Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Jak Ketamina działa w leczeniu depresji

 

Tradycyjne leki przeciwdepresyjne, takie jak Prozac działa na grupie przekaźników chemicznych w mózgu o nazwie System serotoniny. Naukowcy po raz pomyślał, że brak serotoniny jest przyczyną depresji, i że te leki pracował po prostu poprzez zwiększenie poziomu serotoniny.

Najnowsze badania sugerują, bardziej skomplikowany wyjaśnienie. Serotoniny leki działają poprzez stymulowanie narodziny nowych neuronów, które ostatecznie tworzą nowe połączenia w mózgu. Ale tworzenie nowych neuronów wymaga czasu - kilka tygodni, co najmniej - który uważa się wyjaśnić opóźnienia w reagowaniu na leków przeciwdepresyjnych.

Ketaminy, w przeciwieństwie do tego, uruchamia inny system chemiczne w mózgu - systemu glutaminianu. Badacz Ron Duman w Yale uważa ketamina szybko zwiększa komunikację wśród istniejących neuronów poprzez tworzenie nowych połączeń. Jest szybszy niż proces czeka na nowych neuronów do formy i realizuje ten sam cel zwiększenia aktywności obwodu w mózgu.

Aby zbadać, jak ketamina może pracować, Duman zwrócił się do szczurów. Pierwsze zdjęcie poniżej przedstawia neuron szczura, który nie były leczone ketaminy. Małe guzki i plamy na stronie neuronu są początkujący połączeń między neuronami.

Neuronów szczura bez leczenia ketaminy.ja

Ronald Duman / Yale University

Zaledwie kilka godzin po udzieleniu szczurów dawki ketaminy, Duman zobaczył dramatyczny wzrost liczby nowych połączeń między komórkami mózgu. Ten wzrost neuronów łączności jest uważana złagodzenia depresji.

Neuron szczura po leczeniu ketaminy.ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tych dawkach haluny nie grożą . Jednak Ty mówisz o krótkodziałającej Ketaminie , ja o Długodziałającym Analalogu Ketaminy MXE.

Jakby sie cos niepojącego pojawiło to po prostu odstawię . Zobacz ile uboków jest na SSRI , a ludzieżrą to nadal i nic sobie z tego nie robią ,,, bo pomaga .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak by nic lepszego nie wymyslil chyba, no moze jeszcze moglby dac wenle, ale rzeczywiscie tez nie spotkalem sie jeszcze z czyms takim zeby zalecac zmiane leku czy w ogole podejmowac jakiekolwiek decyzje odnosnie leczenia bez zobaczenia pacjenta, schodzi na psy to wszystko gdzie niegdzie :pirate:

 

-- 11 mar 2014, 16:55 --

 

Kalebx3,

no tak, ale nad SSRI były prowadzone badania odnosnie długotrwalego stosowania, ketamine ktos badal w ten sposob?

 

-- 11 mar 2014, 16:58 --

 

elmopl79,

z bardzo duzym prawdodobienstwem jezeli wystapia to będą zdecydowanie mniejsze niz jakbys zaczynala paro od zera nie biorąc do tej pory innego SSRI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie badał skutków codziennego długotrwałego przyjmowania ketaminy bo nikt jej tak nie stosuje. Sposób o którym pisze Kaleb został wymyślony przez anonimowego uzytkownika bluelight i nie ma nic wspólnego z opracowanymi naukowo protokołami leczenia

 

naukowcy stosują ketamine tak

 

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0006322312005574

 

zastrzyk z ketaminy co trzeci dzień, łącznie 6 zastrzyków

odpowiedź na leczenie 70%, średni czas utrzymania efektu antydepresyjnego po ostatnim zastrzyku - 18 dni

 

lub

 

http://canadianharmreduction.com/sites/default/files/RCT%20of%20NMDA%20Antagonist%20in%20Tx%20Resistant%20Depression%20-%202006.pdf

 

pojedyńczy zastrzyk z ketaminy

dzień po: odpowiedź na leczenie 71% pełna remisja 29%, 39% uczestników badania utrzymało efekt antydepresyjny 7 dni po zastrzyku

 

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S000632230901097X

łącznie 6 dawek ketaminy podawanej w formie pojedyńczego zastrzyku co drugi dzień -

odpowiedź na leczenie: 90%, remisja 80%, średni czas utrzymania efektu antydepresyjnego 6 do 45 dni od ostatniego zastrzyku (średnio 19 dni),

 

cała magia ketaminy jest w utrzymywaniu efektu antydepresyjnego grubo po wyeliminowaniu leku z krwiobiegu.

 

mocno odradzam stosowanie ketaminy codziennie ze wzgledu na dziwne skutki uboczne (anegdotalne jak narazie) związane z upośledzeniem zdolności poznawczych oraz z zaburzeniami osobowosci (tzwn "syndrom mesjasza")

 

ps. w żadnym z badań nie korzystano z niskich dawek, jak już to średnich.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Ja bylam i jestem wręcz zszokowana....inaczej sobie to wszystko wyobrazalam.Myslalam,ze oddzial dzienny jest zbliżony zasadami do takiego otwartego,tylko,ze wychodzi sie po paru godzinach do domu....a tam kazdy robi co chce....to jest miejsce typowo stworzone żeby"wycyckac"zus z wszelkich świadczeń.

A p.dr.na izbie przyjec(calkiem inny),pyta sie mnie po co ja sie pcham do szpitala jak ja jestem zdrowa...

hmm...no dzisiaj faktycznie uzdrowili mnie na miejscu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej nauczę się robić gipsowe jajeczka....:)a wielkanoc tuz,tuz...

potem jak już będziesz w tym dobra , to otworzysz zaklad " GIpsowe jajeczko" i zaczniesz klepać to to na skalę przemyslową ,,,, i czar depresji pryśnie , po prostu w nawale pracy zapomnisz o swojej depresji . Widzisz niegłupi ludzie pracują w tym szpitalu , mają sposoby :lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79, matko, to ciekawe doświadczenie. nigdy nie byłam w szpitalu na takim oddziale, więc to nowość. patrz, ale ci się humor poprawił :D terapeutycznie na + :P. Co do zmiany leku, też ciekawie... Mam nadzieję, że mimo zmiany leku nas nie opuścisz :).

 

Ja od siebie moge powiedzieć, że 2 dzień powrotu do pracy po zwolnieniu był lepszy niż pierwszy mimo towarzyszących mi przez cały dzień mdłości (później to już się chyba nakręciłam). Ogólnie jakoś tak mi się wydaje, że coś zaczyna ruszać i nawet dziś się zaczęłam zastanawiać nad powrotem do siebie do domu. Mam nadzieję, że teraz będzie juz tylko lepiej. Jeszcze tylko te cholerne poranki kiedy denerwuje się niewiadomo czym i nie mogę zjeść nawet jednej kanapki... Oby było lepiej...

 

-- Wt mar 11, 2014 8:46 pm --

 

Tojaaa, odezwij się co po wizycie u lekarza. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja musze ponarzekać, od niedzieli jest gorzej:-( przygnebia mnie to:-( w niedz położyłam sie spac o 22 a do 24 przekładałam się z boku na bok i od 5.30 nie spałam i niekój, delikatne telepawki...w poniedziałek ziewanie, odrealnienie, adzisiaj niepokój, nie mogłam miejsca sobie znaleść, dopiero po 12 po spacerze było lepiej i po południu znowu jakiś nkepokój...a przy tym smutek a dziś się poryczałam z tej niemocy, bo momentami miałam wrażenie że się przewróce....pomocy!mam dosyc tego złego samopoczucia, policzyłam że to już 48 dzień na elicei....czuję się skopana prze kur...

 

-- 11 mar 2014, 20:18 --

 

Mam wrażenie że niektórzy to naprawde uważają że nerwica i depresja jest jakaś zarazliwa a ludzi chorujący n nią taktują naprawde jak upośledzonych...głupków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc byłam u doktorki. Powiedziałam o wszystkim. O spinie od rana do wieczora, o sraczce, o braku poprawy, o męczeniu sie, o braku radości z życia, o ostatnich atakach paniki. Doktorka zrobiła mi wykład czym to moze byc spowodowane, nadmiarem adrenaliny i kortyzolu, generalnie przyjemnie mi sie z nią rozmawiało. Ona twierdzi, zr to perkanentny stres, przepracowanie, no i stresy w życiu osobistym. Zaproponowała inne proporcje esci i paro tj. 5 mg esci i 20 mg paro. Za miesiąc ponownie na wizytę i jak dalej bedzie kibel to wtedy zmiana leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×