Skocz do zawartości
Nerwica.com

jaki lek ..


Gość Julia - gość

Rekomendowane odpowiedzi

mi lekarz przepisał właśnie clonazepam i powiedział, że np w usa ten lek jest bardzo popularny i więcej się tam stosuje takich leków niż np leków nowej generacji. powiedział mi to specjalista neurolog, po dobrej konsultacji, badaniach i próbach na innych lekach, które nie pomagały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki za ten link, jesli dzialanie jest takie jak opisuja to takiego czegos potrzebuje.

Ten caly Valerin Forte jest nic nie wart, nie ma kompletnie zadnego dzialania i nie ide jutro wyglaszac refertau, musze isc do lekarza po ten lek badz podobny.

Dzieki za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nic nie bierzesz a zapewne nie to trzeba jakoś wylajtować najlepiej yślec o ty pozytywnie i prezećwiczyć kilka razy w domu żeby nie dać plamy... a w leki się nie pakuj bo zaczniesz brać i dopiero się wpakujesz w strachy i lęki... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kitty, nie wiem czy Birdy cierpi na fobię społeczną. Wiele osób ma problemy w kontaktach i nie koniecznie związane jest to z fobią. Birdy, może wystarczy tylko zmienić swoje nastawienie, wyjść do ludzi i otworzyć się. Pierwsze próby mogą być nie udane, ale po czasie będzie już tylko lepiej, w końcu praktyka czyni mistrza. A jeżeli rzeczywiści cierpisz na fobię społeczną to nie pozostaje nic innego jak terapia ale może nie koniecznie farmakologiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje jakis lek przeciw lękowy kóry stouje sie doraznie a nie powoduje sennosci? cos takiego jak xanax tylko zeby sie po nim spac nie chciało.jezeli ktos wie prosze o odpowiedz,bo mi chyba jednak ten xanax nie słuzy.a za 8 dni wyjezdzam i nie wiem jak dam sobie radejak bede stale spiaca.az mi sie nie chce o tym myslec,co to bedzie jak mnie taka sennosc złapie,jakbym jechała ciagle autokarem to bym przezyła mozna by było pospac,a tu 2,5 godziny autokar,dwie godziny na lotnisku musze byc przed odlotem i sam lot 2,5 godziny czym blizej wyjazdu tym bardziej sie boje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli terapia nie przyniosła absolutnie zadnych rezultatów w tej materii? Nie chciałam brać leków ze względu na skutki uboczne, które z kolei mogą determinować depresję... Tak wiec brać czy nie brać-oto jest pytanie...

Jesli na forum jest ktoś, kto wyleczył fobię społeczną lekami, niech będzie raczył użyczyć swojej wiedzy dla dobra ludzkości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Kitty_21...

jak u ciebie doszło do zespołu serotoninowego? bardzo sie tego boje, że i u mnie może tak sie stać..

za szybko zwiększyłaś dawke? może lek był za mocny?

ja biore asentre, podobno mam fobie społeczną... biore 3 tygodnie... na razie prawie nic sie nie zmieniło..

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje kasztan! Chyba będę musiała isc do psychiatry po jakieś leki. Nie biorę żadnych tabsów a czuję się okropnie przymulona, mam ograniczoną percepcję i nic do mnie nie dociera, a kiedyś tak nie było! Przymierzam się do egzaminów ale jak samopoczucie nic się nie zmieni to chyba zrezygnuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Cie rozumiem, ale z tego co wiem każdy reaguje nieco inaczej na leki , a niektórzy nawet reagują paradoksalnie , np pobudzeniem na lek uspokajający czy nasenny! Dobry lekarz z doświadczeniem pewnie szybciej "trafi w odpowiedni lek", ale żaden nie wie do konca co się wydarzy.

Zaufaj jednak lekarzowi i zaakceptuj fakt ,że zawsze będzie to w pewnym sensie eksperyment. Mój znajomy brał na przykład na NN Fevarin a potem Anafranil. Niestety oba nie pomogły w zadowalajacy sposób. Po latach w końcu wyczerpany trafił na psychoterapię i to mu ulżyło w 85% jak powiedział.

Pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktos dobre leki na depresje i zeby niebolal brzuch ponich ani jelita.bo co mi zapisze psychiatra leki to codziennie boli brzuch i jaktu sie leczyc niewiem czy niemam jelita nadwrazliwego ale jakby ktos mogl co pomoc bede wdzieczny za odpowiedz a dodam ze bylem juz nie u jednego psychiatry i lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz, leczenie dperesji to nie tylko leki. oczywiscie one pomagaja, ale nie mozna tlyko na nich polegac. najwanziejsza jest TERAPIA no i chyba... czas... ja wiem, ze cieprliwosc w takim przypadku jest bardzo trudna, ale nie niemozliwa.

"nie daje rady" - znam ten stan. ale bedzie lepiej, bedzie dobrze... zapewniam Cie!!

 

wracajac do lekow - niestety ja nie moge nic doradzic. za to stanowczo odradzam hydroksyzynę, pernazynę i - nie daj Boże - Zolafren. Na mnie dobrze dzialal Bioxetin (inaczej fluoksetyna, seronil, prozac) i Anafranil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu odradzasz?????

a moze dlatego boli cie brzuch bo masz watrobe przeciazona i jelita!!!! od lekow czesto tak jest!! łykaj tabletki z kwasem mlekowym(osłonka na żoładek i jelita-trilac dobry) i na watrobe sylimarol najlepszy!!!

ale jezeli to nie od tego co ci napisalam to bardzo dziwne!

Co do jelita drazliwego to NA pewno nie masz, ja mam jelito drazliwe i owszem sa takie objawy ale nie od lekow!

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 8:05 pm ]

po prostu leki ''ciezkie'' zabijaja wazne bakterie flory i watroba tez cierpi warto cos brac a i nie bierz tych lekow na pusty zoladek chyba ze w ulotce tak pisze!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam z nia zle doswiadczenia. otumanila mnie. w ogole "siebie nie czulam", a to zle - naprawde. nie pomaga w leczeniu, przeciwnie, powoduje ze czlowiek jeszcze bardziej wariuje.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 8:47 pm ]

czemu moja powyzsza odp jest tak "z boku"? yyy komputer mi wariuje czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.Jestem nowa na tym forum,moja psycholożka odradza mi wchodzenie na tekiego typu strony...Ale atualnie wyjechała i mogę chyba poradzic się innych :lol: W sprawie tych dwóch przypadłości to wiem jakie to jest okropne.Nawet swego czasu podejrzewano u mnie schizofrenie i bralam leki typu Zolofren,dopiero pozniej trafiłam na swietnych lekarzy (prywatnych) i oni sie mna zajeli.Od roku biore Seroxat a w wypadku napadu lęku Afobam. takie uczucia wywyoływały u mnie okropne lęki, nazwyam od uczuciem nierzeczywistości...Często kiedy mam napady lęku pojawiają sie wlasnie takie stany co jeszcze je pogarsza.Na to chyba nie ma lekarstwa,po prostu to nasza psychika płata figle,najlepiej wtedy działa rozmowa z psychologiem albo lekarzem albo po prostu odwrócenie uwagi.Poza tym mogę dodać że mam jeszcze inne uczucia-psychozy- związane z lękiem np. wydaje mi sie że zapomnne jak sie mowi,co jest kompletnie niedorzeczne,albo zapomne jak sie nazywam...I tak od dzieciństwa.Czasem mnie to śmieszy, częsciej powoduje lęki a czasem że tak powiem okropnie wkurwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore teraz pramolan a mnie nieboli zoladek tylko jelita lub niewiem co bo bol mam w pepku to bol jest codzienny mialem dwa miesiace spokoju jak zaczelem brac mirzaten i plus do tego debridat ale to byly tylko dwa miesiace puzniej chyba mirzaten przestal dzialac ale jak wezme afobam biore doraznie od trzech dni wiem ze on bardzo uzaleznia to wtedy mnie przestaje i lepiej sie czuje.niewiem czy brac ten pramolan ale chyba sprobuje dziekuje wam za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×