Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jaką dawkę esci już bierzesz. Czasem podnoszenie dawki może pomóc, ale może też zaszkodzić jak to bywa przy SSRI. Jeśli chodzi o tiarpyd to z tego co pamiętam lek nie był wskazany w dawce wyższej niż 3 tabletki dziennie. Czyli jak brałaś 100 to 300mg na dobę. Można to dzielić na 3 dawki, możesz spróbować jednej większej jednej mniejszej ale to raczej nie spiszę egzaminu. Bardziej dwie dawki zwiększone. Zależy ile brałaś. Organizm z czasem przyzwyczaja się do neuroleptyków. Podobnie jak w przypadku benzodiazepin, ale uzależnienie od neuroleptyków w Polsce nie jest jeszcze tak popularne jak od benzo. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokspepiny bierzesz 10mg pewnie tak? Kvenitaxu 75mg. Esci bierzesz normalną dawkę, nawet małą. Doksepinę dostałaś pewnie dodatkowo na lęki. Esci można zwiększyć do 15-20 mg. Zależy od oceny stanu pacjenta. Czyli ogólnie widzę że lekarz nie rozwijał dawek. Tylko nadal mnie zastanawia po co ta kwetiapina. Wiem że niby na lęki. Ale po kiego grzyba skoro ma jeszcze taki rozrzut w dawkach SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś zapobiec bezsenności po odstawieniu kwetiapiny? Nawet po braniu niskich dawek, gdy odstawię lek, to mam duże problemy z zaśnięciem... Sen normuje się dopiero gdzieś po dwóch tygodniach, tylko, że ja się nie chcę tyle czasu męczyć.

 

Może zapytać psychiatrę o valdoxan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taka reakcja z odbicia, niestety bardzo silna. Sam to przeżywałem, ale sobie to skategoryzowałem jak uzależnienie od kwetiapiny. Organizm się jej domaga. To nie to co odstawienie zolpidemu.

Valdoxan jest za słaby żeby Ci pomógł tak szybko jak chcesz. Wkręca się jakiś czas. Na takie silne reakcje odstawienne musisz zasięgnąć po coś działającego bardziej doraźnie, szybciej i mocniej. Nie to że polecam benzo czy Z-drugs, ale jakieś usypiające benzo albo zolpidem może pomóc to przetrzymać. Później warto też zejść z dawki i odstawić, zobaczyć ewentualnie czy sen się unormował.

Valdoxan możesz brać równolegle i jeśli będzie działał to w między czasie unormuje sen i benzo odstawisz bez efektu z odbicia. A wcale nie musi do niego dojść.

Możesz też zastosować mianserynę, mirtazapinę ale to nie leki doraźne. Ale odpowiednio silne co do takiej jakby "absty" po kwecie.

Nie ma też sensu zastępować kwety innym neuroleptykiem. Bo to mija się z celem. Kółko się zatoczy, chociaż kweta ma szczególnie silną abste jeśli chodzi o efekt nasenny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie napaliłem się na ten Valdoxan, bo moje "depresje" polegają na tym, że brakuje mi energii i motywacji. I tak liczę sobie, że może ta słabizna coś pomoże, poprzez regulację rytmów dobowych.

 

Bo niestety, leki które biorą, powodują, że czuję się ok czasami nawet bardzo dobrze, ale mam przez większość czasu wyjebane na wszystko. Czasami zdarzają się przebłyski, że dostaję przypływu energii i motywacji i wtedy jest wspaniale. Trwa to kilka dni lub do dwóch tygodni i znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się z Tobą zamienił. Mnie dobija ta motywacja i energia. Czasami mam ochotę się odużyć benzo tak konkretnie, żeby mnie poskładało z tej energii i chęci do działania. Przydałaby się taka anhedonia.

wiesz co, a próbowałeś zacząć biegać? Mówię serio, mam wtedy dopływ dopaminy bo wraca mi pewnośc siebie. Bieganie trzeba wyćwiczyć, tzn zacząć biegać małe dystanse z przerwami na odpoczynek. Czyli bieg powiedzmy 5 min i 1 min odpoczynku, biegać około 20 min. A jak chcesz szybki progres, to polecam ci zakupić ulubioną potrawę sportowców wyczynowych,komose ryzowa. Dodatkowo, żeby Cię poskładać to kup sobie nasion chia.

 

A co do kwetiapiny, to nie biorę parę dni i nic nie czuje, brałem tylko 1 tabletkę na noc. Wspomagam się permazyną. Aha, wróciły mi małe ataki paniki( na razie 2 :comone: ). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aktywną pracę, często jeżdżę na rowerze. I to mi wystarcza, nie ma już ochoty na inne czynności związane z ruchem. Chciałbym żeby ta energia odpuściła bo czasem naprawdę czuję się zmęczony, ale tylko fizycznie. Psychicznie się nie męczę. Mogę spać po 5 godzin a i tak się wysypiam. Jestem szczupły, ważę 71kg ale dużo jem, może to te puste kalorie dają mi taki wycisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrode: Ketilept retard 50mg wycofany z obrotu

 

Decyzją nr 48/WC/2017 GIF wycofał z obrotu produkt leczniczy Ketilept retard 50 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu w ilości 60 sztuk o numerze serii: 1602429 i dacie ważności: 30.04.2019 r.

Do GIF wpłynęła informacja, że produkt nie spełnia wymagań specyfikacji dla parametru "uwalnianie substancji czynnej".

Został on wprowadzony na rynek polski na podstawie zgody Ministra Zdrowia na dopuszczenie do obrotu.

Natychmiastowo podjęto decyzję o wstrzymaniu w obrocie tego produktu leczniczego.

 

 

 

https://portal.abczdrowie.pl/gif-wstrzymuje-popularny-lek-na-zaburzenia-depresyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na co bierzesz, ale u mnie 100 mg na sen niestety też powodowało efekt ogłupienia. Szczególnie odczułem to w mojej pracy programistycznej. Po zmniejszeniu na 25 mg efekt nasenny niewiele się zmniejszył, ale za to "ogłupienie" znikło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro bierzesz taką dawkę to zapewne przeciwpsychotyczna. Ogłupienie czy tam otępienie powinno stopniowo się zmniejszać. Nasenna dawka powinna się zamykać w 100mg, bo im więcej tym efekt wcale nie będzie silniejszy. Większe dawki na inne zaburzenia psychiczne.

Radzę uważać z tym lekiem, posiada w sobie duży potencjał na efekty odstawienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwetapina nie uzależnia, miałem już kilka podejść do niej. Pregabalinę też brałem. Trochę zmniejszała lęk, nic cudownego, brałem nawet 3 tabletki, a spać po tym i tak się nie dało. Tak to już jest jak się rozpędzisz z benzo bo tylko to działa najlepiej.... Inne neuroleptyki walą mi po wątrobie i nie mogę ich brać a i tak po nich nie śpię. Mirta i miansa odpada bo mam sporą otyłość a właśnie jestem na diecie i już udało się zrzucić 10 kg. Po kwecie śpię, nie mam zwiększonego apetytu tylko kuźwa nie wiem czasem jak się coś nazywa. Może z czasem zmniejszę dawkę i problem zniknie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie uzależnia ale w pewien sposób jej skutki odstawienne szczególnie w przypadku bezsenności są bardzo ładnie mówiąc nieprzyjemne. Na pewno bardziej przykre niż przy odstawianiu benzo czy Z-leków.

Ja nigdy nie miałem problemu ze skutkami odstawiennymi z żadnymi lekami. Brałem kwetę kiedyś ponad miesiąc, wysokie dawki, zszedłem bez żadnych objawów odstawiennych, natomiast w przypadku benzo- TO jest dopiero horror.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schodzenie z rocznej terapii kwetą na bezsenność a schodzenie z zolpidemu w takim przypadku to pikuś. Kweta robi na amen. Miesiąc to mało. Ale też mogą się pojawić nieciekawe elementy. Opisywałem to gdzieś na forum. Ja za to nigdy po odstawianiu benzo horroru nie miałem, nie wiem zupełnie jak to trzeba brać żeby go sobie zafundować. Chyba nałogowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×