Skocz do zawartości
Nerwica.com

FACEBOOK ADDICTION DISORDER


gosc88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Moi drodzy, jestem studentem medycyny i mam 24 lata. Jestem tu nowy na forum i pragnę podzielić się z Wami moimi przemyśleniami i obawami, prosząc jednocześnie o pomoc i dobrą radę.

 

Przejdę może od razu do rzeczy.. Zbliża się czas sesji letniej a ja zauważyłem dopiero w tym momencie u siebie pewne dolegliwości, które sugerują, że mogę być uzależniony w pewnym stopniu od facebooka. Jak wiadomo jest to portal społecznościowy, który oferuje wiele atrakcji i pozytywnych przeżyć, od których dorboczynnego wpływu możemy się łatwo uzależnić - tym bardziej, że nawet nie trzeba ruszać się z domu. Na czas wyżej wymienionej sesji, postanowiłem zablokować swoje konto na facebooku.. przez pierwsze 24 h wszystko było w porządku, ale z czasem zacząłem odczuwać pewne dziwne dolegliwości.. Było mi słabo, czułem się senny, nieco otumaniony.. początkowo zwalałem wszystko na karb pogody i sesji, choć nigdy tego wcześniej w ten sposób nie odczuwałem.. co ważniejsze pojawiło się u mnie nadmierne łaknienie i podwyższenie ciepłoty ciała.. z początku to bagatelizowałem ale zacząłem zwracać coraz to wiekszą uwage na to, że zostałem pozbawiony wpływu silnie pozywtynych bodźców które umożliwiały mi normalne funcjonowanie.. Dolegliwości nasilały się, aż dałem za wygraną i zalgowałem się na FB. Nie wiem czemu, ale poczułem się odprężony, gdy przeczytałem co nowego u moich znajonych i umieściłem parę linków na głównej stronie Fb. Może inaczej , wiem czemu ale nie podejrzewałem siebie o tak silne uzaleznienie psychiczne.. Generalnie domyślam się co mam robić, wiem również jakie leki były by mi w stanie pomóc czy rodzaj terapii.. Ale chciałbym dowiedzieć się czegoś nowego i skorzystać z waszych dobrych rad, jak radzić sobie z tym uzależnieniem, jakie metody wprowadzić by ograniczyć dostęp do internetu itd, itd... Czekam z niecierpliwością na wasze odpowiedzi, komentarze, jestem gotowy na wszelkie sugestie.. Pozdrawiam, gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×