Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Konrad85 napisał:

To nie jest nawet senność, raczej takie napady senności. Dzisiaj do godziny 14 czułem się dobrze i nagle miałem atak senności, nogi zrobiły się jak z waty. To nie był atak paniki, tylko właśnie takie silne uczucie senności. Nie jestem w stanie zasnąć w dzień, bo coś mi się przestawiło i nie jestem w stanie nawet na chwilę zasnąć. Nie ma to związku ze snem w nocy, bo sypiam po 6,5-8 godzin, a ta senność nie jest ciągła, tylko mam takie napady

nie wiem. napady sennosci w dxien to mi sie kojarza z praca zmianową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2023 o 19:00, Konrad85 napisał:

Biorę Mozarin 15 mg od 2,5 tygodnia. W ciągu dnia męczy mnie straszna senność. Jestem leczony na oddziale psychiatrycznym, ale lekarka nie zmienia mi leku tylko dodała dodatkowo pregabalinę. Czy z waszego doświadczenia jest jeszcze szansa, że to okropna senność minie?

ja bym spieedzielał z tego psychiatryka na twoim miejscu. Raz ze sam pobyt tam budzi reakcje lekowe a dwa pregabaliną nie powinni leczyc ludzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tadeusz.chory napisał:

ja bym spieedzielał z tego psychiatryka na twoim miejscu. Raz ze sam pobyt tam budzi reakcje lekowe a dwa pregabaliną nie powinni leczyc ludzi...

Wyjść nie mogę na własne żądanie. Czemu nie można leczyć pregabaliną? Kiedyś ją brałem z bardzo dobrym skutkiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Państwa... Od 8-9 lat brałem SSRI, ostatni okres 5 mg a następnie ponad 2 lata 1,25   (!) escitalopramu na lęki..

 

Odstawiłem 18 marca, oprócz brain shivers było okej, od wczoraj odczuwam lekki niepokój i jakby niekiedy delikatne zawroty głowy. 
Pytanie, czy to objawy odstawienne czy po prostu... powrót do słabości i objawów sprzed leczenia?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, własne doświadczenia, sugestie, pozytywne myśli. Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2023 o 19:21, Konrad85 napisał:

To nie jest nawet senność, raczej takie napady senności. Dzisiaj do godziny 14 czułem się dobrze i nagle miałem atak senności, nogi zrobiły się jak z waty. To nie był atak paniki, tylko właśnie takie silne uczucie senności. Nie jestem w stanie zasnąć w dzień, bo coś mi się przestawiło i nie jestem w stanie nawet na chwilę zasnąć. Nie ma to związku ze snem w nocy, bo sypiam po 6,5-8 godzin, a ta senność nie jest ciągła, tylko mam takie napady

cukier zbadaj. może to cukrzyca. albo watroba siada tez wtedy senny sie robilem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2023 o 13:04, Mleczny napisał:

Witam wszystkich Państwa... Od 8-9 lat brałem SSRI, ostatni okres 5 mg a następnie ponad 2 lata 1,25   (!) escitalopramu na lęki..

 

Odstawiłem 18 marca, oprócz brain shivers było okej, od wczoraj odczuwam lekki niepokój i jakby niekiedy delikatne zawroty głowy. 
Pytanie, czy to objawy odstawienne czy po prostu... powrót do słabości i objawów sprzed leczenia?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, własne doświadczenia, sugestie, pozytywne myśli. Pozdrowienia

ciezko powiedziec. Bardzo dlugo brales wiec watpie zeby to byl powrot objawow. z drugiej strony czemu odstawiles skoro brales takie minimalne dawki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2023 o 06:48, tadeusz.chory napisał:

no chyba że tak, ale nie wiem czy taki dobry skutek byl skoro wyladowales w psychiatryku

 

Brałem to na bóle neuropatyczne, nie na depresję. Escitalopram (Mozarin) 15 mg biorę już miesiąc i najlepiej się czułem w 3 tygodniu brania, od wczoraj znowu depresja się przebija, a wcześniej objawy depresyjne minęły i męczyła mnie głównie senność

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowa na forum, choruje na nerwice i depresje od 15 lat, nie będę opisywać mojej historii bo za dużo tego, powiem tylko, ze bralam przez ostatnie pare lat setaloft i pomagał, ale ostatnio zachorowałam na grypę i zaczęła się akcja z lękami atakami paniki i deprecha, lekarz przepisał wellbutrin plus xanax przez tydzień wspomagająco na lęki, czy długo się czeka na działanie wellbutrinu? Chciałam się trochę wesprzeć tu u was bo ciężko jest, pozdrawiam cieplutko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tadeusz.chory napisał:

chyba niezbyt wykwalifikowany ten lekarz, wellbutrin sie nie nadaje do leczenia no i jest drogi...

Dlaczego, przecież to jest lek na depresje ja nigdy nie brałam nic mocniejszego niż setaloft, ale chyba już nie działa na mnie po tylu latach, drogi jest ten lek to fakt, ale lekarz mój raczej jest właśnie znany z tego, że dobiera dobrze leki, ja mam tylko ataki lękowe i depresje, a przecież ten lek jest właśnie na to, setaloft tez był słaby, a działał na mnie przy dawce 75 mg czyli małej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mufiśka napisał:

Witam jestem nowa na forum, choruje na nerwice i depresje od 15 lat, nie będę opisywać mojej historii bo za dużo tego, powiem tylko, ze bralam przez ostatnie pare lat setaloft i pomagał, ale ostatnio zachorowałam na grypę i zaczęła się akcja z lękami atakami paniki i deprecha, lekarz przepisał wellbutrin plus xanax przez tydzień wspomagająco na lęki, czy długo się czeka na działanie wellbutrinu? Chciałam się trochę wesprzeć tu u was bo ciężko jest, pozdrawiam cieplutko 

Dlaczego nie dał ci np Depralinu, albo paro np paroxinor? Pierwszy kosztuje coś około 20 zł i jest to esci, a drugi 3 zł z groszem i jest dobry na lęki i depresję. 

Przeważnie pierwsze efekty widać po 2 tyg a czasami trzeba też czekać nawet 3 miesiące bądź dłużej, kwestia indywidualna. 

I witam na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wellbutrin nie jest stosowany w depresjach z lękiem, tylko w depresjach przebiegających z apatią i brakiem energii. Chociaz nawet w tym drugim przypadku są inne lepsze leki niż ten przereklamowany wellbutrin. Radzę zmienić lekarza i wydaje mi sie ze kazdy na tej stronie kto mial do czynienia z tym lekiem potwierdzi moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tadeusz.chory napisał:

wellbutrin nie jest stosowany w depresjach z lękiem, tylko w depresjach przebiegających z apatią i brakiem energii. Chociaz nawet w tym drugim przypadku są inne lepsze leki niż ten przereklamowany wellbutrin. Radzę zmienić lekarza i wydaje mi sie ze kazdy na tej stronie kto mial do czynienia z tym lekiem potwierdzi moje zdanie.

Do tego bardzo ciężko z niego zejść 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tadeusz.chory napisał:

o ile ktos podejmie tą szalona decyzje zeby brac go dluzej niz 1,5 miesiaca....

 

No i szkoda że lekarz ci tego nie powie😏 dlatego ja już teraz się dziwię że ludzie mając dostęp do netu dają się w to wciągnąć. A jak jeszcze osoba jest dosyć podatna to wystarczy jej mniej niż miesiąc🤪 ja się raz dałam w to wciągnąć. Raz, bo nie było mnie stać na ten lek 😏i całe szczęście. Chociaż zejście było piekłem dla mnie. 

Chociaż teraz jak wracałam do leczenia to lekarz też myślał nad nim i chciał mi go dać bo przecież ma niby najmniej skutków ubocznych😮💨 ale powiedziałam mu że niestety nie stać mnie na wizyty i wykup leków więc z czegoś będę musiała zrezygnować, dlatego dał mi paro bo to brałam przez lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Szczebiotka napisał:

Do tego bardzo ciężko z niego zejść 😏

 

47 minut temu, tadeusz.chory napisał:

wellbutrin nie jest stosowany w depresjach z lękiem, tylko w depresjach przebiegających z apatią i brakiem energii. Chociaz nawet w tym drugim przypadku są inne lepsze leki niż ten przereklamowany wellbutrin. Radzę zmienić lekarza i wydaje mi sie ze kazdy na tej stronie kto mial do czynienia z tym lekiem potwierdzi moje zdanie.

Nie wiem skąd Wy takie teorie bierzecie. Ciężko zejść z Wellbutrinu? O wiele ciężej zejść z dowolnego SSRI.

Brałam ten lek 2 lata i uważam, że był jednym z lepszych jakie brałam w całej swojej dotychczasowej historii z lekami, a brałam bardzo wiele różnych leków. Wiadomo, kwestia mocno indywidualna jak na kogo zadziała, ale na pewno nie zaliczyłabym go do leków przereklamowanych, tak jak np. Valdoxanu. I niespodzianka, nie miałam nawet stwierdzonej depresji tylko zab. osobowości i zaburzenia z grupy lękowych 🙃 i tak, wiem, że on może nasilać mocno lęki na początku, ale jak lekarz dobrze zabezpieczy przed tym pacjenta to jest to spokojnie do przetrwania. 

Pewnie brałabym go do dzisiaj gdyby lekarz z poradni leczenia zaburzeń snu nie zakazał leków o działaniu aktywizującym (nie, nie wpłynął on na moje problemy ze snem, bo one się pojawiły dobrych kilka lat przed Wellbutrinem).

Dla mnie jedynym jego minusem była cena, a w czasach jak go brałam nie było jeszcze tańszego zamiennika, a brałam w dawce 300mg, czyli miesięcznie płaciłam za niego ok. 260zł.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, acherontia styx napisał:

 

Nie wiem skąd Wy takie teorie bierzecie. Ciężko zejść z Wellbutrinu? O wiele ciężej zejść z dowolnego SSRI.

Brałam ten lek 2 lata i uważam, że był jednym z lepszych jakie brałam w całej swojej dotychczasowej historii z lekami, a brałam bardzo wiele różnych leków. Wiadomo, kwestia mocno indywidualna jak na kogo zadziała, ale na pewno nie zaliczyłabym go do leków przereklamowanych, tak jak np. Valdoxanu. I niespodzianka, nie miałam nawet stwierdzonej depresji tylko zab. osobowości i zaburzenia z grupy lękowych 🙃 i tak, wiem, że on może nasilać mocno lęki na początku, ale jak lekarz dobrze zabezpieczy przed tym pacjenta to jest to spokojnie do przetrwania. 

Pewnie brałabym go do dzisiaj gdyby lekarz z poradni leczenia zaburzeń snu nie zakazał leków o działaniu aktywizującym (nie, nie wpłynął on na moje problemy ze snem, bo one się pojawiły dobrych kilka lat przed Wellbutrinem).

Dla mnie jedynym jego minusem była cena, a w czasach jak go brałam nie było jeszcze tańszego zamiennika, a brałam w dawce 300mg, czyli miesięcznie płaciłam za niego ok. 260zł.

rzadko kto z tego forum na nim dlugo wytrzymal, jesli dostalas cos wspomagajacego do niego to wtedy moze i jak sie rozkreci to fajnie dzialac na depreche. Tak czy siak watpie, aby Mufiśka długo na nim wytrzymała. No i gratuluje wytrzymalosci bo wejscie na prawde jest trudne.

No ale jak depresja przebiega z lękiem jak i mufiśki no to raczej bym celowal w inne leki. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, acherontia styx napisał:

 

Nie wiem skąd Wy takie teorie bierzecie. Ciężko zejść z Wellbutrinu? O wiele ciężej zejść z dowolnego SSRI.

Brałam ten lek 2 lata i uważam, że był jednym z lepszych jakie brałam w całej swojej dotychczasowej historii z lekami, a brałam bardzo wiele różnych leków. Wiadomo, kwestia mocno indywidualna jak na kogo zadziała, ale na pewno nie zaliczyłabym go do leków przereklamowanych, tak jak np. Valdoxanu. I niespodzianka, nie miałam nawet stwierdzonej depresji tylko zab. osobowości i zaburzenia z grupy lękowych 🙃 i tak, wiem, że on może nasilać mocno lęki na początku, ale jak lekarz dobrze zabezpieczy przed tym pacjenta to jest to spokojnie do przetrwania. 

Pewnie brałabym go do dzisiaj gdyby lekarz z poradni leczenia zaburzeń snu nie zakazał leków o działaniu aktywizującym (nie, nie wpłynął on na moje problemy ze snem, bo one się pojawiły dobrych kilka lat przed Wellbutrinem).

Dla mnie jedynym jego minusem była cena, a w czasach jak go brałam nie było jeszcze tańszego zamiennika, a brałam w dawce 300mg, czyli miesięcznie płaciłam za niego ok. 260zł.

Dziękuje za wypowiedz choć jesną dobrą ❤️ Naprawdę mam dobrego specjalistę pomógł wielu moim znajomym i zawsze trafiał z lekami, i mówiąc mi o tym Elu powiedział dokładnie to co ty, ze to dobry lek, ale zależy dla kogo, uważa, że dla mnie będzie git, tez uważam, ze to kwestia indywidualna, teraz ten lek jest tańszy trochę, myśle że to ważne żeby ufać swojemu lekarzowi, a ja go mam już 10 lat i nigdy nie zawiódł, dziękuje za wypowiedz i życzę zdrówka 🥰

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szczebiotka napisał:

Do tego bardzo ciężko z niego zejść 😏

Ja się tak nie znam na tych lekach pół życia brałam setaloft i nie doszłam nawet do dawki 100 mg bo działało już 50 mg, miałam dużo stresu jakiś czas temu i choroba mnie dopadła okropna, a tak to nie pamietam kiedy się tak czołam, zdążyłam zapomnieć o tych lękach i depresji, lekarz powiedział tez, że dla mnie ten wellbutrin będzie dobry bo ja nie potrzebuje nic na sen itd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mufiśka napisał:

Ja się tak nie znam na tych lekach pół życia brałam setaloft i nie doszłam nawet do dawki 100 mg bo działało już 50 mg, miałam dużo stresu jakiś czas temu i choroba mnie dopadła okropna, a tak to nie pamietam kiedy się tak czołam, zdążyłam zapomnieć o tych lękach i depresji, lekarz powiedział tez, że dla mnie ten wellbutrin będzie dobry bo ja nie potrzebuje nic na sen itd 

leczenie lęków/depresji to metoda prob i bledow. takze trzeba byc gotowym na zmiany lekow i dopasowanie dla siebie najlepszego. kazdy inaczej definiuje lęk lub depresje dlatego tez lekarzom ciezko trafic z lekami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tadeusz.chory napisał:

leczenie lęków/depresji to metoda prob i bledow. takze trzeba byc gotowym na zmiany lekow i dopasowanie dla siebie najlepszego. kazdy inaczej definiuje lęk lub depresje dlatego tez lekarzom ciezko trafic z lekami

No tak to loteria, ja na przykład jestem bardzo wrażliwa na leki i na mnie małe dawki działają już dobrze, ale ja w swoim życiu brałam tylko pramolan pare lat i później setaloft, nic więcej nie znam. Drugi dzień dziś na wellbutronie i wspomagająco xanax 3 razy dziennie 0,25 mg, no lęki są duże, ale jak biorę xanax to jest wszystko super także zastanawiam się tylko ile te lęki mnie będą atakować bo są silne, rozpisany mam ten xanax na 7 dni i potem schodzimy z tego, a skutków ubocznych wellbutrinu nie czytałam bo miała bym wszystkie naraz, mam nadzieje tylko, ze dam radę 😔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mufiśka napisał:

No tak to loteria, ja na przykład jestem bardzo wrażliwa na leki i na mnie małe dawki działają już dobrze, ale ja w swoim życiu brałam tylko pramolan pare lat i później setaloft, nic więcej nie znam. Drugi dzień dziś na wellbutronie i wspomagająco xanax 3 razy dziennie 0,25 mg, no lęki są duże, ale jak biorę xanax to jest wszystko super także zastanawiam się tylko ile te lęki mnie będą atakować bo są silne, rozpisany mam ten xanax na 7 dni i potem schodzimy z tego, a skutków ubocznych wellbutrinu nie czytałam bo miała bym wszystkie naraz, mam nadzieje tylko, ze dam radę 😔

A pramolan na co bralas? pramolan przypadkiem nie wywolal u Cb lekkich lęków? Bo to tez specyficzny lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tadeusz.chory napisał:

A pramolan na co bralas? pramolan przypadkiem nie wywolal u Cb lekkich lęków? Bo to tez specyficzny lek

No kurczę właśnie pramolan dostałam na lęki i depresje i działał mega dobrze, ale nie mogłam znieść po nim tylko tego, że po południu ścinało mnie z nóg i musiałam iść spać bo nie szło tego przezwyciężyć, ale brałam go około 4 lat i wyciszył mnie całkowicie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×