Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakie leki przeciwlękowe najlpesze ?


brid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Mam nową pracę, która wymaga duże kontaktu z ludźmi, kierowaniem nimi itp.

Niedawno poprosiłem lekarza o coś przeciwlękowego. Ze względu na to, że wcześniejsze `klasyki` na mnie nie działały, przepisał mi coś z Kwetapiny, czego nie było w aptece, za to sprzedali mi zamiennik KETREL. Dla mnie dużą dawką tego leku była cała tabletka (25) po której miałem problemy z serce i ciśnieniem. Zmniejszyłem ją i poza morderczymi porankami było w miarę ok.

Przy kolejnym spotkaniu z doktorem wspomnieniu o dolegliwościach z sercem dopisał mi PROPRANOLOL. Biorę to czasami, (nie tak, jak zalecał rano-wieczór), mam wrażenie, że z jednej strony mnie pobudza, ale z drugiej trochę się czuje ograniczony intelektualnie, na co nie mogę sobie za bardzo pozwolić. Po zażyciu PP wieczorem, mam problemy ze snem.

 

Mam do Was pytanie. Jeśli zdiagnozowałem sobie, że chce coś przeciwlękowego, to czy z Waszych doświadczeń uważacie, że KETREL i PROPRANOLOL to dobre składniki tymczasowe - przeciwlękowe? Tak jak wcześniej napisałem, działają trochę, ale czuje się po prostu bardziej ograniczony intelektualnie.

 

pozdrawiam,

będę wdzięczny na wypowiedzi.

 

a i wiem, że terapia.

ale nie teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj brid!

 

Po pierwsze, to nie Ty powinieneś siebie diagnozować, tylko lekarz, u którego byłeś na wizycie. To lekarz decyduje o lekach i ich dawkach. Nie powinieneś się leczyć na własną rękę. I w przypadku zaburzeń lękowych rzeczywiście najlepsza byłaby psychoterapia, dlatego rozważ to rozwiązanie. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj brid!

 

Po pierwsze, to nie Ty powinieneś siebie diagnozować, tylko lekarz, u którego byłeś na wizycie. To lekarz decyduje o lekach i ich dawkach. Nie powinieneś się leczyć na własną rękę. I w przypadku zaburzeń lękowych rzeczywiście najlepsza byłaby psychoterapia, dlatego rozważ to rozwiązanie. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

porady tych psychologów są tak tendencyjne, że w sumie to nic nie warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie też szukam najlepszych. najbardziej bezlękowo czułam się na Paroxetynie, ale powoduje ona zaburzenia sexualne, czasem też nieodwracalne. Benzodiazepiny mnie usypiają i po nich jestem też ograniczona intelektualnie i mam taką jaką nieożliwość szczerego, spontanicznego uśmiechania się...taka blokada. uśpienie spontaniczności. i nie wiem. nie pomogę Ci. ale piszą super o buspironie i zaierzam go brać i znam osobę, która jak go wzięła to widziałam, że się zmieniła, wyluzowała-zupełnie inna osoba.... lęki puściły....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×