Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

kamilcia85

Użytkownik
 • Zawartość

  44
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Powiedzcie mi taką rzecz. Biorę escitalopram w dawce 10mg, jakiś czas temu lekarza sugerował zwiększenie dawki jeśli nie nastąpi poprawa. Owa poprawa nastąpiła więc nie zwiększałam dawki. Ale ostatnio jest tak sobie, raz lepiej raz gorzej, dwa dni prawie o tej samej godzinie miałam dziwne odczucia, takie nagłe wpełzające uczucie niepokoju albo nagła pustka w głowie. Trwało to dosyć krótko ale dołożyło się do tego że może to czas zacząć brać większą dawkę żeby się w końcu wszystko uspokoiło. Tylko niestety obawiam się skutków ubocznych które wyłączą mnie z życia a szczególnie z pracy na co nie mogę się pozwolić. Myślicie że jak np będę stopniowo zwiększać do 15 mg tzn podzielę tabletkę na ćwiartki i przez kilka dnia będę brać te dodatkowe ćwiartki a potem wejdę na tą 15 to obejdzie się bez skutków ubocznych?
 2. Do dziewczyny która pisała że gorzej się czuje przed okresem, jak długo to gorsze samopoczucie trwa? Do okresu? W trakcie też?
 3. Ja wziąłem połówkę z 0,25 i się zastanawiam czy sobie nie wmowiłam że działa czy rzeczywiście ta połówka zadziałała.
 4. A masz coś oprócz escitalopramu? Ja teraz dostałam afobam i nie wiem czy sobie wkręciłam ale dzisiaj w pracy jak zaczęło mnie ogarniać takie dziwne uczucie rozchodzącego się gorąca po ciele i ogólnie zamieszanie w głowie to wzięłam połówkę z 0,25 i wydaje mi się że jest o niebo lepiej niż było w ostatnich dniach.
 5. Zluzuj. Ja 4 lata temu zaczęłam leczenie farmakologiczne i tylko to, żadna psychoterapia itp. Objawy zniknęły do 0. I tak było przez 4 lata. Teraz wróciło bo przestałam leki brać. Także jest szansa że leki załatwią wszystko.
 6. I to jest właśnie tak w tej naszej chorobie. Każde odstępstwo od dobrego samopoczucia rozkładamy na czynniki pierwsze i zastanawiamy się czy to nerwica czy co. I nakręcanie się. Czego powinniśmy unikać. Tak bardzo bym chciała wrócić do czasu gdzie miałam wywalone na wszystko, tak jakby ktoś mi wyłączył uczucia.
 7. Jak tak czytam to widzę że bierzecie afobam. Dostałam ten lek od lekarza dzisiaj. Powiedział żeby brać je w niepokoju. W jakich sytuacjach go bierzecie? Czy nagłe uczucie gorąca, kołatanie serca, dziwne uczucie w głowie takie jakby zamieszanie to już powód żeby brać afobam? I kolejne pytanie do osób które uczęszczają na psychoterapię. Możecie tak w skrócie opisać jak takie spotkania wyglądają?
 8. Tylko że teraz zaczął się 4 tydzień jak zaczęłam brać regularnie od nowa i było kilka dni bardzo dobrych, a teraz znów gorzej. Nie jest tragicznie ale też nie jest na tyle dobrze żebym mogła funkcjonować jak wcześniej. Co do psychoterapii to zapisałam się już. Za ok dwa tygodnie mam pierwsze spotkanie.
 9. Próbowałam. Objawy wracały. Lekarza ogólnie mówił że jeśli będzie więcej niż jedna próba odstawienia a objawy będą wracać to leki trzeba brać bezterminowo.
 10. Ataki paniki miałam kilkukrotnie, większość chyba już jak brałam leki. A zanim zaczęłam brać to siedziałam w domu, w pracy nie dałabym rady. I ogólnie od kiedy zaczęło się wszystko siedziałam w domu nie pracowałam ale raz na jakiś czas wychodziłam z domu. U mnie raczej nie jest to silne ale to dziwne uczucie roztrzesienia, gorąca i osłabienie mnie totalnie rozstraja.
 11. Nie wiem czy była silna, nie umiem tego określić. Po prostu zaczęło się od zawrotów głowy i dziwnego samopoczucia. Tak biorę 4 lata. Eh u mnie już było dobrze, 3 dni po gorszym dniu były bardzo dobre a dzisiaj znów gorzej. Wiem że lek musi się rozkręcić ale kurcze nienawidzę się tak czuć. Tym bardziej że nie mam komu się wygadać. A co najważniejsze muszę być jutro w pracy a boję się że nie podołam. Wpadłam też na pomysł że można byłoby założyć jakąś grupę na np telegramie i tam sobie gadać o tych naszych chorobach?
 12. Mam w planach. 4 lata temu tabletki pomogły mi na 100%. Teraz ze swojej winy miałam nawrót, bo nie brałam regularnie leków.
 13. Za pierwszym razem po około miesiącu wszystko minęło czułam się jak przed tym wszystkim. Teraz jeszcze miewam nie do końca dobre dni ale jest o niebo lepiej.
 14. Wcześniej też normalnie brałam czy Ibuprom czy Nurofen ale boję się że mogą jakoś zaburzyć działanie leków i znów zacznę się gorzej czuć
×