Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Drobne uspokojenie owszem, trochę lepszy sen też- jednak według większości opinii które czytałem na różnych forach to jest to efekt na granicy placebo. U mnie osobiście natomiast tak jak powyżej napisałem, jak narazie praktycznie zero efektów. Różne organizmy mogą reagować różnie, więc dopóki nie spróbujesz nie dowiesz się jak zadziała na Ciebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kingtodd - bierzesz cital juz 11 dzien. Tez zaczåles od polowki tabletki przez pierwszy tydzien ?

 

Ja wzielam dzis trzeciå polowke, moj trzeci dzien i zadnych ubokow. I zastanawiam sie czy to dobrze czy zle bo jak wywnioskowalam z forum, to niektorym daje ladnie popalic ten lek juz od pierwszego dnia. Dzis wzielam o tej samej porze a wiec o 13.00. Jednak wysypiam sie i wstaje rano wypoczeta. W ciågu dnia troszke spokojniejsza i nawet jakis wiekszy epizod nie wprawia mnie w zdenerwowanie. Tak mysle, ze ten lek wyrownuje nastroj bo dotychczas mialam ogromnå hustawke nastrojow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Lunatic, oczywiscie, ze sie ciesze :D

i przez ten swoj strach przed chemiå moglam rozpoczåc kuracje juz 2 miesiåce wczesniej. Zobaczymy, co bedzie po tygodniu jak zwieksze dawke do jednej calej tabletki.

 

Czy pozostale osoby na tym forum majå takze ataki paniki ? Ja tlumacze ze szwedzkiego panikattack wiec nazewnictwo moze sie roznic od polskiego, ale chodzi mi o taki stan, ze napada Was taki ogromny strach niespodziewanie, dusicie sie, serce bije tak jakby mialo wyskoczyc za chwile, poza tym jestescie bliscy utraty przytomnosci i napewno za rogiem czeka nas smierc. To så oczywiscie tylko uczucia somatyczne bo w tym momencie podskoczylo cisnienie. Ja wowczas mam problemy z oddychaniem i "mdleje", nie jestem w stanie nigdzie sie ruszyc i przewaznie dopada mnie taki stan w samochodzie. Okropne uczucie !

 

Dwukrotnie ratowalam sie 1/4 tabletki oxazepam bo ataki byly tak silne i wyczerpujåce, ze nie doczlapalabym sie do domu. Ale wiem, ze oxazepam jest uzalezniajåcy wiec uzylam go tylko dwukrotnie podczas moich juz 13 atakow. A 1/4 tabletki dlatego, ze jestem bardzo ostrozna z braniem jakichkolwiek medykamentow. Nawet tabletke od bolu glowy biore juz w skrajnych przypadkach. Ja mam moze tez jakås fobie od dziecinstwa, ktora objawia sie strachem przed polykaniem tabletek ??? Ale witaminki to co innego :yeah: przed nimi nie mam obaw.

 

To jak to jest z tymi atakami paniki albo nerwicå lekowå ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem nowy na forum.Do psychiatry trafiłem ze względu na dodatkowe skurcze serca w sytuacjach stresowych.Pod względem kardiologicznym jest wszystko ok.Dostałem CITABAX 20mg pół tabletki i LORAFEN 2x1/2.Dziś 9 dzień stosowania,mam jadłowstręt,budzę się wystraszony,skurcze zamiast ginąć mnożą się.Dlatego chciałem zapytać Was kiedy mogę spodziewać się poprawy?Czy ktoś miał takie doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem nowy na forum.Do psychiatry trafiłem ze względu na dodatkowe skurcze serca w sytuacjach stresowych.Pod względem kardiologicznym jest wszystko ok.Dostałem CITABAX 20mg pół tabletki i LORAFEN 2x1/2.Dziś 9 dzień stosowania,mam jadłowstręt,budzę się wystraszony,skurcze zamiast ginąć mnożą się.Dlatego chciałem zapytać Was kiedy mogę spodziewać się poprawy?Czy ktoś miał takie doświadczenia?

A próbowałeś Ty kiedykolwiek brać magnez? Magnezem kiedyś wyleczyłem arytmie, jezeli nie jest spowodowana chorobą serca lepiej byłoby zaczac od bardziej delikatnych srodkow a nie od razu antydepresant, no chyba ze miales jakies dodatkowe objawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bralam nawet dawke magnezu 400mg a przez pewien okres nawet 600mg czyli 2 tabletki po 300 mg ( rano jednå, wieczorem jednå ) i w tym czasie faktycznie czulam sie bardzo dobrze. Magnez zapobiega skurczom miesni i dobrze wplywa na uklad nerwowy. Ale przy zaawansowanej depresji lub nerwicy sam magnez nie wystarczy.

 

Dzisiaj obejrzalam 1-godzinny film produkcji PLANETE.

Film zaczyna sie dosc drastycznie ( ale final jest zaskakujåco pomyslny ) bo zaczyna sie od przedawkowania lekow antydepresyjnych ale zaraz potem okazuje sie, ze byly to tabletki placebo. Uczeni w Danii zaprosili ochotnikow do badan eksperymentalnych i podzielili ich na 2 grupy. Jednej podawano antydepresanty, drugiej placebo. Ale nikogo z ochotnikow nie uprzedzono o placebo. Jeden chlopak bral 1 tabletke dziennie i po miesiåcu bardzo poklocil sie ze swojå dziewczynå. Byl rozdrazniony do tego stopnia, ze gdy wrocil do domu, postanowil zazyc calå zawartosc opakowania tychze tabletek. Bylo tam 29 sztuk. Ale szybko zorientowal sie, ze zaraz bedzie potrzebowal fachowej pomocy wiec zwrocil sie do szpitala nieopodal domu. I tam dopiero naståpila reakcja przedawkowania. Tetno i puls bardzo niskie, lekarze reanimowali chlopaka ponad 4 h i wowczas nawiåzano kontakt z lekarzem, ktory zapisal chlopakowi te tabletki. Gdy lekarz odpowiedzialny za prowadzenie chlopaka podczas eksperymentu naukowego przyjechal do szpitala, okazalo sie, ze mlodzieniec byl akurat w tej grupie ochotnikow gdzie podawano PLACEBO. I zobaczcie co w tym momencie stalo sie z chlopakiem.

 

Film naprawde pelen nadziei. Dal mi takiego kopa zyciowego, ze teraz wiem, ze sie wylecze. Tam w filmie opowiadajå rowniez o traumie po roznych przezyciach i wyjasniajå w jaki sposob my sami poprzez nastawienie i mysli wplywamy na nasze zdrowie. Film godny polecenia !

 

podaje stronke :

http://internetmarketinggoogle.com/video/4cRTAcmx1UI/Si%C5%82a%20umys%C5%82u%20vol.1%20-%20Psychika%20a%20zdrowie.html

 

Film nosi tytul " Sila umyslu. Psychika a zdrowie."

Jesli obejrzycie ten film to chcialabym bardzo poznac Wasze zdanie i nastawienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bralam nawet dawke magnezu 400mg a przez pewien okres nawet 600mg czyli 2 tabletki po 300 mg ( rano jednå, wieczorem jednå ) i w tym czasie faktycznie czulam sie bardzo dobrze. Magnez zapobiega skurczom miesni i dobrze wplywa na uklad nerwowy. Ale przy zaawansowanej depresji lub nerwicy sam magnez nie wystarczy.

Nie napisałem ze wystarczy do wyleczenia nerwicy, ale moze wystarczyc do wyleczenia zaburzen rytmu serca na tle nerwicowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Coccinella :papa:

 

ja wzielam dzis polowke czwartej tabletki, czyli to moj siodmy dzien zazywania citalopramu i rzeczywiscie chodze spiåca. Zanim zaczelam kuracje wypijalam tylko 2 kawy z samego rana a od czasu kiedy biore cital pije kawe non-stop mozna by rzec, napewno 5-6 filizanek dziennie. No i nie mam zadnych ubokow wiec pocieszajåce :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby branie magnezu miało w ogóle jakikolwiek sens:

- musi być w kompleksie z witaminą B6, która zwiększa jego wchłanialność nawet o 40%

- tabletki powinny być w formie dojelitowej

- sam magnez powinien być w formie organicznej(!)- mleczanu, cytrynianiu, asparaginianu- albo chelatu, formy nieorganiczne- węglan, tlenek- można wypierdolić na śmietnik

- należy zwrócić uwagę na ilość jonów Mg+ w 1 tabletce- im więcej tym lepiej

- osoby starsze i z chorobami serca powinny brać jony magnezu wraz z jonami potasu

- badanie stężenia magnezu w organizmie nie ma sensu ponieważ to badanie określa stężenia magnezu we krwi, a liczy się jego stężenie w tkankach i narządach(we krwi może być ok, gdzie indziej za mało)

 

Brałem magnez w maksymalnej dawce przeznaczonej do dobowej suplementacji(to już było na granicy, bo powodowało pewien charakterystyczny dla zbyt dużej podaży magnezu skutek uboczny ze strony GI). Jeżeli u kogoś zab. rytmu czy skurcze są wynikiem faktycznego niedoboru magnezu to magnez pomoże, a jak nie- to branie go nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry Dark :papa:

 

apropos magnezu :

 

od czasu gdy biore citalopram przestalam zazywac magnez i zastanawiam sie czy moge go kontynuowac z citalem. A pytam poniewaz bardzo mnie to dziwi, ze u osob bioråcych escitalopram moze powstac konflikt zwlaszcza z witaminå B6. Pytam Ciebie jako godnego znawce bo przeciez esci i cital majå podobne skladniki wiec skåd ta roznica w reakcji lekow na magnez i wit.B ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×