Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

cala w trawie na mnie działa znakomicie, zlikwidował lęki w 90%, choć czasem wspieram się hydroksyzyną.

ja mam dawke 20mg-wiadomo przez kilka dni zaczne od 10mg.......jak z poczatkowa faza brania jest?ciezko sie go wprowadza?

po jakim czasie czuc ze lepiej

powiedzcie mi czy on sie rozni elicea od serty czy weneli bo te dwa przerabialam

Czy to jest silny lek>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi

Mam jeszcze pytanie....odstawiam sertaline.lekarz kazał przez tydzień 100mg,nastepny tydzien 50 mg i wprowadzic eliceę

Czy jesli by skrociła czas odstawiania sertaliny bylo by to zlym pomyslem?

Nie chce tyle czekac bo czuje sie fatalnie a i zanim rozkreci sie elicea to tez czas minie

prosze poradzcie mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Po 5 miesiącach brania Elicei lek wreszcie zaskoczył .W głowię się poukładało , natręctwa odeszły.Warto było czekać ,katusze straszne jak sobie pomyśle .Nie wiem jak lęki ale natręctwa lek nasila okropnie ( falowanie - po każdym dole jest lepiej) .Może i wiosna , choć jej nie widać tez miała wpływ .Teraz pozostało brać kilka miesięcy .Lek chyba wolno się wkręca ale działa .Pozdrawiam i życzę wytrwania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś z Was tak, że po długim czasie brania lek przestał działać?

Ja już biore ponad 1,5 roku i tak jakbym wogóle nie brala,a moja sytuacja życiowa spowodowała ze się pogorszyło nawet.

 

 

Mono.o, ja tak miałem na fluoksetynie, zmieniłem na esci i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

od dwóch dni przyjmuję 2.5 mg lexapro (jestem bardzo wrażliwa na leki). Czy mieliście/ałyście tak, że gdyby ktoś zapytałby się Was jak się czujecie, to nie wiedzielibyście co odpowiedzieć? Ogólnie dziwnie, nie umiem tego opisać, czuję jedynie, że jestem pod mocnym wpływem czegoś. Poza tym ciężkość w głowie, nagłe napady gorąca, nie mam siły i bezsenność jak po amfetaminie.

 

Też tak mieliście/ałyście?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EvilAngel22, to świetnie, osoba wie o przyjmowanym leku, jednak wolę się upewnić zanim zacznę się dziarać :D

cutmyheadoff, hmm... nie, ja się czuję całkiem normalnie, jak za dawnych, dobrych czasów, zanim zaczęła mnie zżerać nerwica i depresja, czasem nawet jakbym była na speedzie, energia, pozytywne nastawienie, mobilizacja do działania i częściej mam dobry humor. Zanim lek zaczął działać cierpiałam na bezsenność, tak samo na kilka miesięcy przed podjęciem leczenia, teraz śpię jak niemowlak :yeah:

 

dostałam pozwolenie od lekarki na okazjonalną lampkę wina, tak więc do świątecznego obiadu nalałam sobie lampkę wina i teraz czuję przyjemne ciepełko jakbym wypiłam pół butelki :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calineczka1990

Dzięki za odpowiedź. Mnie dziś z rana doszły problemy z oddychaniem, jakby mi puchła szyja, jest sztywna i napięta. Boli mnie dosłownie każdy kawałeczek ciała i nieprzemijające uciski i kłucia w klatce. Najchętniej już dziś bym odpuściła.

 

Ile czekałaś na takie efekty?

Winka zazdroszczę, nie piję już od 6 miesięcy, ale chęci są, ojj są;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cutmyheadoff, bierz :D piszesz, że dopiero 2 dzień łykasz esci, też zaczynałam od 2,5 mg - obecnie jestem na 5 mg. Ja miałam na samym początku mdłości na przemian z wzmożonym apetytem, zawroty głowy z uczuciem ciężkości, uczucie zmęczenia i dezorientacji, na dodatek nasilone lęki, suchość w ustach, nadmierna potliwość, drżenie rąk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek pomógł, bo mniej napadów i lepiej sie czuje. Ale niestety bywają jakieś takie gorsze dni kiedy czuje się jakbym miała taka ciężka głowe i wtedy troszke się zaczynam nakrecać i powracaja leki, nie wiem czy spowodowane to jest pogoda czy tym, że lek przestaje działać albo, to, że zmniejszyłam dawke leku bo jak wspomniałam odstawiam go pomału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×