WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
6
27%

Nie
9
41%

Zaszkodziła
7
32%

Liczba głosów : 22

przez phil3010 17 gru 2017, 18:54
5 dzień na 10mg. na plus powrót libido po jego braku na duloksetynie.
lęk dokucza w drugiej połowie dnia.
no i duże mdłości mam po wzięciu leku.
w dzień samopoczucie ok, normuje się.
dam znać jeszcze pozniej jak sytuacja

-- Cz gru 28, 2017 1:36 pm --

2 tydzień na wortio. nastrój ustabilizował się, lęki zmniejszyły się. alproxem już sobie nie pomagam, ciśnienie na plus bo zmniejszyło się, libido jest w przeciwieństwie jak byłem na duloksetynie :P nie odpuszczam

przez Mustafaa 05 sty 2018, 18:26
Chcialbym sie podzielic informacją którą usłyszałem od mojego psychiatry na temat Brintellix-u w kontekscie nerwicy lękowej. Moj lekarz (znane nazwisko w Małopolsce) bardzo się zdziwił, że poprzedni psychiatra zapisał mi Brintellix na nerwicę lękową. Myśle, że to dużo mowi o tym leku i jego działaniu na nerwicę. Ogólnie na nerwicę ten lek jest stosowany jako off-label bo póki co jest zarejestrowany wyłącznie na depresję. Tak więc jak ktoś nie chce tracić czasu na eksperymenty to lepiej w Brintellix póki co nie wchodzić.

przez Grabarz666 05 sty 2018, 19:13
Mustafaa napisał(a):Chcialbym sie podzielic informacją którą usłyszałem od mojego psychiatry na temat Brintellix-u w kontekscie nerwicy lękowej. Moj lekarz (znane nazwisko w Małopolsce) bardzo się zdziwił, że poprzedni psychiatra zapisał mi Brintellix na nerwicę lękową. Myśle, że to dużo mowi o tym leku i jego działaniu na nerwicę. Ogólnie na nerwicę ten lek jest stosowany jako off-label bo póki co jest zarejestrowany wyłącznie na depresję. Tak więc jak ktoś nie chce tracić czasu na eksperymenty to lepiej w Brintellix póki co nie wchodzić.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29149828
This review supports the use of Vortioxetine for anxiety disorder. However, further long-term placebo-control observational study or a post market survey would help in strengthening the evidence for this treatment modality.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dr. Psycho Trepens 05 sty 2018, 23:13
Grabarz666 napisał(a):This review supports the use of Vortioxetine for anxiety disorder. However, further long-term placebo-control observational study or a post market survey would help in strengthening the evidence for this treatment modality.

Mistrzu, ale to tylko jedno badanie, w którym nawet nie określono liczby pacjentów i reszty innych informacji.
Daj lepiej link który porównuje Wortioteksynę do innych antydepresantów w kwestii zaburzeń lękowych, wtedy będzie to bardziej wiarygodne.

Klomipramina - 150mg
Pregabalina - 450mg
Chloroprotiksen - 50mg
--------------------
design.jacek.online

przez picziklaki 05 sty 2018, 23:22
całkowicie się zgadzam ,z tego badania nic nie wiadomo
1.50 mg paroksetyny 2,5-0-0
2.50 mg baklofenu 1-0-1
3.300 mg karbazepiny 0-0-1
4.50 mg chlorprotiksenu 0-0-1
5. 10-20 mg klorazepanu lub 10-20 mg oksazepamu doraźnie

przez Grabarz666 05 sty 2018, 23:47
dr. Psycho Trepens napisał(a):Daj lepiej link który porównuje Wortioteksynę do innych antydepresantów w kwestii zaburzeń lękowych, wtedy będzie to bardziej wiarygodne.

picziklaki napisał(a):całkowicie się zgadzam ,z tego badania nic nie wiadomo

Przecież to jest metaanaliza badań, w dodatku najnowsza. Dorzucę kolejną metaanalizę (2015), ale już konkretnie odnośnie GAD:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25851751
Although our results suggest that vortioxetine may have a potential as an another treatment option for GAD (especially for severe GAD), they should be interpreted and translated into clinical practice with caution, as the meta-analysis was based on a limited number of RCTs.

z kolei nowsza metaanaliza (2016) nie wykazała jej skuteczności w GAD:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27143896
The results showed no significant improvement in the treatment of generalized anxiety disorder for vortioxetine compared to placebo, and nausea was more frequent with higher doses. So the current evidences do not support using vortioxetine for the treatment of generalized anxiety disorder. Few RCTs were included in our meta-analysis, and more studies are needed to verify our results in the future.

przez dr. Psycho Trepens 06 sty 2018, 00:26
no tak, oba te badania nie wykazały skuteczności w GAD, jedynie w pierwszym spekulacja: "suggest that vortiotexine may have" czyli nie wiadomo.
z resztą Wortioteksyna nie jest i raczej nie będzie zarejestrowana w leczeniu GAD.
do tego większość osób z tego forum to w 90% potwierdza.

Klomipramina - 150mg
Pregabalina - 450mg
Chloroprotiksen - 50mg
--------------------
design.jacek.online

przez phil3010 08 sty 2018, 00:03
Ja juz prawie 3 tygodnie jest na brintellixie. Dostałem na nerwice lękową. Ogólnie to nie czuję się żebym był pod wpływem leku, jak to było na duloksetynie (brak emocji libido).
Na lęk nie działa tam jak bym oczekiwał póki co. Trochę problem z libido i erekcja jednak jest.

przez Maniak? 09 sty 2018, 13:40
Witam Wszystkich,
Jestem nowy na forum i chciałbym się dołączyć do niniejszego wątku.
Od prawie 12 lat leczę się na dystymię i zaburzenia funkcji poznawczych. Brałem wiele różnych środków w monofarmakoterapii , obecnie jestem na miksie: sertralina + wellbutrin + pregabalina + nootropil. Czasami w chwilach pogorszenia samopoczucia/ zamuły dodaje do tego także metylofenidat (czasem jest to medicinet retard lub o natychmiastowym uwalnianiu, czasem concerta - stosuję różne wersje, bo ciągle poszukuję najlepszego rozwiązania).
U mnie problemem jest to, że różne ssri/ snri zamulają mnie bardzo, nawet przy małych dawkach. Niestety nie mogę ich zupełnie odstawić, ponieważ po pewnym czasie pogarsza mi się samopoczucie i muszę do nich wracać.
Lekarz sugerował mi kiedyś, żeby połączyć to co biorę, a sertralinę zastąpić właśnie Britellixem (także w odpowiednio małej dawce.) Dlatego interesuje mnie, jakie macie samopoczucie na wortioksetynie w porównaniu z ssri/ snri - szczególnie, jak wygląda u Was kwestia pewności siebie i funkcji poznawczych?

Z góry dzięki za odpowiedź.

przez dr. Psycho Trepens 09 sty 2018, 13:58
@Maniak

Wortioteksyna na pewno bardziej Cię pobudzi niż Sertralina, Wortioteksyna polepsza funkcje poznawcze dosyć znacznie.

Klomipramina - 150mg
Pregabalina - 450mg
Chloroprotiksen - 50mg
--------------------
design.jacek.online

przez Kat_ 10 sty 2018, 14:27
Kupiłem to cudo w aptece za 150zł 28 tabl. 10mg, zażyłem pół tabletki około południa. Po 2 godzinach silne pieczenie w żołądku i przełyku, nie mam żadnych problemów gastrycznych. Zobaczymy co będzie dalej.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez Maniak? 10 sty 2018, 20:23
Niby tak właśnie powinno to zadziałać. Wiążę z tym lekiem ogromne nadzieje, ale podobnie łudziłem się już wielokrotnie przedtem. Cóż, nie mam i tak wyjścia i muszę go spróbować, chociaż zarówo cena, jak ocena jego skuteczności zgodnie z załączoną ankietą nie wyglądają dobrze. Ktoś może mógłby jeszcze opisać swoje doświadczenia?

przez Bratek 1 13 sty 2018, 22:54
dr. Psycho Trepens napisał(a):@Maniak

Wortioteksyna na pewno bardziej Cię pobudzi niż Sertralina, Wortioteksyna polepsza funkcje poznawcze dosyć znacznie.

Po co piszesz takie bzdury.Leczyles sie brintellixem ? Jaki czas ? Bo ja sie leczylem i ona własnie fajnie tonizuje niz pobudza fizycznie...

Sluchajcie ten lek jest niby innowacyjny na depresje.Ale tak naprawde nie bylo badania ze dziala w lękach.Jest nastepny problem w tym ze nie mozna go laczyc z ssri bo w jakims tam maly sposob dziala na receptory seretoninowe.
Ja znalazlem wyjscie polaczenie lamotryginy z paroksetyna i mozna miec wieksza pewnosc ze lęki nie wroca.Lamotrygina tez dziala na receptory glutaminergiczne jak wartio.

przez phil3010 14 sty 2018, 14:19
Po miesiącu brania brinteliix stwierdzam że nie działa imponująco na nerwice lękową. Libido na słabym poziomie. Na ten problem lekarz polecił jeszcze branie równolegle wellbutrinu. Myślę czy nie spróbować ssri bo zaczynałem przygodę z tym lekiem ale szybko przeszedlem na klomipraminę

Sortuj wg