Skocz do zawartości
Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)


Lu_80

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      7
    • Zaszkodziła
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze ,ja wczoraj zaliczyłam "zjazd" emocjonalny ,normalnie rozryczałam się w domu ,dziś z zapuchniętymi gałami poszłam do pracy.

Jestem na dawce 1 tabletka 4 mg rano i pół tabl.około godziny 14 -15.

Dziś mam mniejszy apetyt.Czy te zmniejszenie apetytu z czasem mija ,jak organizm się do leku przyzwyczaja?Czy trwa z taką samą siłą podczas całego leczenia???Nie chcę schudnąć!!Cieszyłam się z tego lerivonu ,bo wzmagał apetyt ,nie jestem chudzielcem ,ale na lerivonie wyglądałam "zdrowo" ,na razie nie chudnę ,ale boję się ,że jak mały apetyt się utrzyma ,to zacznę:(A Święta tuż ,tuż.Jak mam siedzieć przy stole z innymi i gapić się na jedzenie a nie jeść??Trochę mnie to przeraża ,bo nie wszyscy w rodzinie wiedzą ,że biorę leki od psychiatry!! :why:

 

-- 30 lis 2012, 17:30 --

 

Co do pobudzenia (napędu) trochę rano widzę różnice ,jestem bardziej aktywna ,ale brak jedzenia powoduje ,że około południa zaczyna mi się kręcić w głowie ,boli mnie głowa i ssie w żołądku:(Jak sobie radziliście z brakiem apetytu?Całe dnie nic nie jedliście??A waga w dół????

:hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bojek787, dzieki że pytasz ;) A więc biorę pół tabletki Rebo a dopiero po ok 2 godzinach Servenon i jest ok,nie mam już takich jazd jak w pierwszym dniu,kiedy wziełam oba leki na raz po całej tabletce,co do braku apetytu to faktycznie jest mniejszy,ale ja akurat się cieszę bo mam sporo do zrzucenia i mam nadzieję że chociaż schudnę trochę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałam niestety zmniejszyć dawkę według swoich reakcji i potrzeb a nie według tego ,co rozpisała lekarka ,która nie odbiera telefonu i ignoruje smsy (mimo ,iż zapowiedziała ,że służy radą zawsze i wszędzie).Po 8 mg na dobę ,źle się czułam ,zamiast wystrzału energetycznego -totalny zjazd ,mega osłabienie ,kapeć w buzi i zero apetytu .2 jogurty na cały dzień to dużo za mało!!Po za tym ból brzucha w prawym podżebrzu ,także dzwonię ,piszę pytam czy mogę dawkę zmniejszyć?A lekarz cisza...no więc sama zmniejszyłam .Biorę pół rano i pół około 13 .Na noc 15 mg Lerivonu i jest naprawdę ok!!Mam normalny apetyt ,suchość w ustach dużo mniejsza ,brak problemów ze snem (śpię normalnie około 8 godzin) Rano mam zapał do pracy ,na razie jest ok.

 

Zobaczymy co dalej.

Mam zagwozdkę ...psychiatra zdiagnozowała u mnie zaburzenia adaptacyjne ....ale nie przechodziłam żadnych traumatycznych przeżyć ,mam po prostu stresujący styl życia.Na pytanie o co chodzi z tymi zaburzeniami też cisza.Nie wiem ile czasu ma trwać leczenie a może w ogóle nie jest mi potrzebne a baba wyciąga co miesiąc kasę???W końcu wizyta 150 zł plus leki ...

Sama nie wiem .

Czasem mam ochotę rzucić te leki w kąt i zobaczyć co się będzie działo. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałam niestety zmniejszyć dawkę według swoich reakcji i potrzeb a nie według tego ,co rozpisała lekarka ,która nie odbiera telefonu i ignoruje smsy (mimo ,iż zapowiedziała ,że służy radą zawsze i wszędzie).Po 8 mg na dobę ,źle się czułam ,zamiast wystrzału energetycznego -totalny zjazd ,mega osłabienie ,kapeć w buzi i zero apetytu .2 jogurty na cały dzień to dużo za mało!!Po za tym ból brzucha w prawym podżebrzu ,także dzwonię ,piszę pytam czy mogę dawkę zmniejszyć?A lekarz cisza...no więc sama zmniejszyłam .Biorę pół rano i pół około 13 .Na noc 15 mg Lerivonu i jest naprawdę ok!!Mam normalny apetyt ,suchość w ustach dużo mniejsza ,brak problemów ze snem (śpię normalnie około 8 godzin) Rano mam zapał do pracy ,na razie jest ok.

 

Jeju to strasznie duża dawka te 8 mg...ja biorę 4 i mam dużo skutków ubocznych,jeszcze trochę jak ten lek mi nic nie da to go po prostu odstawię,najgorsze że też mnie jakby boli wątroba po tym leku,jak na razie nie mam pozytywnej opinii,ale krótko biorę,a lekarzyk niezły,może faktycznie tylko mu na kasie zależy...spróbuj może naprawdę te leki odstawić,ja bym tak zrobiła,tylko nie od razu,zmniejszając dawki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie edro bardzo pomógł.mimo ze nie byłam w warzywnym stanie w koncu dostałam recepte i...jak sie okazało strzał w dziesiątke.zero nerwicy zero nagłych atakow.zaczynałam od 1/5 tableteczki.wtedy nie ma skutkow ubocznych.drobne gryzki brałam.kazdego dnia odrobinę więcej.i poszło.edro biore juz kupe msc i zadnych nagłych nerwicy lub fobii.teraz biorę do paczki seronil i trittico.ale u mnie nie gra to trio. nastroj i motywacja do de po seronilu u mnie.wymieniam seronil na cos innego.i chyba trittico tez.edro zostaje.to drogi ale dobry lek:)))

 

-- 07 gru 2012, 10:59 --

 

mnie edro bardzo pomógł.mimo ze nie byłam w warzywnym stanie w koncu dostałam recepte i...jak sie okazało strzał w dziesiątke.zero nerwicy zero nagłych atakow.zaczynałam od 1/5 tableteczki.wtedy nie ma skutkow ubocznych.drobne gryzki brałam.kazdego dnia odrobinę więcej.i poszło.edro biore juz kupe msc i zadnych nagłych nerwicy lub fobii.teraz biorę do paczki seronil i trittico.ale u mnie nie gra to trio. nastroj i motywacja do de po seronilu u mnie.wymieniam seronil na cos innego.i chyba trittico tez.edro zostaje.to drogi ale dobry lek:)))

 

-- 07 gru 2012, 10:59 --

 

mnie edro bardzo pomógł.mimo ze nie byłam w warzywnym stanie w koncu dostałam recepte i...jak sie okazało strzał w dziesiątke.zero nerwicy zero nagłych atakow.zaczynałam od 1/5 tableteczki.wtedy nie ma skutkow ubocznych.drobne gryzki brałam.kazdego dnia odrobinę więcej.i poszło.edro biore juz kupe msc i zadnych nagłych nerwicy lub fobii.teraz biorę do paczki seronil i trittico.ale u mnie nie gra to trio. nastroj i motywacja do de po seronilu u mnie.wymieniam seronil na cos innego.i chyba trittico tez.edro zostaje.to drogi ale dobry lek:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ może dawkę tej fluo zanim ja odstawisz 20 bierzesz czy 40?

 

Może sertralina+reboxetyna,bo sertra większość jednak pobudza.

Kiedy masz wizytę u lekarza? Napisz ,co Tobie przepisał.

 

-- 07 gru 2012, 16:59 --

 

Ta cena mnie dobija... do stosowania solo Edro się raczej nie nadaje , w zestawie wychodzi niezla sumka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 biorę cytrynka.a seronil juz 5 tydzien.własnie myslę o sertralinie:)przestałam go brac bo usypiał mnie non stop ziewałam.ale moze z edro bedzie inaczej.marze zeby wreszcie czuc spokoj wewnętrzny.moj stan zaczyna sie odbijac na mojej małej i zaczyna mnie to rozwalac dodatkowo

gdzie kupujesz edro?ostatnio w doz nie było.znalazłam aptekę w gdyni gdzie jak przez net zamawiasz to jakies 33 złote kosztuje paczka.a 2 msc temu chodziła za 29!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie było,jakas lipna ta apteka się ostatnio zrobiła,dużo leków

w niej nie ma.Mam jedna aptekę dość blisko w moim mieście,gdzie kupuje za ok 34zl.Seronil zaczyna w pełni się rozkręcać dopiero po 6-8 tyg.

Jednak jeśli się tak zle czujesz to może warto zmienić,choć ja bym dala szanse jeszcze seronilowi+edro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ,że ja przy 8 mg źle się czuję:(Próbowałam przetrwać parę dni ,ale nic się nie zmieniało ,ciągle osłabienie ,zero energii ,wieczorem gwałtowny spadek nastroju ,objawiający się wybuchami płaczu ,pobolewanie wątroby ...ogólnie nie ciekawie .Zmniejszyłam dawkę do 1 tabletki dziennie -4 mg.

Objawy uboczne ustąpiły .

 

-- 10 gru 2012, 18:05 --

 

cytrynka84

 

A Ty Edronax bierzesz na depresję??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na depresje z zahamowaniem psychoruchowym,na przewlekle zmęczenie i zaburzenia koncentracji.Do końca nie wiem,czy to deprecha,czy taki rodzaj nerwicy(też istnieje taka nerwica-neurastenia.) Pomaga mi na to,ale biorę go razem z fluoxetyna.

 

-- 10 gru 2012, 20:14 --

 

bojek787, jeśli wystarcza Tobie 4mg to ok,każdy inaczej reaguje.

A Ty na ,co go bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi lekarz przepisał na "zaburzenia adaptacyjne" ,nie jestem pewna do końca trafności jego diagnozy...Miałam kłopoty ze snem ,w nocy duszności ,ale wykluczyłam choroby serca itd.Ja bardziej skłoniłabym się raczej do jakiś zaburzeń nerwicowych .Ogólnie jestem osobą dość nerwową.

Zawsze tak było .Emocje rządzą moim życiem:)

:zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×