Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Od 6 dni jestem na Seronilu w dawce 10 mg rano. Jeżeli nie będę miał mocnych skutków ubocznych to mam po 2 tygodniach zwiększyć do 20 mg. Pierwsze 3 dni były ok, teraz czuję oszołomienie, otumanienie,otępienie oraz pierwszy raz w życiu brak uczuć(zawsze wieczorami miałem doły i sobie puszczałem smutne piosenki na yt teraz w ogóle nie potrafię się wzruszyć). Mam nadzieję, że te skutki uboczne miną niedługo. Też tak mieliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak uczuć(zawsze wieczorami miałem doły i sobie puszczałem smutne piosenki na yt teraz w ogóle nie potrafię się wzruszyć). Mam nadzieję, że te skutki uboczne miną niedługo.

Not+sure+if+14-15yo+girl+is+with+a+18-19yo+guy+_7af6b68a2f3e501c562cc98eb1242ae7.jpg

 

Czyli - miałeś doły, lekarstwo je zlikwidowało, a teraz chcesz ich powrotu..? o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak uczuć(zawsze wieczorami miałem doły i sobie puszczałem smutne piosenki na yt teraz w ogóle nie potrafię się wzruszyć). Mam nadzieję, że te skutki uboczne miną niedługo.

Not+sure+if+14-15yo+girl+is+with+a+18-19yo+guy+_7af6b68a2f3e501c562cc98eb1242ae7.jpg

 

Czyli - miałeś doły, lekarstwo je zlikwidowało, a teraz chcesz ich powrotu..? o.O

 

Wiesz dobrze, że to idzie w dwie strony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę fluo 7 miesiąc, na początku brania przez krótki okres byłem bardziej pobudzony, później to minęło i czułem się zamulony i senny. Od 2 miesięcy biorę 40 mg i wcale lepiej nie jest, często mam uczucie senności i zmęczenia. Jak brałem paro to też przez pierwsze kilka miesięcy było fajnie a potem działanie osłabiło się. Organizm chyba się przyzwyczaja po jakimś czasie. Na szczęście mogę w miarę normalnie funkcjonować - nie mam lęków ani ataków paniki, a waga póki co utrzymuję się na takim samym poziomie (choć na początku troszkę chudłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jak to jest z przeciwlękowym działaniem fluo? Mogę liczyć na to, że po 5-6 tygodniach takowe się pojawi? Bo raczej nie przepisuje sie prozacu dla lękowców ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ale raczej rzadko przepisuje się go nerwicowcom, więc stąd moje wątpliwości. Ponoć to ze względu na możliwe mocne nasilenie lęków z początku zażywania. Ale logicznie myśląc, skoro serotoninowiec, bo po jakimś czasie powinien działać też przeciwlękowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od 20 a po kilku dniach od razu wszedłem na 40mg. Byłem wcześniej na innym serotoninowcu, więc ta zmiana była "bezbolesna", tylko jeden dzień nasilonych lęków, nic poza tym. Przez pierwszych kilka dni byłem senny, potem ta senność zniknęła. Obecnie nie czuję, bym brał jakikolwiek lek - w tym sensie, że zero zamuły i jakichkolwiek skutków ubocznych. Jest lekkie pozytywne pobudzenie. Biorę dopiero od 10 dni, niedługo pewnie wskoczę na 60mg. Jeżeli za 4-5 tygodni nie będzie działania na NN, wracam do dawnej paroksetyny, która wyprowadziła mnie rok temu ze stanu wegetatywnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem też ciekawy przypadek.Fluo już trochę biorę plus od miesiąca z hakiem welbutrin 150.

Wszytko w celu obudzenia pozytywnych emocji.Prawdę mówiąc to jak na razie kicha.

 

Ogólnie to takie rreczy zauważyłem:

-jest więcej energii ale jest to taka pusta trochę energia ,sztuczna

- lepiej się myśli w sensie nie ma zamulenia jak na typowych ssri typu cital

- z negatywów to uczycie niepokoju,zaniepokojenia,rozdrażnienia niebyt fajne odczucie ;/

 

Podsumowując albo nie czuje nic z pozytywnych emocji (ciekawość,motywacja,chęć do bycia z ludźmi,zadowolenie) lub czuje niepokój.Także nie za różowo jak na ten moment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×