Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

Z kolei z tego co ja wiem, dwaj katoliccy duchowni egzorcyści, zostali uznani winnymi za nieumyślne spowodowanie śmierci poprzez „doprowadzenie dziewczyny do śmierci wskutek niedbalstwa”.

 

A na procesie nikt nie chciał odsłuchać podstawowego dowodu - wielogodzinnych taśm z nagranymi egzorcyzmami. A o niedbalstwo to chyba trzeba oskarżać lekarzy, chyba że sąd uznał, że księża niedbale odprawili egzorcyzmy... Żaden ksiądz nie bronił jej dostępu do lekarza, tylko że lekarz nic nie mógł zrobić.

Oskarżonym w tym procesie powinien być szatan, bo to on doprowadził do śmierci, tylko że jak to zrobić, skoro sąd w niego nie wierzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei z tego co ja wiem, dwaj katoliccy duchowni egzorcyści, zostali uznani winnymi za nieumyślne spowodowanie śmierci poprzez „doprowadzenie dziewczyny do śmierci wskutek niedbalstwa”.

 

A na procesie nikt nie chciał odsłuchać podstawowego dowodu - wielogodzinnych taśm z nagranymi egzorcyzmami. A o niedbalstwo to chyba trzeba oskarżać lekarzy, chyba że sąd uznał, że księża niedbale odprawili egzorcyzmy... Żaden ksiądz nie bronił jej dostępu do lekarza, tylko że lekarz nic nie mógł zrobić.

Oskarżonym w tym procesie powinien być szatan, bo to on doprowadził do śmierci, tylko że jak to zrobić, skoro sąd w niego nie wierzy?

 

Słyszałem o tym. To chyba w Niemczech było, znam sprawę dzięki księdzu Natankowi, bo na swoim kazaniu o tym mówił. Ale niedługo, jak tylko jesienne wybory pójdą pomyślnie, to wróci stara, dobra szkoła i wtedy egzorcyzmy będą obowiązkowe przy każdym zaburzeniu, przy moim borderline też, dlatego przekonam się na własnej skórze, co to była jesień średniowiecza. Btw. refren, jak tam patrole moralności? Jeden chyba ostatnio widziałem, ale spuściłem wzrok, zmieniłem stronę ulicy i przyspieszyłem kroku, dlatego nie mam pewności. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oskarżonym w tym procesie powinien być szatan, bo to on doprowadził do śmierci, tylko że jak to zrobić, skoro sąd w niego nie wierzy?

Wysoki Sądzie, to nie ja zabiłem, to Szatan mnie opętał i posłużył się moim ciałem, aby zabić. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ego, ale ksiądz odprawiający egzorcyzmy nie zabił Annelise.

 

Hans, nie wiem jak partole moralności, pytanie skieruj do tych, którzy plotą te farmazony o jakichś religijnych opresjach, a egzorcyzmy niestety nie będą obowiązkowe, chociaż ja bym w ramach eksperymentu przeegzorcyzmowała uczestników tego forum, może ktoś by wyzdrowiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refren, nie chodziło mi o to, że zabił, tylko o możliwe konsekwencje ewentualnej wiary Sądu w Szatana.

 

chociaż ja bym w ramach eksperymentu przeegzorcyzmowała uczestników tego forum, może ktoś by wyzdrowiał.
A ja chciałabym wziąć udział w egzorcyzmach, fajnie by było popatrzeć jak ktoś lewituje, bądź pluje gwoźdźmi... niestety czarownicy tego rytuału, wpuszczają tam tylko swoich wyznawców, czyżby mieli coś do ukrycia? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szatan może naśladować choroby psychiczne. Są w internecie wykłady egzorcysty. Ja nie wiem, czy psychologia działa, bez Boga to i tak wszystko na nic, lepiej, żeby leczył Bóg niż jakiś psycholog czy psychiatra, który będzie nawiedzony ze swoimi teoriami. Lepiej skupić się na wierze, ostatecznie i tak wszyscy umrzemy kiedyś i teorie psychologiczne szlag trafi, a przed Bogiem będziemy musieli się tłumaczyć.

Szatan tez jest odpowiedzialny za klęski żywiołowe, wypadki, choroby i nierówności społeczne. :mrgreen: a może to Bóg chce sprawdzić wytrwałość ludzi w wierze przez ich ciężkie doświadczanie a nie szatan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychu 1977, książka może być dobra, ale Kołakowski to trudno określić czy był wierzącym czy nie, sam kiedyś oznajmił, że nie odpowiada na takie pytanie ludziom bo uwaza je za nietaktowne czy coś w tym stylu.

 

Otóż mylisz sie,odpowiedział kiedyś na to pytanie,brzmiało ono-A Bóg wie...

A co do książki ,czytałem-genialna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby któryś z Was(mowa o hejterach modlitw wystawienniczych czy egzorcyzmów) był obecny albo przynajmniej spróbował zrozumieć to i pojąć na czym to polega. Tam nie ma udawania, to nie jest film a ludzie uczestniczący w nich to nie aktorzy. Sam tym faktem byłem zdziwionY. Zawsze myślałem ze coś takiego może istnieć ale nie uwierzyłem póki nie zobaczylem. Boje się przekroczyć granicę i wejść do świata gdzie wszystko będzie tłumaczone brakiem wiary i modlitwy. Istnieją choroby psychiczne i owszem czasem są wynikiem opętania ale sądzę że jest to bardzo Rzadki przypadek. Nie wiem czemu tez obrażacie księzy nazywając ich klechami. Znam księdza który bardzo mi pomaga. Jest normalnym człowiekiem, takim jak ty, tylko ze on oddał się cały Bogu. Widziałem kiedyś na forum zdjęcie gościa który trzymał w zębach krzyż z uśmiechem na twarzy. Takie przypadki uznalbym za nieco podejrzane, ale nie wiem. Moze to tylko choroba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PannaNatalia,

 

Mój szwagier był na spotkaniu pewnej Wspólnoty w Czetachowej i wrócił zupełnie odmieniony.Moim zdaniem ześwirował..przykłady:będąc na Mszy widzi jak przez nawy kościoła przechadza się Maryja z Jezusem,gdy jest śpiący a jedzie samochodem dotyka obrazek z wizerunkiem Jezusa i czuje orzeźwienie i lekki wiatr,który odpycha zmęczenie.Jest w trakcie odmawiania chyba 3 różnych Nowenn i kilku modlitw,którymi musi modlić się do końca życia aby on i jego rodzina mogli po śmierci trafić do nieba.Nie mówi o niczym innym tylko o Bogu.modlitwach i pielgrzymkach,nawet z nieznajomymi np.sprzdawcą w sklepie.Chce wszystkich nawracać(!)Powiedział,że jego własne dzieci tak naprawdę nie są jego tylko Pana Boga,on je dostał jedynie na wychowanie.Stwierdził również,że jestem opętana przez szatana bo nie czuję potrzeby codziennego odmawiania różańca,a zamiast tego wolę pójść czasem przed pracą do kościoła i pomodlić się w samotności.

 

To bardzo przykra sytuacja, takie osoby niestety zniechęcają innych ludzi do wiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo przykra sytuacja, takie osoby niestety zniechęcają innych ludzi do wiary.

 

E tam, typowa raczej, jak dla każdej sekty. Przecież chrześcijaństwo też zaczynało się od kilku wyznawców, po prostu jednej religii się udaje, a innej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo przykra sytuacja, takie osoby niestety zniechęcają innych ludzi do wiary.

 

E tam, typowa raczej, jak dla każdej sekty. Przecież chrześcijaństwo też zaczynało się od kilku wyznawców, po prostu jednej religii się udaje, a innej nie.

Chrześcijaństwo powstało jako odłam judaizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrześcijaństwo powstało jako odłam judaizmu.

 

No wiadomo, ale nie pisz tutaj o Żydach, bo wiadomo jak to się skończy! Żyd jest wrogiem prawdziwego Polaka-katolika. :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×