Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Oj, dawno mnie tu nie było :) Słuchajcie, biorę fluo już równe 3 miesiące. Nie powiem, jest ogromna poprawa, jeśli chodzi o moje życie- czuję się jak zupełnie inny człowiek. Ale lęki mam nadal, chociaż mniejsze w sumie. Tylko teraz stoję przed decyzją czy fluoksetyna, czy paroksetyna... Nie wiem, myślicie, że fluo działa jak powinno? Czasami się boję, ale dzięki terapii też wiem jak walczyć, a może i lek też trochę pomaga. Kurczę, nie bardzo wiem co robić, lekarz taki sobie, ale przepisała mi paro po moim zasugerowaniu. A teraz strach mnie obleciał przed zmianą leku i panikuję trochę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję pilnej porady. Przez dwa lata brałem parogen i lekarz 3 dni temu zmienił mi lek na seronil (fluoksetyna)-ze względu na duży przyrost wagi (20kg) na poroksetynie. Także od 3 dni biorę seronil i czuję się fatalnie-olbrzymi lęk, bezsenność i wysokie ciśnienie krwi. Czy mogę wrócić do paroksetyny jutro, jeśli brałem przez 3 dni seronil, czy muszę zrobić jakąś przerwę? Pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was mógłby mi powiedzieć jakie leki przeciwbólowe i przeciw grypie mogę brać z Seronilem? Jestem przeziębiona, mam gorączkę, a nie wiem czy mogę sobie pozwolić np na wzięcie apapu. Seronil to mój pierwszy lek, jestem zielona w tym temacie, stąd moje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karolina1496, Preparaty złożone na grypę, przeziębienie(tzn. takie, które zawierają więcej niż 1 substancję czynną) czyli Gripexy itp. odpadają. Ogólnie nic co zawiera w składzie kodeinę czy dekstrometorfan(dxm)- ryzyko zespołu serotoninowego. Pseudoefedryna raczej też odpada. SSRI(jak fluoksetyna-Seronil) nasilają działanie NLPZów (czyli wszystko co zawiera kwas acetylosalicylowy- np. Aspiryna, Polopiryna, ibuprofen- Ibuprom, Nurofen, ketoprofen- Ketonal itp.), co może prowadzić do zwiększonego ryzyka krwawień z przewodu pokarmowego, a NLPZy osłabiają działanie SSRI.

 

W zasadzie jedyne co możesz absolutnie bez obaw wziąć to paracetamol(czyli właśnie np. Apap).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karolina1496, Preparaty złożone na grypę, przeziębienie(tzn. takie, które zawierają więcej niż 1 substancję czynną) czyli Gripexy itp. odpadają. Ogólnie nic co zawiera w składzie kodeinę czy dekstrometorfan(dxm)- ryzyko zespołu serotoninowego. Pseudoefedryna raczej też odpada. SSRI(jak fluoksetyna-Seronil) nasilają działanie NLPZów (czyli wszystko co zawiera kwas acetylosalicylowy- np. Aspiryna, Polopiryna, ibuprofen- Ibuprom, Nurofen, ketoprofen- Ketonal itp.), co może prowadzić do zwiększonego ryzyka krwawień z przewodu pokarmowego, a NLPZy osłabiają działanie SSRI.

 

W zasadzie jedyne co możesz absolutnie bez obaw wziąć to paracetamol(czyli właśnie np. Apap).

 

dzięki serdeczne za odpowiedź. Czyli pozostaje mi czekać, aż przejdzie samo... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3,

nie rozumie tego zdania z Wikipedii: Dekstrometorfan wchodzi w interakcje z innymi substancjami metabolizowanymi przez enzym CYP2D6. Z antydepresantami, głównie inhibitorami MAO oraz SSRI (którymi są także popularne specyfiki przeciwwymiotne difenhydramina i dimenhydrynat), może powodować zespół serotoninowy.

Ale może to oni coś pokręcili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym końcu napisałem, że możesz wziąć właśnie paracetamol(Apap) na gorączkę. Od tych pozostałych leków też byś pewnie nie "umarła", ale lepiej dmuchać na zimne.

 

Zauważyłam :P Ale głównie chodziło mi o gripex itd, bo zawsze mi pomagał, ewentualnie Theraflu, 2-3dni i miałam spokój, a teraz trwa już to tydzień. No ale masz rację, lepiej dmuchać na zimne. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, Tak. Obie te substancje są inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny(ale nie selektywnymi :P ), i dość słabymi. Ludzie "ćpają" w wyższych dawkach Aviomarin-dimenhydrynat ze względu na to, że działa jao dysocjant/deliriant poprzez działanie antycholinergiczne, blokadę uwalniania acetylocholiny. A jego głowny mechanizm(łagodzenie choroby lokomocyjnej) wynika z działania antyhistaminowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo leków na przeziębieni to ja się z nikim nie chce kłócic i podważać czyichś racji - Dark Passenger jest dla mnie autorytetem i szacun dla poziomu jego wiedzy, z tym, ze ....... juz wielokrotnie spotykalem się w depresji z tym, ze nauka swoje, a praktyka wygląda calkiem inaczej. Z własnego doświadczenia muszę przyznać, że leczylem się wszystkim na seronilu (grypa, bóle żołądka) i nie miałem żadnych interakcji...wiem, że jedyną poważna substancją którą nie powinno się przyjmowa z seronilem to dziurawiec, natomiast fluoksetyna jest tak mało szkodliwym lekiem, że można ją brać z niemal wszystkimi innymi medykamentami łącznie z antydepresantami...... gdy lek dział i człowiek osiąga stabilizacje, można spokojnie brać seronil i pić alkohol, ale karz powiedział mi ostatnio, że seronil może przepisywać mi w kartonach, gdyż nawet jeśli zażyłbym całe opakowanie nic by się nie stało........no ale to nie cudowne panaceum i ma swoje skutki uboczne i niestety muszę odpowiedzieć mojemu przedmówcy, że bankowo przytyję - dla mnie to jest właśnie paradoks seronilu. Albo mam jakieś inne zaburzenia trawienia, ale ja jedząc naprawde bardzo malo i uprawiając sport regularnie przy braniu leku tyłem okolo 6-7 kg. I jest to tycie specyficzne, najbardziej widać je na twarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wzięłam pierwszą połówkę tabletki w swoim życiu.

Jak narazie nie czuję, żadnych skutków ubocznych, a tego się bardzo bałam, może bardziej niż zwykle kręciło mi się w głowie, ale w sumie raz kręci się bardziej a raz mniej więc nie mogę winić za to leków. Nastawiłam się psychicznie na to że będę mieć mdłości albo chociaż nie będę mieć apetytu, ale wszystko jest w normie.. tzn w mojej normie. W związku z tym zjadłam dziś chyba jeszcze więcej niż zwykle:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×