SSRI-temat ogólny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Uważajcie z lekami

przez Zenonek 23 lip 2011, 10:57
Moze , nie wiadomo.

Uważajcie z lekami

przez Michuj 23 lip 2011, 11:14
I tak prędzej zagłosuję na Kaczora niż na rudego oszusta :evil:
Michuj

Uważajcie z lekami

przez *Monika* 23 lip 2011, 11:24
Dobra, to temat, który brzmi : Uważajcie z lekami. Koniec off topu :!: :evil:
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy stosuje z Was ktoś SSRI wieczorem zamiast rano?

przez err 23 lip 2011, 15:37
A dla mnie ma działanie nasenne, dlatego mam zalecenie (a raczej pozwolenie) na branie wieczorem tabletek. Ale i tak tego nie robię, wypiję sobie rano mocną kawę, biorę SSRI i nie jestem senny (poza tym organizm już się przyzwyczaił do paro i nie działa tak nasennie jak na początku)
err

Uważajcie z lekami

przez nickyfour13 23 lip 2011, 15:39
a dlaczego ktoś kto bierze leki psychotropowe nie powinien bawić się w politykę? przecież to dyskryminacja,psychotropy to leki jak każde inne

Uważajcie z lekami

przez Misiek_NL 23 lip 2011, 16:35
nickyfour13 napisał(a):a dlaczego ktoś kto bierze leki psychotropowe nie powinien bawić się w politykę? przecież to dyskryminacja,psychotropy to leki jak każde inne

Niby leki jak każde inne... ale witaminka c to to nie jest ;)
Misiek_NL

Dość pilne pytanie w/s SSRI

przez jamez0709 10 paź 2011, 16:47
Dzień Dobry,

Jestem tutaj nowy. Mam dość ważne pytanie, przeszukałem różne fora i google na lewo i prawo ale nadal nie mam pewności i nie mogę wiele znaleźć. Od ok. roku zażywałem Fluoksetynę (ostatni miesiąc zszedłem z 20mg do 10 mg dziennie).
Z uwagi na to że z jej działania przeciwdepresyjno-napędzającego został tylko negatywny napęd lek. psychiatra przepisał mi Eliceę (to chyba generyk Lexapro o ile dobrze kojarzę).
Lek. powiedział że mam odstawić Fluo i po 4-5 dniach mogę zacząć brać Eliceę (5mg dziennie). Niestety nie wiem jak to jest: okres półtrwania Fluo czy jej całkowitej eliminacji jest tutaj istotny?
Z tego co wiem to oba leki są z grupy SSRI, czy dużo ryzykuję jeśli zacznę brać po 5 dniach, a okaże się że musiałem czekać 3 razy dłużej.
Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż sprawa jest niezwykle pilna.
Z góry dziękuję.
Z uszanowaniem
Robert S.

przez Lord Cappuccino 10 paź 2011, 16:54
Okes półtrwania fluoksetyny wynosi:

Half-life
1-3 dni (acute)
4-6 dni (chronic)

Natomiast okres półtrwania jej głównego aktywnego metabolitu czyli norfluoksetyny wynosi od 4 do 16 dni.

Mi lekarz kazał odczekać 1-2 tygodnie pomiędzy stosowaniem fluoksetyny, a escitalopramu, żeby organizm się "wyczyścił". Elicea to generyk Lexapro.
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

przez celineczka3 10 paź 2011, 16:57
A nie pomyliły Ci się dni z tygodniami?
Działanie leku występuje po upływie co najmniej 2–4 tygodni leczenia i utrzymuje się do 5 tygodni (a po długotrwałym stosowaniu dużych dawek nawet jeszcze dłużej) po odstawieniu.
Źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Fluoksetyna
celineczka3

przez Lord Cappuccino 10 paź 2011, 17:04
Nie pomyliły mi się. Biologiczny okres półtrwania fluo (t2) wynosi ~ od 2 do 7 dni. A jej głównego metabolitu norfluoksetyny od 4-16 dni. Pięć tygodni to potencjalny okres oddziaływania leku w organizmie po jego odstawieniu. Utrzymuje się terapeutyczne działanie leku, a nie poziom substancji aktywnej i jej metabolitów w osoczu.

Skoro dwóch lekarzy twierdzi, że po około tygodniu można zmienić lek to znaczy, że można.
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

przez celineczka3 10 paź 2011, 17:14
Mad_Scientist, co prawda to nie było pytanie do Ciebie tylko to autora wątku, któremu ponoć lekarz kazał odczekać 5 dni zanim zacznie brać następny lek, ale dzięki za objaśnienie. Cenna uwaga:)
celineczka3

przez jamez0709 11 paź 2011, 09:40
Bardzo dziękuję za odpowiedź, lekarz skorygował że ma być minimum 7 dni. Czyli rozumiem że to absolutne minimum?
A można wiedzieć co mogłoby się stać gdyby skrócić ten czas? jakie skutki mogłoby to wywołać?

Zwięzłe przedstawienie mechanizmu działania SSRI.

przez hashim 11 paź 2011, 10:14
Zbychu77 napisał(a):.Downregulacja receptorów 5HT2a indukuje wydzielanie dopaminy i noradrenaliny w płacie czołowym.
.

To mnie interesuje ten fragment jak downregulować 5ht2a, czym?

przez Amon_Rah 11 paź 2011, 14:04
Prawdopodobnie zadne. Ja przeszedlem z fluoksetyny na sertraline z dnia na dzien i nic sie nie stalo. I lekarz nic nie mowil o zadnych okresach poltrwania i odczekiwania. Identycznie z dnia na dzien pzechodzilem z sertraliny na Paroxetyne.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

Sortuj wg