Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.12.2023 o 14:07, powerade33 napisał(a):

A ile znajomy bierze już to ? Ja po konsultacji z lekarzem zwiększyłem do 20 mg no i zobaczymy , słyszałem że w Ameryce są większe dawki maksymalne i te 20 mg to wcale nie jest taka wysoka dawka. Dziś pierwszy dzień na 20mg no i czuję trochę uboki trochę czuję się nie swojo taki podwyższony niepokój itp .

Mój znajomy bierze 15 mg, parę dni czuł zwiększenie - podobnie do Ciebie. Ale zadziałało na niego super 🙂 Ogólnie tak po 3 miesiącach nie czuję się w ogóle, że bierze się lek - a samopoczucie jest mega 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Oskar1989 napisał(a):

Mój znajomy bierze 15 mg, parę dni czuł zwiększenie - podobnie do Ciebie. Ale zadziałało na niego super 🙂 Ogólnie tak po 3 miesiącach nie czuję się w ogóle, że bierze się lek - a samopoczucie jest mega 🙂

No ja na 20mg to

mam

nadzieję że już na święta będzie fajnie , a biorę dopiero

miesiąc lek , a dawkę 20 mg dopiero 3

dni także jeszcze chwilę trzeba zapewne poczekać aż się ”załaduje” 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jasia1 napisał(a):

Jutro mam wziąć pierwszy raz 5 mg i jak będzie poprawa to tak zostać a jeśli nie to dopiero 10 🙂

A Tobie pomaga ten lek? 

Biorę już go półtora miesiąca i widzę dopiero poprawę , długo się wkręca . A u Ciebie na jakie zaburzenia został on przepisany ? Lękowe czy depresja ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2023 o 20:27, Dwumetrowy92 napisał(a):

Cześć powiedzcie mi jeśli zwiększam betesde o krople co parę dni jutro będzie  20 mg, to będę musiał czekać na pełne działanie gdzie jestem poddenerwowany i jednocześnie schodzę z Xanaxu aktualnie 0.25 mg co 16h

Cześć a ile bierzesz ogólnie betesde ? Ogólnie mówią że nowa dawka też musi się ”załadować ” i potrzeba 2-3 tygodni, a jak się ogólnie czujesz ? Jest poprawa i ile to bierzesz już ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kamilcia85 napisał(a):

Ogólnie po kilku latach weszłam na wyższą dawkę na 15 mg bo objawy wracały, po 3 tygodniach lekarz zalecił powrót znów do 10 mg, myślicie że to rozsądne?

A skąd mamy to wiedzieć skoro nie napisałaś niczego na temat tego co się działo po zwiększeniu dawki, ani nic 🤷‍♀️ 
Po samym Twoim wpisie powiem, że durnota, ale pewnie jakiś powód był i ma to swój sens. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, acherontia styx napisał(a):

A skąd mamy to wiedzieć skoro nie napisałaś niczego na temat tego co się działo po zwiększeniu dawki, ani nic 🤷‍♀️ 
Po samym Twoim wpisie powiem, że durnota, ale pewnie jakiś powód był i ma to swój sens. 

 Zwiększenie dawki nastąpiło po tym jak wróciły objawy z początku choroby. Po zwiększeniu dawki było niby ok, lekko się to uspokoiło chociaż i tak nie było ogromne. A potem po ok 2 tyg lekkie lęki wróciły. No i teraz byłam u lekarza innego niż prowadzący i ten lekarz zalecił powrót do niższej dawki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po latach 😕 wracamy jak bumerang... 8 lat temu po wycieczce do Grecji (sam wyjazd na plus, duzy atak w samolocie ktory stlumilem w srodku potem bylo okej) dostalem mocnego zalamania (z nerwica od najmlodszych lat teraz 33,5) przerobilem juz chyba wszystko odnosnie nerwicy... Ktora skutecznie odbiera wszystko co piekne, od mojej przygody z tym zaburzeniem epizody farmakologiczne po ktorych czulem sie jak mlody Bog i zapominalem o nerwicy. Jak wspomnialem 8 lat temu mocne załamanie dostalem aciprex po ktorym meczylem sie niemilosiernie, przetrwalem na pewno pomogl bo po 3 miesiacach wyciagna mnie z naprawde oplakanego stanu na szczescie wiedzialem ze musze pracowac i nie poddalem sie nie moglem siedziec w domu... Srednio u funkcjonuje ale ja nie chce funkcjonowac tylko zyc... Zapisalem sie do lekarza przepisal mi Elicee na poczatek 6 dni 2,5 potem do konca miesiaca 5 mg (w razie mocnego slabego samopoczucia benzo) niestety wracaja wspomnienia z poprzedniej meczarni 8 lat temu a musze pracowac, jestem przedstawicielem handlowym... Do tego mam na tydzien 4,5 letnia corke na ferie... Czy radzicie zaczac po feriach z drugiej strony nie chce czekac i tak rodzi sie bledne kolo... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Wasyl napisał(a):

Czy radzicie zaczac po feriach z drugiej strony nie chce czekac i tak rodzi sie bledne kolo... 

Witaj po przerwie. Jeżeli pytasz o zmiany w dawkach leków zgodnie z regulaminem użytkownicy nie mogą radzić w takich kwestiach gdyż związane jest to z odpowiedzialnością za czyjeś zdrowie i tylko lekarz je może podejmować. Wszelkie rady na forum skutkuje wyciąganiem konsekwencji przez administrację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie konsultuje dawek, dawki sa dobrane przez lekarza prowadzacego, bardziej rada i pytanie o uboki na ktorych bylem 8 lat temu... Zastanawiam sie czy jezeli mialem stycznosc z ta grupa lekow uboki moga byc troche mniejsze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Wasyl napisał(a):

Absolutnie nie konsultuje dawek, dawki sa dobrane przez lekarza prowadzacego, bardziej rada i pytanie o uboki na ktorych bylem 8 lat temu... Zastanawiam sie czy jezeli mialem stycznosc z ta grupa lekow uboki moga byc troche mniejsze 

Może będą mniejsze, może nie. Kwestia indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Wasyl napisał(a):

Co za pocieszajace posty

No innej odpowiedzi na to nie ma. Nie wiemy jak zareagujesz. Ja brałam ten lek, krótko co prawda, ale uboków nie miałam totalnie żadnych, ale ja na niewielu lekach miałam jakieś uciążliwe skutki uboczne. A nie napiszę Ci, że Ty nie będziesz miał, bo tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Wasyl napisał(a):

Nadal strach przed ubokami wiekszy, a mecze sie jeszcze gorzej.... Boje sie ze nie bd mogl pracowac, widywac corki.... 

Jeśli córka jest na ferie u Ciebie na tydzień to może będzie chciała pójśc na pizzę czy spacer  a nie patrzeć jak się męczysz na ubokach które przewidujesz więc może weź to po feriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to juz postanowione, ze po feriach tylko wtedy za tydzien tez mam ja pod opieka na week ale wtedy musze jakos dac rade... Decyzja podjeta chce w miare normalnie zyc a nie sie meczyc najwyzej nie zobacze przez miesiac dziecka co dodatkowo mnie dobija... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wasyl napisał(a):

Tak to juz postanowione, ze po feriach tylko wtedy za tydzien tez mam ja pod opieka na week ale wtedy musze jakos dac rade... Decyzja podjeta chce w miare normalnie zyc a nie sie meczyc najwyzej nie zobacze przez miesiac dziecka co dodatkowo mnie dobija... 

A jak Twój sen wygląda i trawienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie jestem na lekach, sen przerywany wiec raczej slabo (wybudzanie sie) a wiem ze bedzie tylko gorzej w razie czego zjem benzo na noc przy lekach ogolnie sie zastanawiam czy nie brac benzo razem z lekiem odrazu jak juz zaczne aby jak najmniej czuc uboki... jedzenie okej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×