Skocz do zawartości
Nerwica.com

BÓG - czy istnieje,jaki jest,nasze wyobrażenie


sbb88

Czy wierzysz w Boga?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz w Boga?

    • Tak, jestem wyznawcą kościoła latającego potwora spaghetti
      0
    • Tak, wierzę w Boga (hinduista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (judaista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (muzułmanin)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (chrześcijanin-inny odłam)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (protestant)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (prawosławny)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (katolik)
      19
    • Tak, jestem rycerzem Jedi
      2
    • Tak, ale go nie lubię (satanista, nihilista)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (wyznaję inną religię)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (ale nie wyznaję religii)
      2
    • Przykładam marginalne znaczenie do koncepcji Boga (buddysta)
      1
    • Tak, wierzę w Boga bezosobowego (deista/panteista itp.)
      6
    • Nie mam zdania/Niezdecydowany (agnostyk)
      9
    • Nie, Bóg nie istnieje (ateista)
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy bóg istnieje czy nie i nie zamierzam się szufladkować , określać albo decydować po której stanąć stronie ... i nie uważam , że to "bezpieczna polisa ubezpieczeniowa " bo jeśli Bóg istnieje , to mam przejeb*ne , w końcu wątpię , żeby wymówka typu " wierzący nie byłem , to prawda ... ale ateistą też nie ! " nie zadziałała , ponieważ religia jasno określa , że błogosławieni będą ci którzy uwierzą , a nie ci którzy , tylko dopuszczali istnienie Boga .

Po prostu tego kur.wa nie wiem ... w sumie wy też , ale równie dobrze mogę powiedzieć , że wiara w Boga , to lęk przed tym , że czeka nas tylko gleba i robaki po śmierci , albo , że ateiści są na tyle durni by wierzyć , że coś tak idealnego jak wszechświat powstało od wielkiego wybuchu (albo innego przypadku ) , który da się udowodnić tak samo jak te opowiadania w bibli , więc alleluja i do przodu , trzeba siać , siać , siać , a bycie wiernym jest nie modne , bo agnostycyzm to jedyna słuszna droga :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio Nerwica,

. i nie uważam , że to "bezpieczna polisa ubezpieczeniowa " bo jeśli Bóg istnieje , to mam przejeb*ne , w końcu wątpię , żeby wymówka typu " wierzący nie byłem , to prawda ... ale ateistą też nie ! " nie zadziałała , ponieważ religia jasno określa , że błogosławieni będą ci którzy uwierzą , a nie ci którzy , tylko dopuszczali istnienie Boga .

Nie chciałbym być w skórze katolika jeśli prawdziwy jest np. zazdrosny bóg Azteków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinner22, a w jakiego Boga wierzysz?

 

Po prostu w Boga, stwórcę wszystkich ludzi. Jedynego, który kocha wszystkich tak samo.

 

- ,, a który jest ten jedyny''

 

wierzę, że jest jeden Stwórca ale ludzie go różnie interpetują...

 

Chcesz mnie na czymś złapać?

 

-- 09 wrz 2013, 20:12 --

 

strzelam ze to ten Wszechwiedzący Miłosierny i polski..

 

Postrzelać to Ty se możesz z broni na strzelnicy :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1234qwerty,

Nie chciałbym być w skórze katolika jeśli prawdziwy jest np. zazdrosny bóg Azteków ;)

Bóg Azteków , to pół biedy , ale Allah tej wieprzowiny na obiad na pewno nie wybaczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ludzie, nie męcz mnie :o Przeczytaj sobie co deader napisał:

Kiedy wierzący używa argumentu niewierzącego, to oznaka że jest faktycznie "człowiekiem wierzącym" a nie pierwszym lepszym katolem. I to takiego argumentu. Jak dla mnie spoko, na taką wiarę "daję zezwolenie" :P

 

Autodestrukcja

A dlaczego ,,polski'' ?

Jest pewna grupa pseudo-wierzących, którzy uważają że Jezus był Polakiem (autentyk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego uważasz, że stworzył ludzi i ich kocha?

 

Wierzę, że stworzył ich Bóg- Stwórca, że stworzył ziemię, zwierzęta itd. Ktoś musiał stworzyć, samo się nie stworzyło moim zdaniem. A dlaczego stworzył, nie wiem, nie pytałam się Go.

A dlaczego uważam, że nas kocha? Bo np. chce dla nas życia wiecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha nie, nie wiedzialam nawet ze ktos myslal ze Dżizas jest Polakiem :D uzylam tego przymiotnika intuicyjnie, nie ma w tym specjalnej glebi, racej wypadkowa roznych skojarzen, jol :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinner22, nic nie mam do wiary chrześcijańskiej , bo każdy ma prawo wierzyć w co chce , ale skąd wiesz , że chce dla nas życia wiecznego ? tu odpowiedz

nie wiem, nie pytałam się Go.

zabrzmi co najmniej dziwnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinner22,

Wierzę, że stworzył ich Bóg- Stwórca, że stworzył ziemię, zwierzęta itd.

Ale przecież proces powstawania planet jest już opisany w jakiś może jeszcze nie do końca dokładny sposób, ewolucja też wyjaśnia skąd się wzięły zwierzęta, a potem człowiek.

Ktoś musiał stworzyć, samo się nie stworzyło

Wiele rzeczy na tym świecie jest tworzona przez bezrozumne zjawiska. Po co nadawać im cechy osobowe?

A dlaczego uważam, że nas kocha? Bo np. chce dla nas życia wiecznego.

Skąd wiesz, że chce dla nas życia wiecznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha nie, nie wiedzialam nawet ze ktos myslal ze Dżizas jest Polakiem

w tej kwestii historycy nie są zgodni , jedni twierdzą , że urodził się w Betlejem , a drudzy , że w Świebodzinie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak mówi Pismo, spytacie a skąd wiem, czy to prawda co mówi Pismo. A skąd wy wiecie, że to nie jest prawda, że nie ma żadnego Boga? Ja nie powiedziałam, że na 100 % Bóg istnieje, bo nie mam dowodu, nikt nie ma dowodu na Jego istnienie czy nieistnienie. Ale wierzę, że istnieje, bo mam swoje powody i nie mam zamiaru nikogo do wiary przekonywać.

Poza tym wierzę, że to nasze życie tu na ziemi nie jest przypadkowe, że nie żyjemy tutaj bo to jakaś pomyłka itp. Rodzimy się, żyjemy, umieramy i co? koniec ?... to bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinner22,

A skąd wy wiecie, że to nie jest prawda

O argumencie "skąd wiesz, że nie?" już pisałem, ale nie ten wątek chciałem ciągnąć.

 

Czyli wierzysz, w to co jest napisane w Piśmie Świętym. Zakładam, że nie wierzysz jednocześnie w stworzenie w 7 dni i nie traktujesz Bibli dosłownie.

 

A wierzysz np. w to, że Jahwe objawił się Mojżeszowi pod postacią płonącego krzewu, ucieczkę Żydów z Egiptu, kamienne tablice z przykazaniami, które dostał Mojżesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele rzeczy na tym świecie jest tworzona przez bezrozumne zjawiska. Po co nadawać im cechy osobowe?
No np. nadawać chmurze cechy osobowościowe nie ma sensu, ale doświadczenie uczy że wszystko ma swoją przyczynę. Pytanie czy ta przyczyna bezrozumnych chmur, rozumnego człowieka to jest jakaś bezosobowa istota czy przypadek, a może nie mają przyczyny? Jeśli widzimy jakiś porządek, czy ład w świecie to chyba dość naturalnym jest pytanie czy przyczyna tego jest rozumna, czy ktoś to stworzył/zaplanował czy powstało przez jakiś przypadek. Chociaż o jakiś naukowy dowód jest ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vifi, Wiedza na temat powstawania chmur już dawno została zgłębiona i nikt tam żadnego boga nie uświadczył ^^

 

 

Wiemy, że ład może powstać bez ingerencji istot rozumnych czego przykładem jest ład w przyrodzie.

Dopiero człowiek jako istota rozumna potrafi skutecznie taki ład rozpieprzać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha nie, nie wiedzialam nawet ze ktos myslal ze Dżizas jest Polakiem :D uzylam tego przymiotnika intuicyjnie, nie ma w tym specjalnej glebi, racej wypadkowa roznych skojarzen, jol :P

Autentyczny przypadek babki mojej kumpeli. Jezus jest Polakiem. No i oczywiście, absolutnie, nigdy w życiu, nie był ŻYDEM. Bo przecież Żydzi to Szatany. Przez takie głąby ludzie niewierzący odnoszą się do wiary z pogardą i nie dziwię się nam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×