Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Gargul

A co to za roztreki....Nie ma ci sie nad tym zastanawiać,bo nie mamy na to wplywy,wiec po ci zaplątać sobie i tak juz"zasmiecina"glowizne....

 

-- 30 sty 2014, 17:29 --

 

Marlena

No wlasnie mialam dzisiaj to samo,aż w końcu musialam zażyć hydroxyzyne....Nawet spacer z psem mi nie pomogl.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że tylko w temacie o esci toczą się takie rozmowy o życiu i wzajemne wspieranie się. Czyżby esci tak słabo działało, że trzeba się pocieszać ?

Żartuje.

Ja dziś miałem dzień wolnego. Wyjazd z rodzinką do kina, galerii i na koniec śmieciowe żarełko w Mac'u :)

Fajna odskocznia do codziennej harówki.

Ciekawe, że w wolny dzień potrafię się wyluzować, a w pracy mam ciągłą spinkę i bolące mięśnie mimo siedzącej roboty. I tak od poniedziałku do piątku. W sobotę wszystko puszcza.

Na terapii zacząłem przepracowywać tę kwestię, mam nadzieję że coś się zmieni i będę się w tanie rozluźnić także w pracy.

Ale nie mogę narzekać, bo żyję w miarę normalnie. Trzymam kciuki, żebyście też pozbyli się niepotrzebnych lęków i wyszli z błędnego koła nerwicy. Nasze mózgi boją się wszelkich zmian, wolą tkwić w lękach, zamiast z tego wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie inna liga. Piperazyna ...

aleś walnął wykład :mrgreen: brakuje jeszcze dokładnego info w jaki sposób blokada receptora H1 przekłada się na uspokojenie i sennosć w przypadku hydroksyzyny, w przypadku GABA opisałeś kanał chlorowy, hiperpolaryzacje komórki i tym samym hamowanie aktywności neuronów,a mechanizm hydroksyzyny na takim samym poziomie dokładności? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ide wyprowadzę mojego piesiuleczka bo już mnie upomina :D

 

-- 30 sty 2014, 17:38 --

 

Ide wyprowadzę mojego piesiuleczka bo już mnie upomina :D

 

-- 30 sty 2014, 17:39 --

 

To prawda tak jesteśmy zapogrmowani że boimy się nowego a jak już przyjdzie to nowe i przeżyliśmy to stierdzamy że nie było tak zle :great:

 

-- 30 sty 2014, 17:39 --

 

A Wy co orbiacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasia,no za chiny nie moge wyslac maila,ani odczytać tego Twojego wczorajszego.

Dzisiaj p dr.mowila zupelnie co innego i byla skora nawet do orzejscia na cala tabletkę.Na początku kazala brac7,5bo miwi,ze to moze byc moja dawka docelowa,a potem mówi,ze jak ja będę to sobie dzielic....i mówi,ze szalejemy i idziemy na10mg.jednirazowo(a na ostatniej wizycie mowila,zebym rozdzielaka sobie te dawki).Dokaczyla mi pramolon,żeby brac doraźnie.Nie wiem co to za cudo....oczywiscie,boje sie go:

elmopl STÓJ

Czy ten lek to PRAMOLAN. Jeżeli tak to łap za telefon i dzwoń do tej lekarki.

Ja miałem pramolan przepisany przez ogólnego (nie powiem, pomagał), ale psycho po przepisaniu esci, kazał go odstawić i zacząć brać esci dopiero po kilku dniach. Mix grozi syndromem serotoninowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gargul,

pramolan nie ma wpływu na wychwyt serotoniny

 

-- 30 sty 2014, 17:49 --

 

elmopl79,

w tym momencie jest taki stan zawieszenia który mnie najbardziej denerwuje bo nie wiem co dalej robić, ani się nie czuje źle ani jakoś wyjątkowo dobrze jak można się czuć po tego typu lekach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gargul,spokojnie....ja z tych lękliwych i nie zamierzam go brac,ale dziekuje za reakcje:)

Moja p.dr.kazala mi brac to doraźnie w alajach lęku,napiecia....Kiedys bralam sympramol,a to chyba to samo....przez z jakus czas bylo ok.ale później juz wszystko wracalo...A żeby brac to doraźnie to nie widzę sensu...Wole hydroxyzynke:)

 

-- 30 sty 2014, 17:57 --

 

Lunatic

Ale po tym stanie zawieszenia,zawsze wychodzi slonce:)Glowa do góry,będzie dobrze,takie mam przeczucie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opipramol(Pramolan) strukturalnie jest zaliczany do trójpierścieniowych leków p/depresyjnych(ponieważ ma w budowie chemicznej trzy pierścienie), ale nie posiada on charakterystycznego dla nich mechanizmu działania. Podczas gdy większość TCA wpływa na wychwyt zwrotny 5-HT i NE+ ewentualnie inne smakołyki to opipramol działa głównie jako agonista receptorów sigma-1 i2, antagonista rec. dopaminowych D2, rec. serotoninowych 5-HT2, receptorów histaminowych H1, H2 i cholinergicznych receptorów muskarynowych. Ten lek nie ma jakiegoś wybitnego działania antydepresyjnego(chociaż badania na myszach wykazały, że agonizm receptorów sigma wywiera takie działanie)- bardziej przeciwlękowe i uspokajające. Można go stosować doraźnie. W każdym razie niektóre SSRI(dotyczy to paroksetyny, sertraliny, fluoksetyny, fluwoksaminy, nie dotyczy citalopramu i escitalopramu) mogą ogólnie nasilać działanie TCA, a w przypadku opipramolu zwiększać jego stężenie i ogólną toksyczność, istnieje też ryzyko zespołu serotoninowego. Zgaduję, że to interakcja na poziomie metabolizmu, bo te SSRI, które wymieniłem blokują kilka enzymów cytochromu P450 odpowiedzialnych być może za metabolizm opipramolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

w tej chwili jakoś nie ma to dla mnie róźnicy czy z lekami czy bez, chodzi o normalne samopoczucie, chociaż w tej chwili potrzebowałbym kopa energetycznego i jak na złosć nic tak nie chce zadziałać, jak az tak bardzo tego nie potrzebowałem to działało tak ze w miejscu usiedzieć nie mogłem i ciągle coś chciałem robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gargul, Bo ogólnie jest zalecenie, żeby nie łączyć SSRI z opipramolem. Ale jak sprawdzisz na stronach ministerstwa zdrowie to wyskoczy, że paroksetyna, sertralina, fluoksetyna, fluwoksamina wchodzą w "istotną" interakcję z opipramolem, która może się potencjalnie źle skończyć, a citalopram i escitalopram w ogóle nie wchodzą z opipramolem w żaden interakcje. Citalopram i escitalopram mają bardzo niskie ryzyko interakcji z innymi lekami, bo oba są tylko bardzo słabymi inhibitorami CYP2D6, a citalopram dodatkowo bardzo słabym inhibitorem CYP1A2. Inne SSRI mają większe ryzyko interakcji na poziomie metabolizmu, bo wpływają na więcej izoenzymów i niektóre z nich silniej blokują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark

Czyli esci tak naprawdę jest slabym lekiem?Cos pomiędzy pramolanem,a no.paro?

 

Nie. Esci nie jest słabym lekiem. Escitalopram i citalopram wpływają na aktywność niewielu enzymów cytochromu P450(a jeżeli już to bardzo słabo- CYP2D6), dzięki czemu ryzyko interakcji citalu/esci z wieloma innymi lekami stosowanymi powszechnie w lecznictwie jest bardzo niskie(nie zaburzają metabolizmu innych leków). Jest to ich duża zaleta. To nie ma związku z ich "siłą" działania. Jeżeli chodzi o siłę blokowania wychwytu zwr. 5-HT to escitalopram jest najsilniejszym SRI zaraz po paroksetynie/sertralinie i najbardziej selektywnym SRI. Z opipramolem(pramolanem) nie można go porównywać, bo to zupełnie inny mechanizm działania. Pramolan raczej znajdzie zastosowanie jako anksjolityk/lek przeciwlękowy niż jako lek stricte przeciwdepresyjny.

 

A co do skutków ubocznych po pramolanie- no cóż, niestety wszystkie leki powodują jakieś skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark

Bardzo dziękuję za odpowiedz :uklon:

 

A czemu tak jest,ze esci nie na każdego dziala...?czemu leki z grupy Np.ssri tak roznie dzialaja na dana osobę?Czy moze byc tak,ze ktorys z tych lekow nie zadziwia,czy to kwestia czasu i kazdy lek będzie dzialal....

Fakt,jest dużo lekow i jest w czym wybierać,ale przy każdej zmianie leku wiadomo,jesteśmy narażeni na skutki uboczne.Nue lepiej trzymac suw jednego leku w danym zaburzeniu i czekac aż on zadziwia,czy to mija sie z celem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×