Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory w USA Clinton vs Trump


marwil

Rekomendowane odpowiedzi

Przykład z GW:
"Przerażająca noc. Gniew wśród białej, wiejskiej Ameryki jest większy niż myślałem"

 

To akurat prawda. Ten sam mechanizm wyniósł do władzy PiS.

Ludzie mają dość establishmentu i kłamliwej polityki multi kulti. Mam nadzieję że Europa zachodnia tez pójdzie ta drogą. Trump jest nieprzewidywalny i politycznie nieobyty ale nie reprezentuje zepsutej i skorumpowanej klasy politycznej tak jak Clinton, która jest na usługach korporacji i Saudów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyborcami tak Trumpa jak i PiSu nie są ludzie syci, zadowoleni i szczęśliwi. Ci ludzie są wkurzeni, sfrustrowani, nie mogą zaspokoić niektórych, lub wszystkich, potrzeb. Żaden szczęśliwy człowiek nie głosuje na partię buntu ;)

Tu akurat się mylisz. Na Trumpa głosowała biała ostatnio nieco podupadła klasa średnia, właściciele małych i średnich firm a także cześć klasy wyższej bo przecież popiera on zmniejszenie podatków dla najbogatszych. A biedni a to w USA głównie kolorowi głosowali chórem na Clintonównę. Podobnie jak tzw elity intelektualne, wielkomiejski menedżment i ludzie wolnych zawodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki T. Ameryka spadanie na dno, chce wywalic emigrantów, bedzie miał pozwolenie na łapie za tyłek kobiety i na dodatek nie ma wokoł siebie poki co zadnych odpowiednich ludzi zwiazanych doswiadczeniem z polityka. Wg mnie Amerykanie sadza ze postawili na "czarnego konia" a to bedzie ich kon, ale trojanski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają dość establishmentu i kłamliwej polityki multi kulti. Mam nadzieję że Europa zachodnia tez pójdzie ta drogą. Trump jest nieprzewidywalny

akurat jak wszedzie, niemniej multi kulti to znaczy % społeczenstwa w Ameryce. Powodzenia z walka z wiatrakami. T. moze duzo mowic, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają dość establishmentu i kłamliwej polityki multi kulti. Mam nadzieję że Europa zachodnia tez pójdzie ta drogą. Trump jest nieprzewidywalny

akurat jak wszedzie, niemniej multi kulti to znaczy % społeczenstwa w Ameryce. Powodzenia z walka z wiatrakami. T. moze duzo mowic, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

Ale mu chodziło o muzułmanów i nielegalnych z Meksyku a nie całą emigrację. Przecież jego żony obecna i była to Słowianki. A co do jego prezydentury pożyjemy zobaczymy ale wg mnie ta cała panika środowisk liberalno- lewicowych jest przesadzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają dość establishmentu i kłamliwej polityki multi kulti. Mam nadzieję że Europa zachodnia tez pójdzie ta drogą. Trump jest nieprzewidywalny

akurat jak wszedzie, niemniej multi kulti to znaczy % społeczenstwa w Ameryce. Powodzenia z walka z wiatrakami. T. moze duzo mowic, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

Ale mu chodziło o muzułmanów i nielegalnych z Meksyku a nie całą emigrację. Przecież jego żony obecna i była to Słowianki. A co do jego prezydentury pożyjemy zobaczymy ale wg mnie ta cała panika środowisk liberalno- lewicowych jest przesadzona.

wiem co miales na mysli, jego poglad ze postawi mur, a ludzie nie jeden juz mur obalili. Poza tym w USA zyje masa emigrantow i tak zaprosza swoje rodzinki itd. jakis sposob zawsze jest. W kazdym razie tym przychylnosci nie zyska. Co do reszty akurat Sikorski i Rokita mowia mniej wiecej jak wyzej napisałam co do braku doswiadczenia i afery seksowej... (Fakty po faktach TVN teraz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrana Trumpa, Brexit a nawet zwycięstwo PiS to nie tyle ich zasługa co pokazanie czerwonej kartki rządzącej elicie, która zupełnie straciła kontakt z zwykłymi obywatelami i żyje w jakimś abstrakcyjnym świecie gdzie na pierwszym miejscu są problemy środowiska LGBT, prześladowanie mniejszości religijnych i etnicznych , rasizm itp. a na płaszczyźnie ekonomicznej ciągle mówi o wyrównywania szans podczas gdy przepaść miedzy bogatymi a biednymi wciąż rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają dość establishmentu i kłamliwej polityki multi kulti. Mam nadzieję że Europa zachodnia tez pójdzie ta drogą. Trump jest nieprzewidywalny i politycznie nieobyty ale nie reprezentuje zepsutej i skorumpowanej klasy politycznej tak jak Clinton, która jest na usługach korporacji i Saudów.

 

A Trump nie jest częścią tego establishmentu? Nie reprezentuje zepsutej i skorumpowanej klasy politycznej? Doprawdy? ;) Zaiste, był kandydatem republikanów. Chociaż wcześniej nie mógł się zdecydować za bardzo po której stronie bije jego serduszko i kursował sobie od Demokratów do Republikanów i z powrotem ;) A poza tym myślisz, że Trump będzie miał w sobie wystarczająco dużo determinacji, żeby oprzeć się korporacjom i różnym grupom nacisku?

W USA nie doszło do żadnej wymiany establishmentu. To nadal ten sam bubel. Jeśli ktoś myśli, że jest inaczej, jest wysoce prawdopodobne, że się rozczaruje. Jedyna nowość jest taka, że o ile większość polityków amerykańskich jest produktem medialnym, nad którym pracuje cały sztab ludzi, o tyle Trump świetnie radzi sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważacie, że nobilitacją dla Trumpa jest porównywanie go z prezesem Kaczyńskim?

 

Kaczyński musiałby mieć,miliardy na koncie.Trzy żony,a ostatnio o wyglądzie MILF-a :mrgreen: i obniżyć podatki najbogatszym.

Kaczyński..chyba w niczym nie równa się Trupowi.

Wiecie,ja do tego podchodzę tak.Sobie,bez nerw.Moje życie nic się nie zmieni.Wasze też ( w większości),ale może Trump powstrzyma islamizację świata.

Wygrana Trumpa, Brexit a nawet zwycięstwo PiS to nie tyle ich zasługa co pokazanie czerwonej kartki rządzącej elicie, która zupełnie straciła kontakt z zwykłymi obywatelami i żyje w jakimś abstrakcyjnym świecie gdzie na pierwszym miejscu są problemy środowiska LGBT, prześladowanie mniejszości religijnych i etnicznych , rasizm itp. a na płaszczyźnie ekonomicznej ciągle mówi o wyrównywania szans podczas gdy przepaść miedzy bogatymi a biednymi wciąż rośnie.

 

Ja nie wierzę w równość ekonomiczną ludzi,a jestem na tolerancją religią.I szacunkiem dla ateizmu.

Ludzie mają dość establishmentu i kłamliwej polityki multi kulti. Mam nadzieję że Europa zachodnia tez pójdzie ta drogą. Trump jest nieprzewidywalny

akurat jak wszedzie, niemniej multi kulti to znaczy % społeczenstwa w Ameryce. Powodzenia z walka z wiatrakami. T. moze duzo mowic, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

 

Cały Nowy Jork to multi-kulti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważacie, że nobilitacją dla Trumpa jest porównywanie go z prezesem Kaczyńskim?

 

Chyba raczej jest to potwarz.

 

W USA nie doszło do żadnej wymiany establishmentu. To nadal ten sam bubel.

 

Właśnie. A lud dalej klaszcze zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają dość establishmentu i kłamliwej polityki multi kulti. Mam nadzieję że Europa zachodnia tez pójdzie ta drogą. Trump jest nieprzewidywalny i politycznie nieobyty ale nie reprezentuje zepsutej i skorumpowanej klasy politycznej tak jak Clinton, która jest na usługach korporacji i Saudów.

 

A Trump nie jest częścią tego establishmentu? Nie reprezentuje zepsutej i skorumpowanej klasy politycznej? Doprawdy? ;) Zaiste, był kandydatem republikanów. Chociaż wcześniej nie mógł się zdecydować za bardzo po której stronie bije jego serduszko i kursował sobie od Demokratów do Republikanów i z powrotem ;) A poza tym myślisz, że Trump będzie miał w sobie wystarczająco dużo determinacji, żeby oprzeć się korporacjom i różnym grupom nacisku?

W USA nie doszło do żadnej wymiany establishmentu. To nadal ten sam bubel. Jeśli ktoś myśli, że jest inaczej, jest wysoce prawdopodobne, że się rozczaruje. Jedyna nowość jest taka, że o ile większość polityków amerykańskich jest produktem medialnym, nad którym pracuje cały sztab ludzi, o tyle Trump świetnie radzi sobie sam.

Bardziej chodziło o to że on nie jest( prawdopodobnie) na niczyich usługach bo jest na tyle bogaty że może reprezentować sam siebie. A czy ludziom będzie się żyło lepiej za jego kadencji to trudno powiedzieć, sile międzynarodowych korporacji i tak nikt nie jest w pojedynkę się w stanie przeciwstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie,ja do tego podchodzę tak.Sobie,bez nerw.Moje życie nic się nie zmieni.Wasze też ( w większości),ale może Trump powstrzyma islamizację świata.
Nie wiem czy powstrzyma, ale mam nadzieję że nie będzie prowadził tak skrajnie głupiej( lub przebiegłej mającej na celu osłabienie Europy) polityki wspierania demokracji na bliskim wschodzie która zawsze kończyła się zwycięstwem islamskiego fundamentalizmu i zalaniem Europy nachodźcami. A Clintonowie mieli bliskie kontakty z Bractwem muzułmańskim i Saudami i w zamian za petrodolary pozwalali na szerzenie wahabbizmu i walkę z rzekomą islamofobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś takie powiedzenie, że ten kto ma miliard jest biedniejszy od tego kto ma 2 miliardy?
Nie słyszałem, zresztą nie uważam Trumpa za jakieś zabawienie, tylko za lepszy wybór niż Clinton. Zresztą na razie póki nie rządzi trudno wyrokować, ale niektórzy w USA już wiedza że będzie beznadziejny bo protestują, chyba wzięli przykład z KOD ale nieświadomy bo pewnie o nim nie słyszeli. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×