko wróciło, co jak co ale z tego wszystkiego to najgorzej wspominam odstawianie afobamu lub jego brak, wówczas to się piekło na ziemi przechodzi :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekarz, który był na wizycie powiedział, że coś nie tak... więc zabrali mnie do szpitala. Ekg wyszło dobre i dostałem tylko informację, że nie widzą powodu zatrzymania mnie na noc i mam się udać do lekarza, aby skorygował lek. Puls w sumie taki "wysoki" nie miałem, chyba coś ok 140-150 :D

 

Problem tylko w tym, że nadciśnienie i wysoki puls miałem przez ponad 12 godzin. Bo za cholerę nie mogłem się uspokoić :oops: Po hydro i oświadczeniu lekarza, że wszystko ok, jak ręką odjął, człowiek momentalnie zdrowy w kilka sec :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylam dzisiaj na tym oddziale,ale bardzo sie zawiodlam....

To miejsce dla osób,które chcą wyrobic sobie gr.inwalidzka.Ja jestem najmlodsza.....a swoje lata mam.

Jedyna terapia jaka tam jest,to robótki ręczne,Np.kwiatki z bibuly,jajka z gipsu....Jutri maja byc zajecia z gastronomii-robienie salatek:)i spacer po lesie:)w czwartek wypad do galerii handlowej....

No i lekarz zmienil mi lek nawet mnie nie widzac.Przyszla pani,zrobila ze mna wywiad po czym przychodzi i mowi,ze mam zmieniony lek na seroxat....i dodany stabilizator nastroju.....hmm....niewiedzialam,ze tak lekarze tez leczą.....Wkurzylam sie i poszlam di dr.ten stwierdzil,ze jemu to obojetnie co ja bedę brala,ale na lęki najlepsze jest paro,no ewentualnie escitalopram a nie sam citalopram...wiec ja mowie,przecież ja biore escitalipram.....pani,ktora ribila ze mna wywiad źle zapisala nazwę.Ale i tak dr.zostal przy paro,bo jak powiedzial-nie będę juz zmieniam w karcie zleceń:)

A poza tym chcialam żeby mi wytlumaczyl dzialanie paro u esci,stwierdzil,ze i tak mu juz za dużo zajelam czasu i nie zamierza go marnować na glupoty.

Co Wy na to?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stabilizatory stosuje sie w chorobie dwubiegunowej, czasem dodaja je do antydepresantów jezeli jest niepelne dzialanie albo jest zła reakcja, dzialaja jak nazwa wskazuje, ale jak w praktyce to nie wiem i po co daja komus kto nie ma choroby dwubiegunowej tez nie wiem, bralem jakies dwa miesiace jeden stabilizator i nie odczulem zadnego dzialania

 

-- 11 mar 2014, 16:40 --

 

Kalebx3,

zalezy jaki szpital, ja akurat miło wspominam, przypuszczam ze jakbym wybral inny z ktorego lekarz wlasnie zaczal mnie leczyc stabilizatorem i xanaxem moglbym niemilo wspominac

 

-- 11 mar 2014, 16:42 --

 

elmopl79,

ale jest plus, masz zmieniony chyba na lepszy lek na Twoje dolegliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×