Skocz do zawartości
Nerwica.com

prosze o pomoc/problemy/pytania


Faun

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co wiem - xanax - bardzo silna benzo (Alprazolam) dziala po jakichs 20 minutach od polkniecia, wiec nie mowcie ze trzeba to zryc rok, bo te piguly uzalezniaja srednio juz po miesiacu brania.

 

Dziewczyno, jesli nie chcesz byc zalezna od tego swinstwa, to przestan to brac natychmiast. Wiem po sobie bo bralem 3 miesiace Afobam, a to to samo scierwo.

 

Co do reszty pigul, propranolol rowniez dziala od razu a nie po roku, z tym ze jest to lekarstwo w miare bezpieczne i dzialajace uspakajajaco na serce.

 

Reszty nie znam, to sie nie wypowiadam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyno, jesli nie chcesz byc zalezna od tego swinstwa, to przestan to brac natychmiast.

aftermath mam nadzieję, że pisząc to jesteś świadom odpowiedzialności słów i wziąłeś pod uwagę czynnik taki, że każdy organizm różnie reaguje zarówno na leki jaki i na ich odstawienie.... :?

katrin23za, polecam poważną rozmowę z lekarzem, który Ci to wszystko przepisał. Niech Ci wytłumaczy to, co się z Tobą dzieje. Jeśli nie przekona Cię to lub nie zmniejszy dawek to lepiej skonsultuj się z innym lekarzem ale nagłego odstawienia nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bethi, tak wziąłem pod uwagę fakt, że ludzie proponują brać koleżance xanax przez conajmniej rok, żeby zauważyła efekty.

 

Mnie od Afobamu uzależnił lekarz pierwszego kontaktu, i pisze to ku przestrodze. Wiem z doświadczenia jakie wywołuje efekty jego długie stosowanie.

 

Alprazolam prędzej czy później UZALEŻNIA KAŻDEGO psychicznie i FIZYCZNIE, niezależnie od wagi, płci, rasy, wieku, pogody i czego tam jeszcze chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Chcialem sie spytac czy tabletki Luxety (sertralina) i innych lekow mozna powyjmowac z "blaszek" i wrzucic wszystkie do jakiegos pustego pojemniczka po witaminach etc. Wolalbym miec to w takiej buteleczce niz w listkach zeby sie ludzie nie pytali co i jak ; p

 

Tak powiem, ze to kwas foliowy ; p Podsumowujac czy lek nie straci swoich wlasciwosci?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie powinno sie takich rzeczy robić, bo leki mogą stracić swe wlasciwosci.Leki zawsze nalezy przechowywac w oryginalnych opakowaniach.Ale nie rozumiem co to za problem >>przeciez nie masz napisane na czole ze bierzesz sertralinechowasz do szuflady i po sprawie:D:D::):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh... ; p jestem chlopakiem ; d

 

nie chce pojemniczka o ktorym mowisz tylko pojemnik po lekach, to po pierwsze

 

tam mam 28 tabletek, wiec miesiac by tam musialy przelezec, albo i dwa gdybym od razu dwie paczki zaladowal ; d

 

i nie potrzebuje pouczen bo u mnie fobia nie jest duza - nikt ze znajomych nawet sie nie domysla ze jestem jakos bardziej nerwowy a tym bardziej, ze mam fobie, ale mam ; p brak deprechy, brak atakow, brak nerwicy, tylko ta fobia, dlatego po prostu chce to w tajemnicy utrzymac ; d

 

moze ktos jeszcze mi odpowie? : )

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłam u lekarza i powiedziałam mu o wszystkich moich objawach to stwierdził że mam jeszcze tydzień brać tak samo leki. szczerze wam powiem że się boję i sama odstawiłam propanol i lerivon.musze sie dowiedzieć jeszcze o pozostałych lekach bo nie służa mi one.tego xanaxu się boję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się wypowiedzieć tylko co do bioxetnu - to fluoksetyna, sama biorę to od ponad miesiąca, i tyle właśnie mniej więcej trzeba czekac na efekty, a u mnie już są - jest lepiej.

Pierwsze dwa tygodnie to była męka - pogorszenie nastroju itp. ale to naprawdę przeszło.

Z tego co wiem, flo nie powoduje uzależnienia fizycznego a i przypadki uzależnienień psychicznych są bardzo rzadkie (tu na forum nie spotkałam się z takim przypadkiem - jeszcze).

Ale tak czy inaczej na efekty tego leku trzeba poczekać 3-4 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak byłem ostatnio u specjalisty odnośnie mojej choroby,była to pierwsza wizyta w moim życiu no i nie było tak zle,pani doktor przepisała mi lek asentra no i wykupiłem sobie ten lek, po przyjściu do domu ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem że mam przed sobą lek asertin (chyba pomylili się w aptece) no i co ja mam teraz zrobić,tu na forum wyczytałem że to ten sam lek ale czy naprawdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Asentra ma wiele odpowiedników Ale .... żeby nie bawić się w reklamę są między nimi subtelne - jak nasza choroba- różnice i ja stosowałem to dokładnie co przepisał lekarz. Asentra jest bardzo dobrym specyfikiem. Ale nastaw się na działanie po kilku tygodniach.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę bioxetin od 6 tygodni i do tego xanax 0.5 a czasami 0.25.Byłam u mojej psychiatry i zaniepokoiło mnie odstawianie leku bioxetin.Powiedziała mi że jak będę odstawiać to nie stopniowo tylko wogóle mam przez 10 dni nie łykać żadnych leków i dopiero po tych 10 dniach wprowadza nowy lek

Z tego co wiem to nie można nagle odstawiać leku tylko stopniowo, jestem przerażona.

 

Skonsultowałam się z drugim psychiatrą i powiedziała mi że mam xanax i bioxetin stopniowo odstawiać tzn w pierwszym tygodniu łykać tak jak teraz czyli przez cały tydzień po 2 tabletki dziennie, w drugim tygodniu co drugi dzień, w trzecim mam wziąść tylko 2 tabletki na cały tydzień a od czwartego tygodnia chce mi wprowadzić lerivon 30mg na noc i seroxat rano.

Stwierdziła że xanax i bioxetin są lekami uzależniającymi i powinnam je odstawić a brać ten seroxat i lerivon bo nie uzależniają.

 

ja już naprawdę nie wiem kto ma rację i komu wierzyć.Czy powinnam zmienić psychiatrę i odstawiać tak jak mi mówi? Proszę pomóżcie mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...Mam pytanie..Zazywalam sedam 3 przez 4 mies, jadna tabletke dziennie. Dwa dni temu inny lekarz przepisal mi Cital 20 mg...i Fluanxol 0,5 mg, Sedam kazal odstawic...Czuje sie fatalnie po nowych lekach, mam karuzele w glowie..okropnie mi sie kreci. Czy jest to efekt jakiegos uzaleznienia od Sedamu? Czy moze te leki mi nie sluza? biore 3 tabl Fluanxolu dziennie i narazie po pol Citalu. Czuje sie okropnie, poprostu 5 razy gorzej niz wczesniej, najbardziej to te bole glowy i zawroty mi dokuczaja..Czy ktos moze mi pomoc? Czy to sedam czy mam nieodpowiednie leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może byc wiele>>po pierwsze sedam to lek uzależniający i brałaś go zdecydowanie za długo więc mogło dojść do uzależnienia a w takich sytuacjach NIE WOLNO odstawiac leku raptownie bo moze dojść do silnych objawów odstawinnych. Po drugie przepisany Ci Fluanxol u niektórych obniża ciśnienie krwii i to może powodowac zawroty głowy o jakich mówisz (przeżywałam to więc wiem ze można się czuć strasznie:/),tym bardziej jeśli bierzesz tak duze dawki fluanxolu. SSRI do których nalezy Cital równiez mogą dawać objawy o których mówisz. Radze więc w takiej sytuacji iść do lekarza, który jako jedyny moze ustalic konkretna przyczynę takich objawów, ktore na pewno są niepokojące. Życze powodzenia:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bralam seroxat i to on przywrocil mnie do zycia. Pierwszy miesiac brania to byl naprawde koszmar , ale potem juz bylo tylko lepiej. Sertoxat bralam ponad poltora roku. Warto bylo sie pomeczyc by teraz normalnie zyc. Z nerwicy wyszlam .Zyje normalnie , pracuje i nie straszne mi wielkie sklepy czy windy. Niedawno zmarla moja mama. Myslalam ze bez lekow nie dam rady. Wszystkie sprawy spadly na mnie do zalatwienia. A jednak udalo sie bez lekow. Leki tego typu maja to do siebie ze ich efekt czujemy po 2 czy 3 miesiacach. Tak bylo ze mna. Wierzcie w to co robicie - ze wam sie uda choc na poczatku jest zle. Trzymam kciuki i serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Długo zastanawiałem się czy się tu rejestrować, długo zastanawiałem się nad wyborem działu. Jednak przed chwilą to wreszcie zrobiłem i oto jestem.

 

Moje pytanie będzie krótkie: co i jak mam brać, aby się lepiej poczuć?

 

Wiem, że powyżesze pytanie bez szerszego opisu co mi jest, jest plytkie i nic wam nie mówiące, dlatego opisze po krótce swój problem.

 

Mam 20 lat. Jestem studentem zaocznym. Całe dnie siedzę w domu, niby mam się uczyć, ale.....no właśnie. Nie mam na nic siły, wstaje o 12 codziennie, kłade się spać późno i nie moge zasnąć. Gdy jeszcze rok temu byłem w liceum, po prostu uwielbiałem naukę (średnia na koniec grubo powyżej 5.0), chłonąłem wiedzę, lubiłem to, dawalo mi to satysfakcję. Jednak teraz jest inaczej, nie mam siły, nie mam motywacji, siedze na necie, przeglądam od niechcenia i nic nie robie. Troche sie jakby załamałem po liceum, gdyż nie wiedziałem co mam ze sobą zrobić. Były różne wizje: wyjazd za granice, służba w oddziałach prewencji policji, wojsko i wyjazd na misje, wreszcie studia. Wybrałem to ostatnie i niestety ale żałuje tego wybory. Dużo pracy musze poświęcić nauce, ale nie widze sensu tego poświęcenia (studiuje j. ang.).

Mało jem. Kiedyś trenowałem na siłowni, byłem duży, teraz schudłem 15 kg.

Nic mnie już nie cieszy. Moja wiara w Boga strasznie osłabła. Ale nie tylko w Boga, przede wszystkim w samego siebie.

Czuje sie samotny. Nie mam przyjaciół, nie mam nawet kolegów.

Często myśle o śmierci. Bywało że modliłem się do Boga o śmierć.

Nie widze sensu mojego istnienia, czuje się pusty i niepotrzebny. Czekają mnie 3 operacje, które teoretycznie powinny dac mi niejako nowe życie, ale teraz, gdy sobie wypbrażam to nowe zycie, które de facto ma byc duzo lepsze niz to obecne, to dalej widze tam ta niemoc i szarośc, jaką doznaje teraz.

Nie mam pracy, nie mam siły nawet jej poszukać. Żyje z tego, co zarobiłem we wakacje.

 

Dlatego, jak widzicie, coś jest ze mną nie tak. Nie bardzo chce iśc do lekarza (małe miesteczko). Czy istanieją jakies mocne środku które mi choc troche pomogą? Alkohol nie bardzo juz na mnie działa. może jakieś mocne narkotyki(kox, amfa, acid)?

 

 

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym czytał o sobie. Nawet ten sam kierunek studiujemy, tylko, że ja dziennie i na 3 roku... Ja mimo, że jestem na lekach, czuję się nadal tak samo. Powinienem zacząć kolejną terapię i może jakiś nowy lek, nie wiem. Tobie polecam wybrać się do psychiatry, żeby postawił diagnozę. Lek zapewne też dostaniesz, ale musisz wiedzieć, że chemia to nie wszystko. Trzeba dużo pracować nad samym sobą. I nie bierz żadnych dragów, bo wpakujesz się w jeszcze większe gówno niż to w którym teraz jesteś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam szans isc do psychiatry

aby tam isc, musiałbym isc najpierw do lekarza ogólnego, który dałby mi skierowanie, a niestety sami znajomi, a tak juz mam, ze sie wstydze.

W realu w kontaktach z innymi ludźmi potrafię sie świetnie maskować - nikt nie pozna co ze mną jest.

Taki mój stan zaczął się jakies 3 lata temu. Jeszcze w gimnazjum byłem szczęśliwym człowiekiem, pomimo wielu przeciwnosci losu dawałęm sobie rade. W liceum zaczeło się, zapadłem się w świat nauki, ale to dawało tylko taki chwilowy, doraźny skutek, kiedy w szkole cieszyłem się wynikami. Teraz to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam szans isc do psychiatry

aby tam isc, musiałbym isc najpierw do lekarza ogólnego, który dałby mi skierowanie, a niestety sami znajomi, a tak juz mam, ze sie wstydze.

Do psychiatry nie trzeba mieć skierowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×