Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespół Aspergera


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie czy na forum jest ktos ze zdiagnozowanym zespołem Aspergera? Owszem, poczytalem sobie co nieco o tym na wiki i ogolnie w sieci, ale ciekawilyby mnie relacje osoby bezposrednio dotknietej tą przypadloscia, objawy jakie dostrzega z pierwszej ręki. O ile wiem to sprawa zahacza o lekki autyzm, mozliwe, ze kontakt nie bylby latwy. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem tam, przejrzalem co nieco i nie natknalem sie na ani jedna osobe z postawiona diagnoza. Te "diagnozy" jakie tam wystepują to sprawa chalupnicza. Mi chodzilo raczej o kogos, kto ma diagnoze postawiona i potwierdzona klinicznie.

 

Nerwica z apergerem ma niewiele wspólnego.

To to ja wiem, pytalem przez ciekawosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka (psycholog) mówi że mój wujek ma Aspergera. Mówi w kółko o telefonach komórkowych, urządzeniach technicznych, nauce. Miał dziewczynę gdy był młody, ale całe życie sam. Od kiedy pamiętam nie pracuje bo się "zraził". Ale jest zawsze bardzo zajęty swoimi sprawami. Pisze notorycznie różne pozwy do sądu. W mieszkaniu ma 10 telewizorów (jeszcze czarno-białych kineskopowych które kiedyś wziął do reperacji ale nigdy nie zreperował) oraz stare gazety posegregowane w kupki, i podobno nie da się tam nawet wejść taki jest bałagan, trzeba się przeciskać. Ale nie wiem bo on nikogo nie wpuszcza do mieszkania... chyba mu wstyd.

 

Mogę cię przedstawić :mrgreen:

 

Reszta rodziny ma pewnie różne inne zaburzenia (choć oprócz mnie raczej niezdiagnozowani) tak więc zapraszam! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wśród nas jest mnóstwo osób chorych "na głowę" a nawet o tym nie wiemy! Wygląda na to że psychiatria będzie przyszłościowym kierunkiem! Ile jest osób chorych - lub jakoś zaburzonych - które nigdy nie poszły nawet do lekarza? Gdy rozglądam się w okół, wydaje mi się że mnóstwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wśród nas jest mnóstwo osób chorych "na głowę" a nawet o tym nie wiemy! Wygląda na to że psychiatria będzie przyszłościowym kierunkiem! Ile jest osób chorych - lub jakoś zaburzonych - które nigdy nie poszły nawet do lekarza? Gdy rozglądam się w okół, wydaje mi się że mnóstwo...

Jesli Twoj wujek rzeczywiscie tak sie prowadzi to ma na 100% ZA, to bardzo typowe objawy. Zapewne, gdyby mu poprzekladac te gazety albo wyniesc chocby 1 tv to strasznie by sie wsciekl.

Apropo obserwacji ludzi w otoczeniu: zanim zapadlem na depreche w ogole by mi do glowy nie przyszlo zeby sie doszukiwac u kogos jakichs objawow. Wiedzialem tylko o jednej kobiecie z pracy ze schizofrenia, ale nie wydawala mi sie "wariatką", wg mnie byla nieco wycofana ale bez przesady, mozna bylo z nia calkiem zwyczajnie pogadac i nie widzialem zadnych odchylen. O ile wiem to brala leki. Na dzien dzisiejszy wiem na 100 o kilku jeszcze osobach - przewazaja zdecydowanie deprechy i nerwice, co ciekawe dodatkowo u kilku jeszcze osob widze wyraznie objawy zaburzen afektu ale one nic z tym nie robia. W sumie to zawsze mowie, ze to wolny kraj i kazdy ma prawo chorowac. Norma powoli schodzi do mniejszosci a na swiecie coraz wiecej odmiencow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asperger to rzeczywiście lekki autyzm. Wiem, bo pracuję z autystykami, tylko tymi cięższymi. To różne trudności w rozumieniu drugich osób i dziwne, stereotypowe zachowania. Oczywiście mocno upraszczam. Depresja często niestety towarzyszy tym osobom, bo są świadomi swojej inności w odróżnieniu od osób z cięższym autyzmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaburzen nastroju to nie maja chyba tylko buddyjscy mnisi w Tybecie.

hehehe :lol: może mają, ale są PONAD TO

 

[Dodane po edycji:]

 

W sumie to zawsze mowie, ze to wolny kraj i kazdy ma prawo chorowac. Norma powoli schodzi do mniejszosci a na swiecie coraz wiecej odmiencow :)

myślę że duża w tym wina bardzo kiepskiej diagnostyki, nieświadomości społeczeństwa (dlaczego mojego wujka nikt nigdy nie zaprowadził do lekarza, nie zdiagnozował?) ludzie nie wiedzą czym są takie choroby, traktują to jako "przypadłość charakteru", lekkiego fisia, nikt nic z tym nie robi. No i nasz system opieki medycznej też nie jest lepszy, lekarze z reguły pacjentem się zajmą dopiero jak już stoi na skraju samobójstwa albo jest szkodliwy dla społeczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autyzm inteligentny.Dzieci z zespolem aspergera są niezwykle,mają niesamowite zainteresownaia( w wieku 3,4 lat interesują się astronomią,egiptologią),albo wybiórcze:fascynują je tylko kolejki,albo tylko wiaderka.Do tego specyficzne preferencje żywieniowe(nie będę jadl mięska,bo jest DZIWNE w konstystencji) i nieumiejętność nawiązywania kontaktu,często niepatrzenie w oczy(jak w klasycznym autyźmie),nie opuszczanie matki,przebywanie jedynie w pobliżu jej,brak reakcji na staarania nawiązania kontaktu ze strony innych dzieci.

No i podstawa brak zrozumienia dla kotekstualności wypowiedzi,nie rozumienie metafor,przenośni.Wszystko brane doslownie-jest to normalne u dzieci do 6 roku życia,w autyzmie inteligentnym problemy ze zrozumieniem podtekstów ma się do końca życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawodnik17, warto poszukać informacji na ten temat w literaturze, oto kilka książek poruszających tematykę Autyzmu i Zespołu Aspergera:

 

1. Frith U.: Autyzm i Zespół Aspergera. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2005

2. Grandin T.: Myślenie obrazami oraz inne relacje z życia z autyzmem. Wydawnictwo Fraszka Edukacyjna we współpracy z Fundacją SYNAPSIS, Warszawa, 2006

3. Morgan H.: Dorośli z autyzmem. Teoria i praktyka. Fundacja Wspólnota Nadziei, Kraków 2004

4. Wiliams D.: Nikt nigdzie, Wydawnictwo Fraszka Edukacyjna we współpracy z Fundacja SYNAPSIS, Warszawa 2005

5. Willey L.H. (red.): Zespół Aspergera w okresie dojrzewania. Wydawnictwo Fraszka Edukacyjna we współpracy z Fundacją SYNAPSIS, Warszawa, 2006

 

Osobiście czytałam książkę Donny Williams "Nikt nigdzie". Jest to autobiografia autystycznej dziewczyny, która jako dorosła osoba opisała historię swojego życia i zmagania się z Autyzmem. Autorka pisze m.in. o tym, że mimo wszystkich niesprzyjających okoliczności, doszła do niezależności.

 

Serdecznie polecam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominuja tam dzieciaki "uzaleznione" o komputera, ktore diagnoze postawily sobie same stwarzajac iluzje braku wplywu na swoje upodobania. Niemal wszystkie te dzieci są "specjalistami" od jakiejs gry komputerowej, co w ich rozumieniu jest wystarczajacym kryterium diagnostycznym, a slabi rodzice nie maja sily przebicia na postawienie szlabanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ZA jest film Adam z 2009 roku.

 

Oglądałem film i twierdze że już sam nie wiem co o tym mysleć.

 

Patrzę ludzią prosto w oczy(chyba że nowo poznani..)

mam problem z nawiązaniem nowych kontaktów.

Nie mam obsesyjnych zainteresowań. Jedynie to informatyka (nie gry..)

nie wiem co jeszcze dodać.,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×