Skocz do zawartości
Nerwica.com

Olanzapina utrata pamięci / Olanzapina zaburzenia pamięci


poszkodowany

Rekomendowane odpowiedzi

Stracił ktoś pamięć przy zażywaniu olanzapiny? Mi wspomnienia zaczęły się zamazywać już nawet przy 5 mg, nie brałem więcej niż 10 mg. Malutką dawkę brałem, a efekty były opłakane. Cały rok zapomniałem, wszystkie wspomnienia zaczęły się zacierać. Nawet 2 dni zażywania mogą wywołać poważne szkody. Nie pamiętam szczegółów, a nawet więcej z roku czasu.

 

Cytat

Jednym z leków podawanych pacjentom chorym na schizofrenię jest olanzapina. "Dostając się do mózgu działa na receptory: hamuje głosy i urojenia chorych. Przy okazji łączy się też jednak z wieloma innymi receptorami, powodując działania niepożądane: połączona z jednym receptorem powoduje spadki ciśnienia, z drugim - dysfunkcje seksualne, z innym - tycie, a z kolejnym - zaburzenia pamięci" - tłumaczy dr Marcinkowska.

Źródło: https://www.uj.edu.pl/wiadomosci/-/journal_content/56_INSTANCE_d82lKZvhit4m/10172/78141920

 

Miał ktoś jakieś poważne problemy po zażywaniu olanzapiny? Ten lek powinien już dawno zostać wycofany z obrotu ze względu na swoje skutki uboczne. Jestem ciekawy jak wpływa na funkcjonowanie u osób chorych na schizofrenię, depresję i ChAD (Chorobę afektywną dwubiegunową). Komuś pomaga, czy tylko szkodzi? Albo skutki są odczuwalne dopiero po pewnym czasie i wtedy zaczyna sprawiać poważniejsze problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty mówisz?

 

Ja bym tego leku tak nie chwalił, właśnie powoduje straszne tycie. Nie wspominając o utracie pamięci u części osób. Skutki uboczne sprowadzają się na większą podatność na zapominanie faktów i wcześniej nabytej wiedzy.

 

W dobie lepszych leków nie warto go zażywać.

Edytowane przez poszkodowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak blokuje receptory acetylocholiny (no i jak każdy neuroleptyk hamuje bezpośrednio transmisje dopaminergiczną) to problemy z pamięcią to jest normalny objaw uboczny, niestety. A wiele ludzi nawet i tak nad tym nie rozmysla bo i tak nie mamy obok siebie w czasie rzeczywistym alternetywnej wersji siebie, ktora nie bierze leku i zebyśmy mogli porównac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę aktualnie olanzapine. Od samego początku zarzywania zaczelam mieć większy apetyt również na słodkie. 

Zauwazylam tez właśnie ze pamiec mam słaba, nie pamiętam np. co robiłam w poprzedni weekend albo tylko częściowo.

Ponadto mam wyzerowane libido. 

Czytalam o m. In. Olanzapinie że przyczynia się do otyłości trzewnej. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Anioł napisał(a):

Mienta dobrze Ci się pisze widzę, bo gdyby Ciebie to miało dotyczyć to bys nie był taki mądry.

 

Cóż, choruję na schizofrenię od 16. roku życia, więc wiem, o czym piszę. I też mam dziurawą pamięć.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, prawdziwa przyczyna jest taka, że olanzapina to syf. Wystarczy zmienić lek, żeby się przekonać, że ustąpią częściowo lub się zmniejszą problemy z pamięcią. Dokopałem się do opinii, jako ciekawostka, że trudno na tym leku wykonywać ćwiczenia fizyczne, ale większość pacjentów jest po nim tak senna, że do głowy im by to nie przyszło, że są zdecydowanie mniej aktywni. Aniele jaką masz dawkę, jeśli można wiedzieć?

 

Edytowane przez poszkodowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×