Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespół Aspergera


Rekomendowane odpowiedzi

Bo natrafiłem przypadkiem na jakiś temat i się zgadzało - wiem, że to głupie. Nie mam znajomych oprócz jednego fałszywego czy przyjdzie raz na 2 tyg.

 

 

Linka idąc twoim tokiem myślenia to nie istnieją żadni wybitni ludzie. Np. taki informatyk. Są przecież wybitni programiści a przecież nie umieją tworzyć grafiki komputerowej czy nie umieją tworzyć sieci komputerowych. Czy jeśli nie umieją już pozostałych rzeczy informatycznych to znaczy, że nie są wybitni? Ja miałem wybitne uzdolnienia z chemii doświadczalnej i miałem dużą wiedzę o związkach chemicznyh, pierwiastkach itd a obliczać to już nie umiem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pluto, więc są wybitnymi programistami albo grafikami, jeśli potrafią obie rzeczy to są genialnymi informatykami. Poza tym informatyka to bardzo szeroka dziedzina.....a chemia i to na posiomie szkolnym jest bardzo wąska...wiec wiesz, nie porównuj kupy do twarożku. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pluto,

 

tzn. większość punktów się zgadza? Ja miałam w jakimś zeszycie z notatkami ok20 objawów ZA ale gdzieś wyrzuciłam:]

 

Ja się zainteresowałam bo rzadko się zdarza żeby ktoś był taki niezdarny ruchowo jak ja i tak obsesyjnie przez długie lata się interesował jednym tematem i żył w swoim świecie no i ten brak znajomych od przedszkola

 

Szczerze mówiąc ja przestałam czytać bo co bym nie przeczytała o jakim zaburzeniu się zgadza. Zwariować idzie:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kryteriach ICD nic nie ma o niezdarności ruchowej. Czasami tracę równowagę - lecę w prawą stronę ale to jest nabyte. Czy to jest niezdarność? I mam uczucie, że chodzę jak kaleka ale nie wiem czy to widać :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może mam to jak mam pustke emocjonalną??pustke w głowie mam i też dziwnie chodze...i nie przystosowany społecznie jestem ale to przez pustke i taki autyzm właśnie...nic mnie nie intersuje...w dojrzewaniu sie zaczeło...miałem dziwwne ruchy ale ogólnie byłem sportowcem dobrym to niewiem czy to nie wyklucza...ale wspomnieć psychiatrze moge???tylko ze jak kiedyś lęki miałem itp i zaburzenia osobowości oficjalnie stwierdzone to moge mieć aspergera zespół też albo moja choroba sie zmieniła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiąże sie on ze stresem nerwicą???autyzmu ni3 miałem jezeli o to chodzi nie chodizłem do przedszkola bo z mamą w domu byłem podstawówke skończyłem a co trzeba mieć w dziecińtwie???ja dziwny byłem zawsze nie pamiętam jak miałem 5 lat czy 10 za bardzo niewiem o jaich obajwach bym miał wiedzieć z tego okresu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem.

 

Czy są jakieś inne zaburzenia z obsesjami? Bo przecież nie jest normalne słuchanie jednej i tej samej piosenki od rana do nocy przez tydzień :/

 

Nerwica natręctw odpada bo ja nie odczuwam lęku z powodu obsesji ani nie mam przymusu wykonywania ich - ja to lubię i nie kwapię się by to zmienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pluto,

 

 

ja też chcę to wiedzieć,bo ja za rosyjski byłam gotowa ŻYCIE ODDAĆ. Miałam 300 płyt z rosyjską muzyką mocno pozawiazywanych i zapakowanych w 10 toreb żeby nikt nie ruszył!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile wiem Aspergera oraz autyzm można zbadać w Fundacji Synapsis, w Wawie mają siedzibę przy polach mokotowskich, chyba nie każdy psychiatra umie to zdiagnozować, a oni wiedzą do kogo wysłać. Tak więc jeżeli macie podejrzenia, to może spróbujcie do nich zadzwonić.

www.synapsis.waw.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, świetny blog ;) Ostatnio natknąłem się na film, w którym określano jednego pacjenta jako Aspergera, bądź szczególny przypadek zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Wspominam o tych wątpliwościach w różnicowaniu, bo powierzchownie przeglądając Twojego bloga nie natknąłem się na nic dziwacznego, wskazującego na jakąkolwiek ułomność. Być może miałem wyrobiony błędny stereotyp, może po prostu terapia zdziałała cuda. Tak czy owak grunt, że jesteś szczęśliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zainteresowani temat jeszcze tu bywają. Bardzo interesują mnie właśnie przypadki ZA, przykuwają moją uwagę, mają w sobie coś co sprawia, że czuję się przy nich bezpiecznie i wiem czego potrzebują, jak z nimi rozmawiać. A może to tylko złudzenie ;).

W każdym razie co do różnic między ZA a autyzmem. Ktoś już powiedział, że ZA to inteligentny autyzm co oznacza, że takie osoby mogą same funkcjonować, zakładają rodziny, mają przeciętny - a często nawet wyższy - poziom inteligencji. Osoby z autyzmem natomiast często żyją w swoim zamkniętym świecie do którego nikogo nie dopuszczają i mimo że nie ma medycznych powodów np. nie mówią albo zdawałoby się, że nie słyszą. Nie są w stanie praktycznie funkcjonować samodzielnie i z rówieśnikami...

 

Co do filmów, kilka w tym zakresie również bardzo polecam:

- Nazywam się Khan http://www.filmweb.pl/film/Nazywam+si%C4%99+Khan-2010-462544 (ZA)

- Adam http://www.filmweb.pl/film/Adam-2009-475159 (ZA)

- Rain man http://www.filmweb.pl/Rain.Man (autyzm)

 

i jeszcze miałam kilka ale wyleciały mi tytuły z głowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do filmów, kilka w tym zakresie również bardzo polecam:

- Nazywam się Khan http://www.filmweb.pl/film/Nazywam+si%C4%99+Khan-2010-462544 (ZA)

- Adam http://www.filmweb.pl/film/Adam-2009-475159 (ZA)

- Rain man http://www.filmweb.pl/Rain.Man (autyzm)

 

i jeszcze miałam kilka ale wyleciały mi tytuły z głowy...

Może:

- "Forrest Gumg"

- "Rozstania i powroty" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×