Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

drkwaw

Użytkownik
 • Zawartość

  43
 • Rejestracja

 1. Nerwice miałem chyba od zawsze a 3 lata temu dostałem depresji. Masz rację że esci jest słaby na lęki ale paroksetyne brałem przez kilka dni i dziwnie się po niej czułem może dlatego że byłem po niej jakiś prztłumiony.Próbowałem też pregabaliny, setraliny i jednak esci najbardziej mi pasuje. W tej chwili mam trochę spokojniejsze życie więc nie chce zmieniać leczenia.
 2. Takie wahania nastroju u mnie długo się utrzymywały. Ludzie myślą że to jest taka magiczna pigułka i po miesiącu wszystko się zmieni na lepsze i ja też tak myślałem. Tak nie jest , po 2-3tyg. mijają skutki uboczne np. mdłości ale objawy somatyczne nerwicy długo się utrzymują. Biorę 2 lata i zauważyłem poprawa następuje bardzo powoli. Ogólnie pocenie się to jest to co najbardziej mi przeszkadza. Zobaczysz że będzie coraz lepiej .
 3. W moim przypadku esci nie miał wpływu na sen. Zazwyczaj mam "normalne" sny ale czasami pojawiają się głupoty w głowie.
 4. Zdarzało mi się brać melatonine przy esci. Zasypiam po niej szybko ale za każdym razem jak wezmę to budzę się już ok. godz. 5 i wydaje mi się ze już jestem wyspany i że już nie zasnę... dlatego już nie biorę.
 5. Na początku mojej przygody próbowałem paroksetyny i wydawała mi się mocna w porównaniu do escitalopramu. Pracuje fizycznie i nie zauważyłem bym bardziej się męczył i miał mniej siły niż wtedy jak nic nie brałem.
 6. W ogóle nie zaburza snu. Czasami coś mi się śni ale nic strasznego Nie mam żadnych problemów z zasypianiem , staram się codziennie o tej samej porze zasypiać i wstawać ,godziny 23-7.30 . Na początku tej historii zasypiałem szybko ok.21- 22 a budzilem się np. o 5 i nie mogłem zasnąć mimo że chciałem a teraz luzik...
 7. Identyczne mam odczucia. Biorę esci i jak dla mnie jest najbardziej bezpieczny ,nie chce już eksperymentować z innymi ssri ale strasznie się pocę. Po paro dziwnie się czułem a po setralinie straszny mętlik w głowie. Nie wytrzymałem dłużej jak 6dni.
 8. Ja po esci 10mg też pocę się strasznie jak tylko zaczynam coś robić. Ostatnio doktor sugerowała zmianę na inny ssri ale też nie ma pewności że nie będę się pocił a może pojawią się inne skutki uboczne.
 9. Esci działa lekko pobudzająco , w końcu to antydepresant. Nie miałem żadnych problemów ze spaniem. Najlepiej się czułem jak brałem pół tabletki rano a drugie pół o 15.
 10. Ja też nie dawałem rady.Kazdy to na początku przechodzi. Trzeba to przetrwać. Nawet po zwiększeniu dawki miałem uboki jakbym zaczynał od początku.
 11. Biorę esci 13 miesięcy, początek był najgorszy. Trzy razy zaczynałem brać i przerywałem bo skutki uboczne były męczące. Najwięcej brałem 10mg a teraz 7,5 mg. To co mi bardzo przeszkadza to pocenie się odkąd biorę esci. Zaczynam coś robić i jestem cały mokry.
 12. Tak, do Ciebie. Pytałem bo neurologiczne problemy mogą powodować nerwice. Radziłbym Ci zrobić chociaż EEg. Ja od zawsze miałem wrażenie że coś z moją głową jest nie tak nawet jak nie miałem stresów to i tak dziwnie się czasami czułem. Okazało się że EEg mam nieprawidłowe i podejrzenie padaczki mimo że nigdy objawów padaczki nie miałem.
×