Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

 

31 minut temu, Wasyl napisał(a):

Jeszcze nie jestem na lekach, sen przerywany wiec raczej slabo (wybudzanie sie) a wiem ze bedzie tylko gorzej w razie czego zjem benzo na noc przy lekach ogolnie sie zastanawiam czy nie brac benzo razem z lekiem odrazu jak juz zaczne aby jak najmniej czuc uboki... jedzenie okej 

Nieźle  że trawienie masz ok a tyle już leków brałeś, czyli  nie musisz odwiedzać gastrologa. Ten sen przerywany ale mam nadzieję że bez tych ciągłych kolorowych koszmarków które mogą być kiedy jesteś w długim odstawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wasyl napisał(a):

Jeszcze nie jestem na lekach, sen przerywany wiec raczej slabo (wybudzanie sie) a wiem ze bedzie tylko gorzej w razie czego zjem benzo na noc przy lekach ogolnie sie zastanawiam czy nie brac benzo razem z lekiem odrazu jak juz zaczne aby jak najmniej czuc uboki... jedzenie okej 

Ratuj sie benzo co za problem pobrać trochę benzo zanim się lek wkręci ? Przecież to nie heroina ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat leki brane 3,4 razy w zyciu po 1 rok lub mniej  potem spokoj, wiadomo nie bylo zawsze pieknie ale jednak potrafilo dokuczyc... Teraz jest troche gorzej wiec chce to zniwelowac i sie wspomoc aczkolwiek wiem jak ciezko wejac na leki szczerze powiem, ze jak kiedys nie czytalem forum to nie mialem zadntch skutkow ubocznych brałem  i juz byly mniejsze w 80 %wiec te 80%ubokow to sami sobie tworzymy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wasyl napisał(a):

Jezdze jezeli bede zmuszony... 

To Twoje sumienie i Twój problem jeśli złapie Cię chociażby zwykła drogówka. To jest lek wpływający na sprawność psychomotoryczną i jazda na takich lekach jest niewskazana. Ale nie chciałabym chodzić po ulicy w godzinach kiedy jeździsz po benzo.

 

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie, ja nie mam zamiaru zrec ssri i lezec 3 tygodnie w lozku az zaskoczy i mordować c sie, mam prace w ktorej musze jezdzic narazie nie planuje brac benzo jezeli bd zmuszony to go uzyje, narazie to ja sie boje zazyc 2,5 mg elicea... Ze wzgledu na obawy o pogorszenie bledne chore kolo 

Juz mam dosc... Cale zycie z tym scierwem z przerwami... Ani pojechac na wakacje ani nic... W sumie praca nie jest najwazniejsza... Tylko moje zdrowie ale nie wezme l4 od psychiatry bo bylbym w pracy skonczony.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Przychodzę z pytaniem do bardziej doświadczonych 🙂 wiosna i latem brałam cital, który okazał się za słaby zimą . Doktor przepisał Escitalopram (bo po citalu nie miałam skutków ubocznych a ten podobno jest mocniejszy mimo iż podobny). 
Więc biorę 4 tygodnie, żadnych uboków bajka, ale.. po tych 4 tyg nastąpiło okropne pogorszenie - brak lęków ale okropna depresja jeszcze silniejsza niż przed :( biorę 10 mg 

czy to jest do konsultacji ? Czy możliwe, że lek jeszcze się nie rozkręcił?

dziwne bo działał a nagle przestał 

Edytowane przez Annanowaknike
Uciekło jedno słowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to jest to o czym mowie uboki to sami sobie wmawiamy w 70%.... Trzeba dobrego podejscia mi go brakuje... Odpowiadajac na Twoje pytanie to na pewno Ci przejdzie musisz przeczekac jeszcze:) bralem esci 8 lat jak teraz wejde na leki to juz nie scjodze z nich lata... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktoś po esci (biorę aciprex) miał podwyższone ciśnienie? Biorę 2,5mg od 10 dni i mam podwyższone ciśnienie. Schodzę jednocześnie z asentry, 2,5 mg esci zaczęłam brać gdy zeszłam do 50 mg asentry( ze 100mg) Może to połączenie podwyższa ciśnienie, bo sama asentra też mi trochę podwyższała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2024 o 21:07, Annanowaknike napisał(a):

Cześć ! Przychodzę z pytaniem do bardziej doświadczonych 🙂 wiosna i latem brałam cital, który okazał się za słaby zimą . Doktor przepisał Escitalopram (bo po citalu nie miałam skutków ubocznych a ten podobno jest mocniejszy mimo iż podobny). 
Więc biorę 4 tygodnie, żadnych uboków bajka, ale.. po tych 4 tyg nastąpiło okropne pogorszenie - brak lęków ale okropna depresja jeszcze silniejsza niż przed :( biorę 10 mg 

czy to jest do konsultacji ? Czy możliwe, że lek jeszcze się nie rozkręcił?

dziwne bo działał a nagle przestał 

To częste , że właśnie po ok miesiącu jest nagłe załamanie, pogorszenie, które trwa nawet do 2 tyg, bo następuje downreagluacja, a potem już się wszystko wyrównuje, często ludzie odpuszczają lek, myśląc, że nie działa a to błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AnnoDomino34 napisał(a):

To częste , że właśnie po ok miesiącu jest nagłe załamanie, pogorszenie, które trwa nawet do 2 tyg, bo następuje downreagluacja, a potem już się wszystko wyrównuje, często ludzie odpuszczają lek, myśląc, że nie działa a to błąd

Dziękuję Ci pięknie za tą odpowiedź, bardzo mi dodała otuchy 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , Czy ktoś miał lub wie czy Escitalopram ( mozarin , Elicea ) w dużych dawkach 20mg może wywoływać takie napięcie nerwowe , sztywny kark ból głowy itp ? Nie jest to strikte lęk tylko takie napiecie

brak możliwości relaksu itp .

z góry dzięki za odpowiedź  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę od trzech dni i mnie połamało i nie mogę się wyprostować:D i mięśnie mnie bolą nie wiem czy to od leku czy gdzieś mnie przewiało, pytanie czy ktoś miał mocne bóle głowy podczas brania esci takie że prawie nie wiem co się dzieje wokół mnie przez jakiś czas plus ciężka głowa i problemy z myśleniem i czy to Wam minęło? Dodam że na elicei to libido tak mi wyskoczyło że ciągle myśle o bzykaniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2024 o 22:13, zoom napisał(a):

Czy escitalopram powodował u was problemy jelitowe i zaparcia?

U mnie nie powoduje, ale chyba podwyższa ciśnienie krwi, a u Ciebie jak z ciśnieniem.po tym leku?

Ale jestem jeszcze na 2,5 mg esci bo schodzę z asentry

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kerstina napisał(a):

U mnie nie powoduje, ale chyba podwyższa ciśnienie krwi, a u Ciebie jak z ciśnieniem.po tym leku?

Ale jestem jeszcze na 2,5 mg esci bo schodzę z asentry

 

U mnie ciśnienie książkowe wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Państwo .. : ( 

Brałem kilka lat 1,25 mg ( ! ) escitalopramu...  zszedłem całkiem, były pewne objawy, mniejsza pewność siebie, drobne jąkanie, zawroty głowy, szum w uszach, zaburzenia równowagi..... po miesiącu wróciłem do dawki 1,25 mg i jest jak ręką odjął. Wszystko jest okej.

 

Pytanie  ;  czy to były objawy odstawienne i należało je przetrwać, aby całkiem się uwolnić od leków czy to po prostu nawrót choroby? To przeciez dawka tak minimalna, że aż żadna, a jednak organizm wyczuwa i silnie reaguje na brak substancji. Co sądzicie ? : / 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2006 o 10:54, Michal78 napisał(a):

Hej! Jak tam u Was? Ja dziś czuję się nawet dobrze. Zwłaszcza w porównaniu z zeszłą sobotą. Mam nadzieję, że niedziela też będzie lepsza, a za tydzień jeszcze lepiej. Wam tego też życzę.

A ja na razie postaram się nie wpadać w euforię ;-).

Niższe było.  Na 5 mg było lepsze. Im mniej tym lepiej, alkohol też ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a połówka escitilu czyli 5mg wpłynie korzystnie na dużą depresję? kurcze nie wiem co robić bo tak wszystkie leki,które by na mnie podziałały zapewne to blokują na amen libido/erekcję.. i żeby to chociaż z miesiąc góra brać to jeszcze by człowiek przeżył ale jak takie leki trzeba minimum kilka mc brać gdzie człowiek np maks wytrzyma bez masturbacji z tydzień to jak tu się leczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej . Ja jestem na esci . Nerwica 2 lata temu zdiagnozowana 7 miesiacy esci 10 mg pomalutku poprawa mysalalem ze juz jestem wyleczony ale sie mylilem poprostu to byla znaczna poprawa tylko odstawilem esci i kwiecie. 2023 wrocilo ze zdwojona sila. Powrot do esci 10 mg przez 2 miesiace mega anhedonia ale parlem dalej w sierpniu stwierdzilem z lekarzem ze zwiekszamy na 15 przez tydzien dziwne mysli bijatyka w mozgu . Pozniej wyciszylo uspokoilo leki nerwy ale i uczucia trocha itp. we wrzesniu 2023 nawet wakacje w chorwacji spoko lecz to jeszcze nie bylo to . Przez 3 miechy na 15 mg i w grudniu zszedlem na 10 bo mnie za bardzo wyciszalo emocjonalnie lekow napiecia brak zero. Na 10 mg znowu do lutego spoko o wiele lepiej motywacja ok ale heszcze brakowalo tych 10 procent i postanowilem zejsc na 5 mg i to chyba strzal w 10 od miesiace mega sczesliwy brak lękow nerwow itp nie czulem sie tak swietnie od kilku lat wiec pozostaje na 5 mg na dluzej na podtrzymanie czy ktos tak robil ze jechal na 5 mg esci? Poprostu taka dawka mnie nie wycisza za bradzo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×