Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co teraz robisz?


Anja01

Rekomendowane odpowiedzi

nazywam się niewarto, i co ciekawego wyczytałaś? Są jakieś dowody?

 

-- 05 cze 2013, 20:02 --

 

Denerwuję się troszeczkę bo Pętelsie zostawiłam samą bez nadzoru na podwórku.Chyba po nią pójdę :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasiątko, różne są dowody, mnie najbardziej przekonuje dowód fizyko-teologiczny, czyli ład w świecie, prawidłowości w świecie świadczą o tym, że jest Bóg. Ja teraz czytam o krytyce Kanta różnych dowodów. Oprócz tego fizyko-teologicznego są też dowody ontologiczne, ale dla mnie one są jakieś mętne, analizuje się samo pojęcie Boga, np. twierdzi się, że skoro jest to byt konieczny, to jeśli jest on możliwy, to istnieje. Z samej konieczności wynika to, że istnieje, o ile jest możliwy. Albo ma same pozytywne określenia, więc jeśli jest byt najdoskonalszy, to nie może nie istnieć, bo jeśli by nie istniał, to nie byłby najdoskonalszy. Takie trochę bawienie się w pojęcia - te ontologiczne dowody.

Poza tym jest jeszcze dowód kosmologiczny - czyli sam fakt istnienia świata świadczy o tym, że musi istnieć jakaś przyczyna tego świata, jeśli ta przyczyna jest przygodna, to trzeba szukać przyczyny tej przyczyny i ciąg ten nie może mieć końca, więc dochodzi się do bytu koniecznego, którym jest tylko Bóg. Jest też 5 drug św. Tomasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj czytam Śwait nauki, przeczytałm juz 3/4, wiekszosc w pociągu, fajny artykuł jest o najnowszych odkryciach jesli idzie o Alzheimera czy Parkinsona, zresztą wszystkie sa fajne a gazeta jedna z lepszych jesli idzie o naukę , bez ściemy oparta na faktach a nie jakis domysłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela, ja ostatnio takich nie czytam. Jadą po sensacjach. A w schizofrenii częstym objawem jest takie "rewolucyjne" myślenie. Poza tym niektóre wnioski są trochę oczywiste. Raczej gdybym dał babci artykuł o seksie z Focusa, to poczułaby się zniesmaczona.

 

Ale potwierdzam, niektóre teksty są dobre. :great:

No i fajne fotografie.

 

Jest jeszcze w W&Ż dział o gadżetach? Zawsze lubiłem podpatrzeć jakie ciekawe rzeczy tam mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monk.2000,

Świat nauki to nie focus, Focus przy Świecie nauki to słaba sensacja raczej taka naukowa Claudia .

 

 

Ściągam Zagubiona autostradę D.Lyncha dawno nie widziałm , ogładne ja to nie wiem jak sie bede czuła,ale tesknie za linchowym klimatem.

jutro ma m wizyte u psychologa i sie boje i zastanawiam czy iść, mam ochote nie isć ,ale pójde, nawetg nie wiem czy o tym komukolwiek gadac,nauczyłam sie sobie radzić sama z takimi pierdołami, chyba czas to zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela, ani mi się waż nie pójść :nono: Mądra decyzja.Będę trzymać kciuki :great:

 

Ja natomiast jutro wybieram się z Pętelką do weta i też to przeżywam jak każdą podróż z psiakiem choć Pętelka jest już wprawiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×