Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Kat_, nie brałem fluo i escitalopramu. Sertra zaburzała mi funkcje seksualne równie mocno co paroksetyna, wenla to samo, reszta podobnie. Może fluwo w niskich dawkach była trochę lagodniejsza.

 

Doxepina i amitryptylina najmniej zaburzały te sprawy, ale przy 150 mg ami juz się zaczynało chrzanić wyraźnie. Doxy nie brałem jeszcze więcej jak 100mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych którzy brali i 50 i 100+ , jakie odczuwacie różnicę , między niskimi dawkami a 100 i 100+ , ja na 50sce prawie nic nie czuję,w sensie antydepresyjnym itp , zwięszkam do 75 , i potem na 100

Na początku tylko zaznaczę , że twoje pytanie jest bezcelowe w sensie pragmatyki - ludzie niewiarygodnie różnią sie między sobą w reagowaniu na te same chemikalia. Jeżeli o mnie chodzi to biorę sertralinę na takie .... OCD powiedzmy i nie ma u mnie rożnicy pomiędzy dawka 50mg, a 250mg. Obie blokują lęk sytuacyjny w prawie takim samym stopniu, a na OCD działają tyle co kremy za 1461378245718 zł/szt sprzedawane babsztylom na zmarszczki :) Ale że możliwość odczuwania lęku działa jak nawóz dla zachowań OCD-podobnych, depresji, nerwic , itd. to biorę , chociaz zastanawiam sie nad przerzutką na np. gabapentynę + balkofen zamiast tej sertraliny, skoro na moje artefaktowe OCD nic z dostepnej obecnie chemii nie działa, a lęk i napięcie to można zoperować próbować czym innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

mam pytanko a właściwie szukam opinii - przyjmuję Sertagen 50 raz dziennie rano, od ok 8 tygodni .... wczesniej przyjmowałam Seronil 10, ok 4 miesięcy, czułam się bardzo dobrze, aktywna, życzliwa, nie doświadczałam już lęku ani objawów depresji, ale niestety, z powodu wypadania włosów, wręcz łysienia w mojej opini, postanowiłam z psychiatrą zmienić lek na sertagen. Ten, mam wrażenie w ogóle mi nie pomaga, nie wiem czy dać mu nadal szansę? Lekarz dorzucił mi trittico, hm też nie wiem czy to dobre rozwiązanie?

Przy fluo wiedziałam, że żyję... tylko włosów i pięknych warkoczy coraz mniej :D :)

Co myślicie? A może zwiększyć dawkę z 50 na 100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

mam pytanko a właściwie szukam opinii - przyjmuję Sertagen 50 raz dziennie rano, od ok 8 tygodni .... wczesniej przyjmowałam Seronil 10, ok 4 miesięcy, czułam się bardzo dobrze, aktywna, życzliwa, nie doświadczałam już lęku ani objawów depresji, ale niestety, z powodu wypadania włosów, wręcz łysienia w mojej opini, postanowiłam z psychiatrą zmienić lek na sertagen. Ten, mam wrażenie w ogóle mi nie pomaga, nie wiem czy dać mu nadal szansę? Lekarz dorzucił mi trittico, hm też nie wiem czy to dobre rozwiązanie?

Przy fluo wiedziałam, że żyję... tylko włosów i pięknych warkoczy coraz mniej :D :)

Co myślicie? A może zwiększyć dawkę z 50 na 100?

Jaka diagnoza ? 10tka seronilu to pewno depresja. W jakim zakresie sertralina nie domaga w porównaniu do fluoksetyny ? 8tyg to na depresyjne objawy powinno już zacząć działać. Psychol spróbuje pewno dołozyć jeszcze 50ke i sprawdzisz wtedy. Pobierzesz jeszcze z 8tyg. jak nie będzie poprawy to widzocznie lek nie dla Ciebie, biorąc pod uwagę ze tak mała dawka fluo tak ładnie na Ciebie działała to w depresji nie opłaca się wchodzic z sertraliną powyżej 100mg/d, tym bardziej że małe dawki innego SSRI dały ładna odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych którzy brali i 50 i 100+ , jakie odczuwacie różnicę , między niskimi dawkami a 100 i 100+ , ja na 50sce prawie nic nie czuję,w sensie antydepresyjnym itp , zwięszkam do 75 , i potem na 100

Na początku tylko zaznaczę , że twoje pytanie jest bezcelowe w sensie pragmatyki - ludzie niewiarygodnie różnią sie między sobą w reagowaniu na te same chemikalia. Jeżeli o mnie chodzi to biorę sertralinę na takie .... OCD powiedzmy i nie ma u mnie rożnicy pomiędzy dawka 50mg, a 250mg. Obie blokują lęk sytuacyjny w prawie takim samym stopniu, a na OCD działają tyle co kremy za 1461378245718 zł/szt sprzedawane babsztylom na zmarszczki :) Ale że możliwość odczuwania lęku działa jak nawóz dla zachowań OCD-podobnych, depresji, nerwic , itd. to biorę , chociaz zastanawiam sie nad przerzutką na np. gabapentynę + balkofen zamiast tej sertraliny, skoro na moje artefaktowe OCD nic z dostepnej obecnie chemii nie działa, a lęk i napięcie to można zoperować próbować czym innym.

 

Czyli celujesz w gaba , myślę że dobrze kombinujesz , baclofen , rekreacyjnie , i na mnie działał zajebiście to znaczy , chciało mi się coś robić,szukałem kontaktu,towarzyskość,gadatliwość , chciało mi się żyć!! , a to pewnie dla tego że działa na ten sam receptor co alkohol Gaba-B , i mogę porównać działanie z tym że 100 razy lepsze . Sam właśnie myślałem żeby przyjmować małe dawko baclofenu ,przeciwdepresyjnie . Ludzie po przejściach alkoholowych,ci którzy nie piją już , przyjmują baclofen,cały czas , pomaga im to wytrwać , więc czemu by na depresje nie brać małe dawki.

 

A teraz , łykam te SSRI i , nie chcę mi się żyć,mam ochotę się zabić,wszystko robię na siłę,nie mam na nic ochoty,nic mnie nie cieszy - Odwrotność Działania Baclofenu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza - deresja. Założenie było takie, że zaczynam 10tką Seronilu, po 6 tyg. miałam wskoczyć na 20stkę fluo, ale po wizycie kontrolniej absolutnie nic nie zmieniliśmy, i tak przez kolejne 3 miesiące przyjmowałam 10tkę Seronilu.

Obecnie(sertagen) mam trudności ze wstaniem w lóżka, nie pracuję, zostaję sama w mieszkaniu, gdy partner wychodzi do pracy, tak wegetują do 13.00, jestem zmęczona w sensie fizycznym, unikam spotkań, ogólnie męczy mnie ten ciągły brak motywacji przy codziennych czynnościach. Mam trudności z podjęciem decyzji, czasem też kłopoty ze snem, ale wiadomo, odbiję sobie brak snu w ciągu dnia...

 

Tak, to prawda, jeśli dobrze czułam się przy dawce 10tki Seronilu, to dorzucenie do Sertagenu dawki Trititico już mnie delikatnie wycofuje i zniechęca. Rozważam też powród do fluo, ale to nie może mieć sensu, skoro przy Sertagenie tracę tak mało włosów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

co myślicie o połączeniu Sertagenu 50tki + Trittico?

 

Pozdrowienia :)

 

Brałem to przez 2-3 lata. 100-150mg serty + początkowo 150mg trittico na sen, po dwóch latach zjechałem do okruszka 10mg trittico, zjazd był stopniowy, sertralina widocznie przestawała działać. Czułem się tak sobie, trochę otumaniony, otępiały, rozleniwiony, jakieś tam życie wiodłem ale bez rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za opinie.

 

Obecnie łykam 50tkę Sertagenu ponad 8 tyg. , w moim miemaniu lek "nie działa".

Psychiatra sugeruje dołączenie Trittico lub podwyższenie Sertagenu z 50tki do 100tki, a ja sceptycznie podchodzę do pierwszej i drugiej propozycji, a jeśli już wolę wybrać trafniejszą propozycję ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za opinie.

 

Obecnie łykam 50tkę Sertagenu ponad 8 tyg. , w moim miemaniu lek "nie działa".

Psychiatra sugeruje dołączenie Trittico lub podwyższenie Sertagenu z 50tki do 100tki, a ja sceptycznie podchodzę do pierwszej i drugiej propozycji, a jeśli już wolę wybrać trafniejszą propozycję ...

 

8 tygodni to jak na sertraline dosc sporo, raczej pownna juz dzialac, trittico jest dobre na sen i troszke przeciwdepresyjnie dziala.

Moze fluoksetyne lub paroksetyne

Na co bierzesz sertraline??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×