Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Mufiśka napisał:

No kurczę właśnie pramolan dostałam na lęki i depresje i działał mega dobrze, ale nie mogłam znieść po nim tylko tego, że po południu ścinało mnie z nóg i musiałam iść spać bo nie szło tego przezwyciężyć, ale brałam go około 4 lat i wyciszył mnie całkowicie 

Później właśnie poprosiłam lekarza o zmianę leku z pramolan na inny ze względu na to spanie, dał mi setaloft i tez zadziałał, ale dopiero po miesiącu wiadomo rozkręcał się, uniki były duże, mój lekarz twierdził, ze dobrze, że są uboczne skutki to znaczy, że lek działa i coś się dzieje jednak, teraz po latach ten wellbutrin także ja nie znam innych leków, a setaloft był w dawce max 75 mg nigdy więcej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mufiśka napisał:

Później właśnie poprosiłam lekarza o zmianę leku z pramolan na inny ze względu na to spanie, dał mi setaloft i tez zadziałał, ale dopiero po miesiącu wiadomo rozkręcał się, uniki były duże, mój lekarz twierdził, ze dobrze, że są uboczne skutki to znaczy, że lek działa i coś się dzieje jednak, teraz po latach ten wellbutrin także ja nie znam innych leków, a setaloft był w dawce max 75 mg nigdy więcej 

spokojnie nanpewno znajdziesz odpowiednie wyjscie z lęków. Wellbutrin moim zdaniem nie trafiony lek, ale sama musisz sie na nim sparzyć, no chyba że Ci pomoże. Ale tutaj na nerwica.com za dużo takich osób raczej nie ma... Ja przechodziłem przez wellbutrin. Wytrzymałem 1,5 miesiaca na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tadeusz.chory napisał:

spokojnie nanpewno znajdziesz odpowiednie wyjscie z lęków. Wellbutrin moim zdaniem nie trafiony lek, ale sama musisz sie na nim sparzyć, no chyba że Ci pomoże. Ale tutaj na nerwica.com za dużo takich osób raczej nie ma... Ja przechodziłem przez wellbutrin. Wytrzymałem 1,5 miesiaca na nim.

A Ty lekarzem jesteś, że tak podkreślasz w każdym poście jaki to bardzo zły lek dla koleżanki? Skończ już z tym, bo to nie chodzi o to, żeby zniechęcać kogoś do leczenia. 

Ja np. uważam wenlafaksyne  za totalne g*wno, którego więcej bym nie wzięła a jakoś niektórym pomaga, ale nie piszę każdemu po kolei na forum jaki to shit beznadziejny.

To, że Tobie nie pomógł to nie znaczy, ze to prawda objawiona o danym leku, bo każdy jest inny i inaczej reaguje.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kamilcia85 napisał:

Myślicie że jednorazowe wzięcie podwójnej dawki escitalopramu, potem branie zaleconej dawki może wywoływać jakieś niepożądane objawy?

Myśle, że coś tam może się delikatnie zadziać, ale wątpię żeby miało to jakoś wpłynąć na ciebie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mufiśka napisał:

Myśle, że coś tam może się delikatnie zadziać, ale wątpię żeby miało to jakoś wpłynąć na ciebie 

 Właśnie wczoraj dziwnie się poczułam, tak jakby zawroty głowy i ogólnie nagle niepokój. Dawno już tak nie miałam, jedynie w sytuacji kiedy brałam nieregularnie leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2023 o 11:08, tadeusz.chory napisał:

wellbutrin nie jest stosowany w depresjach z lękiem, tylko w depresjach przebiegających z apatią i brakiem energii. Chociaz nawet w tym drugim przypadku są inne lepsze leki niż ten przereklamowany wellbutrin. Radzę zmienić lekarza i wydaje mi sie ze kazdy na tej stronie kto mial do czynienia z tym lekiem potwierdzi moje zdanie.

Pisanie bzdur i mieszanie dziewczynie w głowie. Ktoś jednak przepisał ten lek i nie był to dekarz czy kowal, ale lekarz z dyplomem. Ja miałem do czynienia z tym lekiem i nie potwierdzam wypowiedzi. Psychika ludzka jest tak skomplikowana i indywidualna, że każdy przypadek inaczej się leczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie powinno się zmieniać dawek bo wiadomo że wchodzenie albo zmiana dawki może zaostrzać objawy . Jeśli się zwiększa to ostrożnie i w sposób ciągły np zamiast 5 bierzemy 10 i czekamy na tej dawce np miesiąc. Ja dziwnie reaguję na leki np SSRI nigdy i żaden mi nie pomógł za wyjątkiem fevarinu na początku z miesiąc a później tak samo źle. Za to np edronax potrafił pomoc natychmiast by po 3 tyg gdy powinien zacząć działać przestawał Tzn roztrzesał mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2023 o 11:55, acherontia styx napisał:

 

Nie wiem skąd Wy takie teorie bierzecie. Ciężko zejść z Wellbutrinu? O wiele ciężej zejść z dowolnego SSRI.

Brałam ten lek 2 lata i uważam, że był jednym z lepszych jakie brałam w całej swojej dotychczasowej historii z lekami, a brałam bardzo wiele różnych leków. Wiadomo, kwestia mocno indywidualna jak na kogo zadziała, ale na pewno nie zaliczyłabym go do leków przereklamowanych, tak jak np. Valdoxanu. I niespodzianka, nie miałam nawet stwierdzonej depresji tylko zab. osobowości i zaburzenia z grupy lękowych 🙃 i tak, wiem, że on może nasilać mocno lęki na początku, ale jak lekarz dobrze zabezpieczy przed tym pacjenta to jest to spokojnie do przetrwania. 

Pewnie brałabym go do dzisiaj gdyby lekarz z poradni leczenia zaburzeń snu nie zakazał leków o działaniu aktywizującym (nie, nie wpłynął on na moje problemy ze snem, bo one się pojawiły dobrych kilka lat przed Wellbutrinem).

Dla mnie jedynym jego minusem była cena, a w czasach jak go brałam nie było jeszcze tańszego zamiennika, a brałam w dawce 300mg, czyli miesięcznie płaciłam za niego ok. 260zł.

O to, to. Koleżanka mądrze prawi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chester napisał:

Pisanie bzdur i mieszanie dziewczynie w głowie. Ktoś jednak przepisał ten lek i nie był to dekarz czy kowal, ale lekarz z dyplomem. Ja miałem do czynienia z tym lekiem i nie potwierdzam wypowiedzi. Psychika ludzka jest tak skomplikowana i indywidualna, że każdy przypadek inaczej się leczy.

Chyba Pan doktor miesza jej w głowie, bo przepisywanie wellbutrinu na lęki to nie jest normalne. O ile sam w sobie może w niektorych przypadkach pomoc to zadko kiedy to robi, a juz na pewno nie w przypadku lęków. Jest przeciez tutaj caly rozdzial o wellbutrinie. 

 

Ale masz po czesci racje ze nie powinno sie zniechecac kogos do brania leku. A nóż jakims dziwnym sposobem pomoze. No ale jak ktos chce rady to ją daję. A czy ktos skorzysta z twojej rady czy z mojej to juz zalezy od osoby. Dla mnie branie wellbutrinu to strata czasu. O ile podbija jakims sposobem dopamine, to podbija przede wszystkim noradrenaline. A w przypadku lęków to sie moze zle skonczyc. 

 

a jak ja zaczynalem brac wellbutrin to mierzylem sie rowniez z roznymi opiniami. Na wielu szczegolnie zagranicznych stronach wellbutrin byl wychwalany pod niebieosa szczegolnie w dawce 300 mg. Na naszym forum raczej nie miał juz takich dobrych ocen. No ale sprobowalem go brac. Po jakichs 3 tygodniach wywolal agresje, a po 1,5 miesiaca nie mijala. Odstawilem. Dlugawo po nim pikawa niw chciala mi sie uspokoic. Jakbym pobral dluzej pewniw tachykardia by byla. U mnie bylo tak. U was moze inaczej. Co osoba to inna reakcja. Zobaczymy jak u Mulfinki bedzie.

 

Mufiśki*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, chester napisał:

Pisanie bzdur i mieszanie dziewczynie w głowie. Ktoś jednak przepisał ten lek i nie był to dekarz czy kowal, ale lekarz z dyplomem. Ja miałem do czynienia z tym lekiem i nie potwierdzam wypowiedzi. Psychika ludzka jest tak skomplikowana i indywidualna, że każdy przypadek inaczej się leczy.

Dokładnie każdy organizm inny, ja tyle lat na setalofcie i naprawdę bardzo chwalę ten lek nie jest mocny, dobrze działa, a na forach tyle złego o nim, lekarza wybiera się zazwyczaj takiego, który wzbudza zaufanie i powierzasz mu swoje zdrowie, no w moim przypadku nigdy nie narzekałam dokładny konkretny i rzetelny. Natomiast na początku leczenia każdy się obawia i zadaje pytania, trosze mi to nie pasuje żeby lekarz, który zna mnie ponad 10 lat zapisał mi lek, kompletnie nie dobrany dla mnie, wiadomo może nie trafić z akceptacją mojego organizmu na lek, ale jeśli chodzi o dobór samego leku to chyba ogarnia temat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kamilcia85 napisał:

 Właśnie wczoraj dziwnie się poczułam, tak jakby zawroty głowy i ogólnie nagle niepokój. Dawno już tak nie miałam, jedynie w sytuacji kiedy brałam nieregularnie leki.

No tak to jednak była większa dawka dla organizmu może lekka reakcja była na zbyt dużą ilość substancji czynnej leku, ale nie jest to groźne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, chester napisał:

O to, to. Koleżanka mądrze prawi. 

Dodam jeszcze, że lekarz zasugerował się tym co mówiłam na wizycie, dostałam wellbutrin na depresje, a stany lękowe były nakręcane moim złym samopoczuciem, myśle, że tym się kierował, kurczę ten wellbutrin to ma albo super opinie albo całkiem tragiczne, ale tak jak powiedziałam setaloft to ssri i dużo ludzi nie reaguje dobrze na te leki, a ja mimo strasznych skutków ubocznych na początku, później zareagowałam super i nawet nie doszłam do 100 mg na nim 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tadeusz.chory napisał:

jak dlugo juz bierzesz wellbutrin?

Dziś 6 dzień mija, ale oprócz tego schodzę z setaloftu po chyba 8 latach, mam taki lęk, który jest non stop nie puszcza, dał xanax, ja już zdążyłam zapomnieć o tym gownie i nagle proszę, z drugiej strony zastanawiam się co zrobię jak xanax będę musiała odstawić, a dalej będzie lęk 😔 no właśnie to myślenie non stop co jak dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę od tygodnia 25 mg escitalopramu, wydaje mi się że jest pewna poprawa nastroju, subtelna ale jednak. Oczywiście to zbyt krótko na ocenę obiektywną, ale od pewnego czasu zmieniłem podejście i nie szastam już lekami jak popadnie, chociaż nadal zwiększam dawki wedle uznania. Chcę ostatecznie brać 30 mg, bo kiedyś taka była zalecana najwyższa dawka. Jedno co cieszy to brak mdłości, bo za pierwszym razem jak podchodziłem do escitalopramu to był duży problem. Mdłości pojawiły się dopiero kiedy dołączyłem wortioksetynę ale też już przeszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę dziś do psychiatry po 7 dniach na wellbutrinie plus xanax żeby jakoś żyć, trzymajcie kciuki za mnie, zapytam go tylko dlaczego dał mi wellbutrin bo on podobno na depresje, a ja lękowiec tez, ale myśle, że on wie co robi, chciała bym tak bardzo znów żyć bez tego gowna, chyba pomyśle o psychoterapii choć miałam ich dwie jedna 3 lata trwała i mój psychiatra twierdzi, że to bez sensu w moim przypadku, moja psycholog tez twierdziła, żeby nie uzależniać się od psychologa bo są tacy tez podobno, ze chodzą cały czas, trzymajcie kciuki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie napiszcie mi czy wellbutrin może powodować takie roztrzesienie nerwowość lęk nadpobudliwość i płaczliwość, biorę go 10 dzień i dopiero od wczoraj mnie tak zjechał, ale miałam xanax na 7 dni pierwsze i teraz doraźnie cloranxen i mogę go brać tylko doraźnie, pisałam już do mojego lekarza czy może mnie aż tak trzepać po tym, ale kest niedziela pewnie oddzwoni później, albo dopiero zaczyna działać lek i wiadomo xanax już odstawiam wiec może dlatego , jeśli ktoś coś to piszcie proszę, wiem jedno 10 dni to za mało żeby ocenić czy lek działa, może mam aż takie uboki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2023 o 14:15, Mufiśka napisał(a):

Ludzie napiszcie mi czy wellbutrin może powodować takie roztrzesienie nerwowość lęk nadpobudliwość i płaczliwość, biorę go 10 dzień i dopiero od wczoraj mnie tak zjechał, ale miałam xanax na 7 dni pierwsze i teraz doraźnie cloranxen i mogę go brać tylko doraźnie, pisałam już do mojego lekarza czy może mnie aż tak trzepać po tym, ale kest niedziela pewnie oddzwoni później, albo dopiero zaczyna działać lek i wiadomo xanax już odstawiam wiec może dlatego , jeśli ktoś coś to piszcie proszę, wiem jedno 10 dni to za mało żeby ocenić czy lek działa, może mam aż takie uboki

mnie nawwt po 1,5 miesiaca brania nie przestal tak trzepaç i bycie nerowwym nie mijalo przez 1,5 miesiaca wiec zrezygnowalem z jego brania. Bralem 150 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2023 o 14:15, Mufiśka napisał(a):

Ludzie napiszcie mi czy wellbutrin może powodować takie roztrzesienie nerwowość lęk nadpobudliwość i płaczliwość, biorę go 10 dzień i dopiero od wczoraj mnie tak zjechał, ale miałam xanax na 7 dni pierwsze i teraz doraźnie cloranxen i mogę go brać tylko doraźnie, pisałam już do mojego lekarza czy może mnie aż tak trzepać po tym, ale kest niedziela pewnie oddzwoni później, albo dopiero zaczyna działać lek i wiadomo xanax już odstawiam wiec może dlatego , jeśli ktoś coś to piszcie proszę, wiem jedno 10 dni to za mało żeby ocenić czy lek działa, może mam aż takie uboki

i jak z tym wellbutrinem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tadeusz.chory napisał(a):

i jak z tym wellbutrinem ? 

Hej, dziś 13 dzień, jak zeszłam z tego xanaxu co miał pomoc przetrwać to dostałam w zamian Cloranxen c 3 razy dziennie do wizyty 20 maja mam, biorę 2 razy bo nie potrzebuje chyba aż 3 razy, ale to pomagało, ale wczoraj złapał mnie lęk pod wieczór, wiadomo wkręciłam się w to, ale czołam, ze jest stłumiony nie taki silny jak potrafi być, no na wizycie poprzedniej mój lekarz powiedział, ze miesiąc czekać bo co ja mogę powiedzieć po 8 dniach, schodziła tez ze starego dobrego setaloftu, od razu dał wellbutrin, ja nie lubię zmian w życiu bardzo i zawsze się nakręcam, no właśnie wczoraj się przejęłam tym lękiem, ale no to pewnie jeszcze skutki uboczne bo mam takie dziwne widzenie po nim i jak za szybo zmienię pozycje głowy to muszę jakby ustawić zbierznoac przez chwile, mój lekarz w ogóle dziwił się, ze ludzie zaczynaja brać lek i przestają po np 16 dniach czy mniej bo nie działa, przecież to musi trwać z miesiąc, seraloft brałam tyle lat, był ok, ale dziś dopiero czuje jak mnie zamulał, a na początku to miałam takie  uboki, ze były tez myśli samobójcze i co wytrwałam w tym i przeszło, ale ponad miesiąc się rozkręcał, piszcie coś kochani, Tadeusz Chory dziękuje, ze napisałeś bo zaglądałam i nic nikt 😔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mufiśka napisał(a):

Hej, dziś 13 dzień, jak zeszłam z tego xanaxu co miał pomoc przetrwać to dostałam w zamian Cloranxen c 3 razy dziennie do wizyty 20 maja mam, biorę 2 razy bo nie potrzebuje chyba aż 3 razy, ale to pomagało, ale wczoraj złapał mnie lęk pod wieczór, wiadomo wkręciłam się w to, ale czołam, ze jest stłumiony nie taki silny jak potrafi być, no na wizycie poprzedniej mój lekarz powiedział, ze miesiąc czekać bo co ja mogę powiedzieć po 8 dniach, schodziła tez ze starego dobrego setaloftu, od razu dał wellbutrin, ja nie lubię zmian w życiu bardzo i zawsze się nakręcam, no właśnie wczoraj się przejęłam tym lękiem, ale no to pewnie jeszcze skutki uboczne bo mam takie dziwne widzenie po nim i jak za szybo zmienię pozycje głowy to muszę jakby ustawić zbierznoac przez chwile, mój lekarz w ogóle dziwił się, ze ludzie zaczynaja brać lek i przestają po np 16 dniach czy mniej bo nie działa, przecież to musi trwać z miesiąc, seraloft brałam tyle lat, był ok, ale dziś dopiero czuje jak mnie zamulał, a na początku to miałam takie  uboki, ze były tez myśli samobójcze i co wytrwałam w tym i przeszło, ale ponad miesiąc się rozkręcał, piszcie coś kochani, Tadeusz Chory dziękuje, ze napisałeś bo zaglądałam i nic nikt 😔

 

nie ma za co, gdyby moj lekarz dal mi do wellbuttinu cos przeciwlekowego moze i moje leczenie nim by wygladalo inaczej. Lekarz lekarzowi nie rowny jak widac. Wellbutrin solo ma bardzo nieprzyjemne skutki uboczne. No ciekawi mnie po dluzszym czasie jak sie bedziesz czuła. Trzymam kciuki aby wszystko poszło ok. Ja ze względu na pracę zmianową i rozwoj nerwicy jakiejs zaczalem dzis escitalopram brac. Mam nadzieje ze mi rowniez pomoze i bedziemy znowu cieszyc sie zyciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tadeusz.chory napisał(a):

 

nie ma za co, gdyby moj lekarz dal mi do wellbuttinu cos przeciwlekowego moze i moje leczenie nim by wygladalo inaczej. Lekarz lekarzowi nie rowny jak widac. Wellbutrin solo ma bardzo nieprzyjemne skutki uboczne. No ciekawi mnie po dluzszym czasie jak sie bedziesz czuła. Trzymam kciuki aby wszystko poszło ok. Ja ze względu na pracę zmianową i rozwoj nerwicy jakiejs zaczalem dzis escitalopram brac. Mam nadzieje ze mi rowniez pomoze i bedziemy znowu cieszyc sie zyciem

 

7 godzin temu, tadeusz.chory napisał(a):

 

nie ma za co, gdyby moj lekarz dal mi do wellbuttinu cos przeciwlekowego moze i moje leczenie nim by wygladalo inaczej. Lekarz lekarzowi nie rowny jak widac. Wellbutrin solo ma bardzo nieprzyjemne skutki uboczne. No ciekawi mnie po dluzszym czasie jak sie bedziesz czuła. Trzymam kciuki aby wszystko poszło ok. Ja ze względu na pracę zmianową i rozwoj nerwicy jakiejs zaczalem dzis escitalopram brac. Mam nadzieje ze mi rowniez pomoze i bedziemy znowu cieszyc sie zyciem

No właśnie mój lekarz mówił, ze musi mi dać coś dodatkowo na początek z wellbutrinem 😁, ja dawno już nie miałam tego gowna, zapomniałam jak to jest, biorę i myśle, ze będzie dobrze, mam plus, ze pracuje zdalnie, na tą chwile bo nie dała bym rady inaczej chyba, no na pewno nie odstawię go bo to zbyt mało czasu, bardzo ci kibicuje i trzymam kciuki żeby ci pomógł lek, musimy sie wspierać to pomaga, ja jestem bardzo pozytywna osoba pełna życia i mało kto wierzy mi, ze ja mam coś takiego, ale jestem wrażliwiec od małego, lekarza mam dobrego bardzo ufam mu i uważam, ze to jest ważne bardzo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×