Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

jest takie specjalnie forum(którego promować tu nie będę) gdzie ludzie strasznie wlaśnie kombinuja z takimi lekami w celach rekreacyjnych. Wymieniają się spostrzeżeniami itp. Straszne. A biorą leki dla zabawy. A ludzie leczą niby tak na prawdę cięzkie schorzenia które czasem odbierają chęci do życia. Takie leki nie są dla frajdy.

Takie moje zdanie. Ale chu w to.

 

Nie wiem czy to zły dzien jeden, czy przez smutek i chorobe kogoś bliskiego z mojej rodziny, ale mam mega dół. znów stres przed pojsciem do pracy....... chcialabym zeby to bylo chwilowe :(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie odstawienia sertraliny ,macie jakieś doświadczenia ? jak odstawić dawkę 25 mg (pół tabletki) biorę już koło 2 lat taką dawkę przymierzam się do odstwki czy mieliście jakieś przeboje podczas odstawienia? czy lepiej sie ją odstawia niż paroksetynę ? jak tą moją daweczkę skutecznie i bezboleśnie odstawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasia000, 25 mg przez dwa lata bierzesz?? Bardzo miła mała dawka. A czy pomagała Ci ? Brałaś kiedyś więcej ??

Powiem Ci że ze swojego doświadczenia wiem, że paroksetyna w odstawianiu jest straszna. Przechodziłam przez to piekło.

Moja koleżanka brała przez 1,5 r 50 mg sertaliny i odstawiła z dnia na dzien i nic się nie stało więc te Twoje 25 mg też chyba do odstawienia jest nagłego .. albo się myle. Spytaj lekarza. A na co brałaś tą dawkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, no i mam mega problem z osiąganiem orgazmu. Jest to koszmarnie frustrujące, bo ochota jest, libido jakie było, takie jest , a z orgazmem jest bardzo ciężko. :( To się jeszcze "naprawi", czy podczas terapii tym lekiem tak już po prostu jest?

Jeżeli ten efekt uboczny wystąpił podczas stosowania leku to szanse na jego samoistne cofniecie się w dalszym czasie jego stosowania są właściwie żadne, statystycznie w sferze czerpania przyjemności podczas seksu jak i samego orgazmu nie pomaga nic oprócz odstawienia leku. Próby dodawania mianseryny, buspironu, bupropionu, antagonistów dopaminergicznych, trazodonu (ten sam w sobie ma działanie zaburzające orgazm) są również nieskuteczne jeżeli o orgazm chodzi. Niestety w leczenie przy pomocy SSRI wpisany jest brak dobrego seksu, a już napewno orgazmu - i tak stoisz jako kobieta na uprzywilejowanej pozycji bo nie doświadczysz zaburzeń erekcji :P

Mam pytanko odnośnie odstawienia sertraliny ,macie jakieś doświadczenia ? jak odstawić dawkę 25 mg (pół tabletki) biorę już koło 2 lat taką dawkę przymierzam się do odstwki czy mieliście jakieś przeboje podczas odstawienia? czy lepiej sie ją odstawia niż paroksetynę ? jak tą moją daweczkę skutecznie i bezboleśnie odstawić?

Mimo wszystko im bliżej całkowitego zejścia z leku (a neurologicznych to już w ogóle) tym coraz bardziej powinno zmniejszać się wielkość okrajania dawki podczas kolejnego etapu tej czynności. Ja bym 25mg dzielił sobie na ~ 12,5mg przy uzyciu wagi jubilerskiej :P , brał tak pół miesiąca, a później 12,5mg jeszcze na pół przez kolene pół msc. I dopiero wtedy koniec terapii – może to co napisałem wygląda na głupie, ale taki sposób jest idealną sytuacją odstawiania tego typu leków – niemal likwiduje ryzyko zaburzenia utrwalonego efektu terapeutycznego, bo jeżeli chodzi o skutki uboczne to nie powinnaś poczuć róznicy pomiedzy w.w. sposobem , a zejściem z 25mg do 0mg od razu. W przypadku sertraliny dodatkowym uzasadnieniem dla takiego postępowania jest to że dawka ok.15mg sertraliny blokuje transporter serotoniny dla konkretnych podtypów receptora już w ok.50%.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki też zamierzam brać 25 mg potem koło 20 mg potem pewnie z 18 mg i tak dalej;-)

 

-- 23 paź 2013, 15:24 --

 

dzięki też zamierzam brać 25 mg potem koło 20 mg potem pewnie z 18 mg i tak dalej;-)

 

 

a co to znaczy?

W przypadku sertraliny dodatkowym uzasadnieniem dla takiego postępowania jest to że dawka ok.15mg sertraliny blokuje transporter serotoniny dla konkretnych podtypów receptora już w ok.50%

 

-- 23 paź 2013, 15:26 --

 

brałam 25 sertry bo pomogła mi zejść z paroksetyny z którą za cholerę sobie nie umiałam poradzić to było piekło!!!!! nie dawałam rady ...ech nie chce tego wspominać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki też zamierzam brać 25 mg potem koło 20 mg potem pewnie z 18 mg i tak dalej;-)

Nie no... bez przesady, pomimo tego że skalpelem czy nożykiem do tapet można to zrobić bardzo dokładnie to w miarę zmniejszania dawek będziesz popełniała już błędy rzędu jej wielkości przy np. 4mg :P

 

 

a co to znaczy?

Znaczy to to , że już tak mała dawka leku powoduje zatrzymanie procesu wyłapywania neuroprzekaźnika ze szczeliny (mającego miejsce po przekazaniu impulsu nerwowego) w wielkości połowy całkowitej wartości tego mechanizmu dla konkretnego podytpu receptora na który dany lek działa - w przypadku SSRI pewno standard 5ht2c, może 5ht2a... . Innymi słowy 15mg blokuje selektywnie wychwyt zwrotny serotoniny w ok.50% . Czyli na papierze różnica pomiędzy 25mg sertraliny, a 200mg jest co najwyżej dwukrotna biorąc za kryterium jedynie działanie na układ serotoninergiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do fluoksetyny to zgadzam się, że najlepiej się odstawia. Kumpela odstawiała, tak po prostu z dnia na dzień i nic nie odczuwała..... A jak sertalinę? Nie wiem.. Wiem to że czeka mnie to, ale to dopiero za rooookkkk. Chyba że szybciej zachce mi się odstawiać bez wiedzy lekarza. Jak Wam zaczął się dzień ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasia000, paroksetyna to najgorsza rzecz chyba do odstawienia.

Już wcześniej pisalam, jedna kolezanka odstawiala fluo na luzaku, a kolejna byla na sertalinie dawka 50 bodajrze i lekarz powiedzial ze moze odstawic z dnia na dzien bo niby ten lek utrzymuje sie pol roku nawet po odstawieniu.

To bylo dla mnie troche dziwne, bo moim zdaniem powinno sie schodzic stopniowo z dawki, zmniejszac ja, ale ona zrobila tak jak jej lekarz kazal i faktycznie - zadnych skutkow ubocznych nie miala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D dzięki

ale wiecie co strasznie się nakręciłam czytając jeden artykuł chyba pochodzacy z anty-psychiatrii zacytuję:

CHODZI O SSRI:

Z upływem czasu zbytnia ekspozycja neurotransmiterów na serotoninę powoduje wypalenie się receptorów. Tak wypalone receptory potrzebują czasu, by się zregenerować. Gdy odstawiamy lekarstwa zbyt szybko, narażamy się na ogromne cierpienie – wypalone receptory nie są w stanie należycie wypełniać swojej roli.

wypalone receptory????? szoook :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×