Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytanie do Admina/Moderacji


Astro

Rekomendowane odpowiedzi

Do obu stron tej żałosnej psztykanki (miałem wyliczyć personalnie, ale mi się nie chce szukać kto tu z kim i przeciwko komu trzyma). Czy zdajecie sobie sprawę jak nieinteresujące dla postronnych czytelników i odrzucające są Wasze osobiste animozje?

 

Ja nie wiem od czego się zaczęło, bo w tym czasie byłem zbyt zajęty, by wchodzić na forum i mnie to nie interesuje. Wiem, że teraz wróciłem i widzę, że panuje jakaś absurdalna wojenka rozlewająca się już na normalne tematy. Padają w niej jakieś hasła o obronie wolności słowa, czy misji moderatora, które i tak maskują tylko jedno: że parę osób się nie lubi.

 

To się nie lubcie, nic mi do tego. Ale nie urządzajcie sobie z tego powodu publicznego show na forum. Przymknijcie się po prostu, a jeśli nie potraficie się przymknąć, to prowadźcie swoją bitkę gdzieś prywatnie, bo czytanie jak robicie sobie złośliwości i udowadniacie, że "moja racja jest mojsza niż twojsza" już publikę zmęczyło. Nie temu służy to forum.

 

Jestem zawiedziony. A po przeczytaniu ułamka tego sporu parę osób mój szacunek straciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się nie podoba ta cała sytuacja - to ciągłe kasowanie postów, zamykanie tematów.

Nie do końca też rozumiem takiego postępowania administracji - oczernianie kogoś chyba nie jest w dobrym stylu...

Nie wiem, czy takie zachowania są wywołane obawą przed reakcją i odpowiedzią Twilighta na próbę zablokowania go, czy też samą do niego nienawiścią - ale ani jedena ani druga przyczyna nie ma wg mnie racji bytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy takie zachowania są wywołane obawą przed reakcją i odpowiedzią Twilighta na próbę zablokowania go, czy też samą do niego nienawiścią - ale ani jedena ani druga przyczyna nie ma wg mnie racji bytu.

Są odpowiedzią na nagminne łamanie regulaminu przez byłego użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie aż przeczytałam regulamin...

7. Zasady, których ignorowanie może prowadzić do rangi karnej i/lub ostrzeżenia i/lub wydalenia z forum:

a) Obrażanie użytkowników, kłótnie.

W tej chwili to się powinno pół forum zbanować.

 

 

A w sprawie ręcznej aktywacji kont-czy admini naprawdę nie mają nic lepszego do roboty? Część osób trafia tu roztrzęsiona, mogą czasami nie poczekać, aż ich ktoś zaakceptuje. Rozumiem, że macie teraz jakieś całodobowe dyżury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są odpowiedzią na nagminne łamanie regulaminu przez byłego użytkownika.

Ok - ale widzę tak czy inaczej w tej chwili dużo przesady w Waszym działaniu, co sprowadza się do utraty zaufania do Was już tak wielu użytkowników... ba - nawet niezadowolenia z Waszej działalności...

Może rozwiązaniem tego kryzysu - ba tak bym sytuację już nazwała -byłoby zrobienie wyborów na adminów - użytkownicy mieli by okazję wtedy potwierdzić lub obalić słuszność takiego postępowania - a wybrana kadra miała by pewność, że ludzie jej ufają...

Proszę jednak potraktować moją propozycję jako propozycję osoby starającej się obiektywnie podejść do sprawy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rozwiązaniem tego kryzysu - ba tak bym sytuację już nazwała -byłoby zrobienie wyborów na adminów - użytkownicy mieli by okazję wtedy potwierdzić lub obalić słuszność takiego postępowania - a wybrana kadra miała by pewność, że ludzie jej ufają...

Adminem jest shadow_no , który założył to forum i tylko on podejmuje decyzje w najważniejszych kwestiach organizacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widze duzo przesady w tej calej akcji.... nie wiem moze zle to wszystko pojmuje ale zawsze admina odbieralam jako taka osobe, ktora sluzy rada i zawsze odpisze na posta na ktorego nikt sie nie odezwal, tymczasem chyba przez ta cala walke niektorzy uzytkownicy zostali poprostu zlani... (nie bede pisac o ktory post dokladnie chodzi bo nie bede wytykac palcami, prawda jest tylko taka ze ta osoba potrzebowala w danym momencie wsparcia - tylko trafila na nieodpowiedni moment na forum i uzyskala zerowe zainteresowanie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaRiAnEko jejku jejku wybacz ze cokolwiek napisałam,

Jeżeli ktoś jest rzeczywiście w desperacji, to raczej pogotowie lub policja.
nie to to normalnie tekst miesiaca....

Chcialam tylko zaywazyc ze moj post nie mial tresci agresywnej a Twoj Panie Władzo brzmi dosyc opryskliwie... już nie będe wychodzic z szeregu hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz piszecie, że Administracja to tylko sprzątacze, nic niezwykłego, ot zwykli userzy z miotełką i sierą, a raz że Administracja ma moralny, ekumeniczny obowiązek odpowiadać na posty, gdzie nikt nie odpowiedział...

 

Ponieważ już niektóży pogubili się w Waszych działaniach i próbują oprostu odnaleźć cel waszego zachowania.

Również uważam - tak jak arla - że dobrym gestem ze strony administracji byłoby zainteresowanie się nieczytanymi postami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Dobrym gestem każdego użytkownika tego forum byłoby zainteresowanie się postem bez odpowiedzi.

 

Zwykli usersi mają na to zdecydowanie więcej czasu. Po ostatnich zajściach na forum, odnoszę wrażenie,że ten zarzut jest trochę nie na miejscu. Proponowałabym włożyć więcej serca w pomoc potrzebującym (wliczając w ten zakres posty bez odpowiedzi) a mniej energii w krytykowanie działań ekipy moderatorów. Wszyscy w ten sposób marnotrawimy czas.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Dobrym gestem każdego użytkownika tego forum byłoby zainteresowanie się postem bez odpowiedzi.

 

Ktoś swego czasu zauważył, że forum należy do użytkowników, więc to użytkownicy powinni przede wszystkim rozmawiać z innymi, a moderatorzy mieć oko na całokształt forum.

 

Administrator (potocznie admin) - informatyk zajmujący się zarządzaniem całością lub wydzieloną częścią systemu informatycznego, odpowiadający za jej sprawne działanie. Do zadań administratora należy nadzorowanie pracy serwerów, dodawanie i kasowanie kont ich użytkowników, konfiguracja komputerów, instalowanie oprogramowania, dbanie o bezpieczeństwo systemu, nadzorowanie, eliminowanie nieprawidłowości, dbanie o porządek (dotyczy w szczególności for internetowych) itp.

 

Moderator to osoba oceniająca jakość komentarzy na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej lub na forum. Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy i zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni. Moderatorzy dbają o przestrzegania zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych.

 

Z Wikipedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tornado, podaj jakie widzisz rozwiązanie tego problemu.

 

Zakłądam, że nie znam się na jakimś temacie poruszonym w poscie danym, a mam do tego prawo, więc:

a. piszę, że mi przykro i proszę czekać aż ktoś odpisze

b. tuuuuuuuuuuuuuuuulę

c. "idź do lekarza"

d. wysyłam seledynowe minki na pocieszenie.

 

Jako użytkownik też masz coś do dodania i zareagowania na nieodpowiedzane posty.

 

Oczywiście, że mam też coś do powiedzenia, ale moderatorzy mają większą wiedzę na temat tego, co już było opisane, jakie były problemy poruszane i mogą zasugerować zapoznanie się z jakimś tematem - nawet jeśli problem nie był nigdy poruszany - zawsze chociażby jakiś element występujących problemów znajdzie się w postach innej osoby - chociaż w tym zakresie można było by pomóc - nowi użytkownicy (zresztą nie tylko ci najnowsi) nie wiedzą bowiem, jak się poruszać po forum lub gdzie znaleźć interesujące ich tematy...

Takie jest przynajmniej moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moderatorzy mają większą wiedzę na temat tego, co już było opisane, jakie były problemy poruszane i mogą zasugerować zapoznanie się z jakimś tematem

 

Tu się zgadzam. Moderator ma obowiązek połączyć tematy dotyczące identycznego problemu.

Sęk w tym,że każdy kto wchodzi na to forum chciałby byc traktowany jednostkowo. To jest oczywiście zrozumiałe..Niestety możliwości są ograniczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot takie dywagacje,baza sie sypie,czesto sa problemy z dodaniem nowego posta (np. w tym samym temacie,kolejnego, w ciagu kilku minut).Przeniusl bym forum na wiekszy serwerek bo warto. Mozna nawet zrobic skladke, w sumie jest prawie 200 jozkow na forum wiec jakby karzdy wyslal nawet po 1 zl. to mozna kupic 20 GB serwerek na rok i problem z glowy. -to taka propozycja.Mozna tez dogadac sie z reklamodawcami zeby placili za klikniecie ich banerka np. 1 gr. tez sie spokojnie uzbiera-tez lubie sie czasem pobawic w tzw. "wyciskanie" czegos z niczego (ot postawic serwerek linuchowy na PI itp ;)) tyle ze jak wyzej napisalem dosc meczace jest czasami korzystanie z tego (bedacego na dobrym merytorycznie poziomie) forum - wiec apel zastanow sie Tomku moze ktorys z tych ww. lub innych pomyslow udaloby sie wykorzystac ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum stoi na home.pl przy najdrozszej opcji i utrzymywane jest z w duzym stopniu wlasnie z reklam. Błędy nie są winą hostingu i obiecuje, ze niebawem się nimi zajmiemy.

 

Jesteście pewni, że to wina hostingu? Mi to raczej wygląda na błędy wersji forum (shadow_no - nie bij mnie :mrgreen: ) czy nie byłoby prościej przerzucić się na np przemo? Bazę danych dałoby się spokojnie przerzucić.

Ale to tlyko propozycja :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×