Skocz do zawartości
Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd Hasco/Teva)


Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

112 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      78
    • Nie
      24
    • Zaszkodził
      23


Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze chciałem wypróbować sulpiryd, bo tak każdy go zachwala. W końcu psychiatra mi go przepisał i w żaden sposób nie pobudzał, nie poprawiał nastroju. Jedyny efekt tego leku to tycie, spowolnienie metabolizmu na wiele miesięcy oraz cyce jak u Pameli Anderson.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulpiryd dostałam na zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Mam brać 50 mg rano. Tydzień temu zaczęłam brać, po drugiej dawce wystąpiła u mnie wodnista biegunka.Czy to mógł być skutek uboczny leku, czy zbieg okoliczności? Lek miał przecież łagodzić skurcze jelit. Po tym incydencie wystraszyłam się i odstawiłam lek.

Czy ktoś brał Sulpiryd właśnie na sprawy brzuszne? Czy pomógł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki achino, zrobię jeszcze jedno podejście do leku i zobaczymy. Wiem, że 50 mg to mała dawka, ale w gastrologii ponoć stosowane są właśnie 50-100 mg dziennie.

Mam jeszcze jedno pytanie- czy sulpiryd można stosować razem z pramolanem- tzn. jeden rano, drugi wieczorem? Pewnie tak, bo pierwszy to neuroloptyk, drugi przeciwdepresyjny i takie połączenia się stosuje.

 

-- 21 wrz 2015, 15:33 --

 

Przeszukiwałam internet i znalazłam artykuł o leczeniu zespołu jelita drażliwego u dzieci. A tam stoi jak byk (wklejam):

"- Sulpiride (Sulpiryd): syrop 25 mg/5 ml lub 100 mg/5 ml, kaps. 50 i 100 mg, tabl. 200 mg

Selektywny inhibitor receptorów dopaminergicznych D2. Już w małych dawkach (50-100 mg na dobę) wykazuje wyraźne działanie prokinetyczne. Zalecany zwłaszcza w zaburzeniach psychosomatycznych przebiegających z uporczywymi zaparciami."

 

Czyli jednak może wywoływać biegunki? Ale widzę, że ludzie z forum biorą duże dawki i nikt nie pisze, że go gania. Może to zależy od wrażliwości osobniczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek zaczal na mnie dzialac natychmiast, po pierwszej kapsulce.

u mnie to samo i tylko na początku ,,, więcej energii , taki kopniak psychiczno -fizyczny . Z czasem pomimo podwyższania dawek efekt znikł na rzecz nieprzyjemnych uboków . Nic mi ten lek w dłuższej perspektywie nie pomógł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami sobie wezmę, jak nic mi się nie chce i potrzebuje ożywienia i poprawy nastroju (bo nastrój tez trochę poprawia). Ale nigdy bym nie brał regularnie, codziennie czegoś, co grzebie przy prolaktynie. I tak już jestem skończonym impotentem, nie potrzebuje dodatkowo byc impotentem z obwisłymi cycami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciało obrasta tłuszczem, sperma robi się rzadka, orgazm nieprzyjemny, a erekcje zanikają.

 

Plusy to: więcej energii do działania, większa motywacja, efekt uspokajający.

 

Lek zaczal na mnie dzialac natychmiast, po pierwszej kapsulce.

kapsułka 50 czy 100 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50. Właśnie dostałem nowa receptę na B. Na 72 tabletki. Mam teraz ubezpieczenie NFZ. Odwolalem sie do wojewody, napisalem mu, ze jestem stukniety, przedstawilem placzliwie swoja sytuacje, dolaczylem zaswiadczenie od psychuszki i od razu mnie przywrocili w prawach smiecia spolecznego (tzn. bezrobotnego). I teraz na każdej wizycie psychuszka pisze mi zwolnienie lekarskie z wizyt w PUP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzięcie sulpirydu, nawet w dawce 50mg, powoduje silne rozleniwienie, niemoc. Im większa dawka, tym te uboki są silniejsze. Przy dawce 400mg, leżałem w łóżku całymi dniami. Czym to jest spowodowane, przecież sulpiryd to nie jest silny neuroleptyk, a małych dawkach przecież ma stymulować dupaminę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piersi po nim rosną jak na drożdżach.

Chyba tylko u dziewczyn, u mnie nie urosły.

 

sperma robi się rzadka, orgazm nieprzyjemny, a erekcje zanikają.

 

Plusy to: więcej energii do działania, większa motywacja, efekt uspokajający.

100% prawda.

 

Czy po sulpirydzie sie tyje?

Ja nie utyłem ani trochę.

 

Właśnie odstawiam ten lek po kilkumiesięcznej kuracji, dużo mi pomógł, uważam, że już się wyleczyłem z najgorszych problemów i mam takie pytanie. Czy moje libido samo powróci do stanu normalności czy może mogły zajść jakieś nieodwracalne zmiany (odpukać)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×